Close

Datoer for tv-premiere 2022: Sommer- og efterårsplanen


  Matt Smith som Daemon Targaryen i House of the Dragon.

(Billedkredit: HBO)
Hop til:

Gennem det første halve år er vi blevet behandlet med nogle af de bedste tv-shows i nyere tid med fantastiske titler som The Walking Dead , Outlander , og Ozark premiere på forskellige netværk og streamingtjenester. Men vi er kun lidt mere end halvvejs gennem året, og der er stadig en hel del af 2022 tv-premiere datoer som Game of Thrones prequel-serie Dragens Hus , Ringenes Herre: Magtens ringe , Yellowstone Sæson 5 og meget mere.

Nedenfor er alle de aktuelle datoer for nye og tilbagevendende shows, der er planlagt til at lande på den lille skærm i hele 2022. Glem ikke at blive ved med at tjekke tilbage, da denne guide vil modtage store opdateringer, efterhånden som månederne går, især når det nærmer sig det sidste stykke. Bemærk også, at alle tider er inde østlig tid og alle nye shows er skrevet i alle bogstaver. Lad os dykke ned i...


august 2022 Premiere

  mat smith emma d'arcy house of the dragon hbo

(Billedkredit: HBO)

Den længe ventede Game of Thrones prequel-serie Dragens Hus ankommer endelig i august 2022 og vil tage fans af franchisen tilbage til Westeros efter alle disse år.


mandag den 1. august

GAME OF SPY - Amazon - 12:01 (Thriller)
BIG TREE CITY - Netflix - 03:01 (Children's Animation)
Inside Out sæson 2 - HGTV - 20.00
FLIP TIL EN MILLION - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
Industrisæson 2 - HBO - 21.00
SLANGE I GRÆSSET - USA - 23.00. (Konkurrence)




Tirsdag den 2. august

THE BILLSIDE STRANGLER: DEVIL IN DISGUISE - Peacock - 03:01 (dokuserie)
Middlemost Post Sæson 2 - Nickelodeon - 14:00
KENDT BØF - E! - 22:00 (Virkelighed)


Onsdag den 3. august

Reservation Dogs Sæson 2 - Hulu - 12:01
TRAINWRECK: WOODSTOCK '99 - Netflix - 03:01 (dokuserie)
Good Morning, Veronica Sæson 2 - Netflix - 03:01
Marvel Studios samlet: Ms. Marvel - Disney+ - 03:01

Torsdag den 4. august

ALT ELLER INTET: ARSENAL - Amazon - 12:01 (dokuserie)
Good Grief Sæson 2 - Sundance Now - 03:01
KAKEGURI TWIN - Netflix - 03:01 (Anime)
LADY TAMARA - Netflix - 03:01 (Reality)
MIKE JUDGE'S BEAVIS AND BUT-HEAD - Paramount+ - 03:01 (voksenanimation)
SUPER GIANT ROBOT BROTHERS - Netflix - 03:01 (Children's Animation)
Swee Life Sæson 2 - HBO Max - 03:01
Battlebots: Champions sæson 2 - Discovery - kl. 20.00
ALENE: FERDIGHEDERNES UDFORDRING - Historie - 22:35. (Konkurrence)


Fredag ​​den 5. august

The Outlaws sæson 2 - Amazon - 12:01
OPSKRIFT MASTET OG FUNDET - Discovery+ - 03:01 (Dokumenterier)
LEGO STAR WARS SOMMERFERIE - Disney+ - 03:01 (animation)
THE SANDMAN - Netflix - 03:01 (Drama)

Lørdag den 6. august

VINTAGENS KUNST - Magnolia - 12. kl. (Virkelighed)
FANGER HJEM - Magnolia - 13.00. (Virkelighed)
RØDT VALG - Ovation - 19.00. (Drama)
A Dangerous Affair (TV-film) - Livstid - 20.00
Love in the Limelight: A Wanted Man (TV-film) - Hallmark - 20.00.
Familie eller forlovede sæson 3 - EGEN - 21.00.

søndag den 7. august

MIT LIV SOM RULLING STEN: MICK JAGGER - Epix - 21.00. (Dokumenterier)

mandag den 8. august

DARBY OG JOAN - Acorn TV - 03:01. (Drama)
Team Zenko sæson 2 - Netflix - 03:01
Kærlighed og hiphop: Atlanta sæson 11 - VH1 - kl. 20.00
Kærlighed og Hip Hop: Miami Sæson 5 - VH1 - 21.00
Smothered sæson 4 - TLC - 21.00

Tirsdag den 9. august

I JUST KILLED MY DAD - Netflix - 03:01 (dokuserie)
Black Ink Crew: Chicago sæson 8 - VH1 - kl. 20.00
THE MURDER INC HISTORIE - VEDDELELSE - 21.00. (Dokumenterier)
STOR DÅRLIG BUDGETKAMP - Mad - 22. kl. (Konkurrence)
Hard Knocks sæson 17 - HBO - 22:00
My Big Fat Fabulous Life Sæson 10 - TLC - 22:00
Reasonable Doubt Sæson 5 - ID - 22:00
Tales Sæson 3 - BET - 22:00
ADGANGSKODE - NBC - 22:01 (TV program)

Onsdag den 10. august

Bluey sæson 3 - Disney+ - 03:01
I AM GROOT - Disney+ - 03:01 (animation)
Indian Matchmakers sæson 2 - Netflix - 03:01
ØJEBLIKKELIG DRØMMEHJEM - Netflix - 03:01 (Reality)
IRON CHEF BRAZIL - Netflix - 03:01 (Konkurrence)
Locke & Key sæson 3 - Netflix - 03:01
Running Wild with Bear Grylls sæson 7 - Disney+ - 03:01
SCHOOL TALES THE SERIES - Netflix - 03:01 (Drama)
America's Got Talent (Time Slot Premiere) - NBC - 20.00
Resident Alien sæson 2 - SyFy - 22:00

Torsdag den 11. august

Trolls: Trollstopia Sæson 7 - Hulu - 12:01
Dota: Dragon's Blood Sæson 3 - Netflix - 03:01
The Ms. Pat Show Sæson 2 - BET+ - 03:01
Hvorfor ikke os sæson 3 - ESPN+ - 03:01
BUMP - CW - 20.00 (Komedie)
ALENE: FROSEN - Historie - 21.00. (Konkurrence)
The Great Chocolate Showdown Sæson 3 - The CW - 21.00
DET ER KOMPLICERET - Mad - 22.00. (Virkelighed)

Fredag ​​den 12. august

FEM DAGE TIL MEMORIAL - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
EN EGNE LIGA - Amazon - 12:01 (Sports Drama)
COSMIC LOVE - Amazon - 12:01 (Dating Show)
THIS FOOL - Hulu - 12:01 (komedie)
A MODEL FAMILY - Netflix - 03:01 (Drama)
Never Have I Ever Sæson 3 - Netflix - 03:01
BØRN AF UNDERJORDEN - FX - 20.00. (Dokumenterier)
PÅ PATRULJE: FØRSTE SKIFTE - Reelz - 20.00. (Dokumenterier)
Rupaul's Secret Celebrity Drag Race sæson 2 - VH1 - kl.
EVIL BY DESIGN - Starz - 21.00 (Dokumenterier)
HAMSTER OG GRETEL - Disney - 21:35. (Børneanimation)

Lørdag den 13. august

FLYT ELLER FORBEDR - A&E - 12.00. (Virkelighed)
Forelsket i min partners kone (tv-film) - levetid - kl. 20.00
Love By Design: Fall Into Love (TV-film) - Hallmark - 20.00.

Søndag den 14. august

STAIRWAY TO MILLIONS - Vice - kl. 12.00 (dokuserie)
TALES OF THE WALKING DEAD - AMC+ - 03:01 (Rædsel)
Chesapeake Shores sæson 6 - Hallmark Channel - kl. 20.00
Power Book III: Raising Kanan Sæson 2 - Starz - 21:00
TALES OF THE WALKING DEAD - AMC - 21.00. (Rædsel)

mandag den 15. august

ARVEN: DEN SANDE HISTORIE OM LA LAKERS - Hulu - kl. 03:01 (dokuserie)
DEEPA AND ANOOP - Netflix - 03:01 (Children's Animation)

Tirsdag den 16. august

HOTTIES - Hulu - 03:01 (komedie)
LEONARDO - The CW - 20.00 (Drama)
DARK SIDE OF COMEDY - Vice - 21.00. (Dokumenterier)
7 Little Johnstons sæson 12 - TLC - 21:00
Devils sæson 2 - The CW - 21.00

Onsdag den 17. august

HIGH HEAT - Netflix - 03:01 (Drama)
JUNIOR BAKING SHOW - Netflix - 03:01 (Konkurrence)
UNSUSPICIOUS - Netflix - 03:01 (komedie)
HAUS OF VICIOUS - SAT - 20.00. (Drama)

Torsdag den 18. august

Dragons: The Nine Realms Sæson 3 - Hulu - 12:01
Blinded sæson 2 - Sundance Now - 03:01
THE DIANA UNDERSØGELSER - Discovery+ - 03:01 (Dokumenterier)
Dragons: The Nine Realms sæson 3 - Peacock - 03:01
He-Man and the Masters of the Universe Sæson 3 - Netflix - 03:01
In the Vault sæson 2 - Crackle - 03:01
PULSE - BET+ - 03:01 (Drama)
SHE-HULK: ADVOKAT - Disney+ - 03:01 (Superhelte Action)
TEKKEN: BLOODLINE - Netflix - 03:01 (Anime)
DEN UERKLÆREDE KRIG - Peacock - 03:01 (Drama)
60 dage i sæson 7 - A&E - kl. 21.00
Waka og Tammy sæson 3 - WE - 21.00.
FANGET TIL VÆRELSE - A&E - 22.00. (Virkelighed)

Fredag ​​den 19. august

BAD SISTERS - Apple TV+ - 12:01 (komedie)
Making The Cut sæson 3 - Amazon - 12:01
SPRUNG - Freevee - 12:01 (komedie)
SURFSIDE GIRLS - Apple TV+ - 12:01 (komedie)
The Cuphead Show! Sæson 2 - Netflix - 03:01
ECHOES - Netflix - 03:01 (Drama)
THE GIRL IN THE MIRROR - Netflix - 03:01 (Drama)
Glow Up Sæson 4 - Netflix - 03:01
GOD SEX - Discovery+ - 03:01 (virkeligheden)
KLEO - Netflix - 03:01 (Drama)
Marvel's Spidey and His Amazing Friends Sæson 2 - Disney - 8:30
Secret Lives of College Escorts (tv-film) - LMN - 20.00.

Lørdag den 20. august

HÅRDE SANDHEDER OM BEVARING - Historie - kl. 9 (dokuserie)
Dating The Delaneys (tv-film) - Hallmark - 20.00.
Temptation Under the Sun (TV-film) - Livstid - 20.00.

søndag den 21. august

GHOSTS OF DEVIL'S Aborre - Rejser - 21.00. (Virkelighed)
HOUSE OF THE DRAGON - HBO - 21.00. (Fantasy Drama)
THE KILLER NANNY - ID.- 21.00. (Dokumenterier)

mandag den 22. august

ANNE - Acorn TV - 03:01 (Drama)
Kevin Can F**K Himself sæson 2 - AMC+ - 03:01
BOBBY OG SOPHIE PÅ KYSTEN - Mad - 21. kl. (Virkelighed)
Fatal Attraction: A Fight for Life Sæson 13 - TV One - 21.00
Kevin Can F**K Himself Sæson 2 - AMC - 21:00
ATL Homicide Sæson 4 - TV One - 22:00

Tirsdag den 23. august

CHAD AND JT GO DEEP - Netflix - 03:01 (komedie)
Holly Hobbie sæson 5 - BYUtv - kl.

Onsdag den 24. august

FRYGTLØS: THE INSIDE STORY OF THE AFLW - Disney+ - 03:01 (dokuserie)
SIDSTE OLLIE - Netflix - 03:01 (Children's Animation)
MO - Netflix - 03:01 (komedie)
QUEER EYE: BRAZIL - Netflix - 03:01 (Reality)
SELLING THE OC - Netflix - 03:01 (Reality)
UNDER FIRE - Netflix - 03:01 (Drama)
Ind med den gamle sæson 2 - Magnolia - 20.00.
Music's Greatest Mysteries sæson 2 (efterårspremiere) - AXS TV - kl.
Farmhouse Fixer sæson 2 - HGTV - 21.00
In Pursuit with John Walsh Sæson 4 - ID - kl. 21.00
Archer sæson 13 - FXX - 22:00
BAD HAIR DAY - TLC - 22:00 (Virkelighed)
Qanon: The Search for Q sæson 2 - Vice - kl. 22.00
VELKOMMEN TIL WREXHAM - FX - 22.00. (Dokumenterier)

Torsdag den 25. august

LITTLE DEMON - Hulu - 12:01 (animeret komedie)
MIKE - Hulu - 12:01 (Drama)
VELKOMMEN TIL WREXHAM - Hulu - 12:01 (dokuserie)
Angry Birds: Summer Madness Sæson 3 - Netflix - 03:01
CARL WEBER'S THE BLACK HAMPTONS - BET+ - 03:01 (Drama)
THE END IS NYE - Peacock - 03:01 (dokuserie)
ALT, JEG VED OM KÆRLIGHED - Peacock - 03:01 (Drama)
History 101 Sæson 2 - Netflix - 03:01
House of Ho sæson 2 - HBO Max - 03:01
Star Trek: Lower Decks sæson 3 - Paramount+ - 03:01
The Doctor Blake Mysteries sæson 4 - Ovation - kl.
LILLE DÆMON - FXX - 22.00 (Voksen animation)

Fredag ​​den 26. august

Se sæson 3 - Apple TV+ - 12:01
Delhi Crime Sæson 2 - Netflix - 03:01
LUDIK - Netflix - 03:01 (Drama)
PARTNERTRACK - Netflix - 03:01 (Drama)
UDLEJNING OM GØR - Discovery+ - 03:01 (virkeligheden)
Dying for a Family (tv-film) - LMN - 20.00.

Lørdag den 27. august

Bodyguard Seduction (tv-film) - Livstid - 20.00.
Spil, sæt, kærlighed (tv-film) - Hallmark - 20.00.
FIRST HOME FIX - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
Hjælp! I Wrecked My House sæson 3 - HGTV - 21:00

søndag den 28. august

Malory Towers sæson 3 - BYUtv - 19:30
90-dages forlovede: Lykkelig nogensinde efter? Sæson 7 - TLC - kl. 20.00
THE BOLEYNS: EN SKANDALØS FAMILIE - PBSS - 20.00. (Dokumenterier)
Danger in the House (TV-film) - Livstid - 20.00.
Guilt Sæson 2 - PBS - 21.00.
MARY KAY LETOURNEAU: NOTER OM EN SKANDALE - ID - 21.00. (Dokumenterier)

mandag den 29. august

Mighty Express sæson 7 - Netflix - 03:01
AMERIKAS NATIONALPARKER - NGC - 21.00 (Dokumenterier)
BEHOLD DETTE MELLEM OS - Freeform - 21.00. (Drama)
My True Crime Story Sæson 2 - VH1 - 22:00

tirsdag den 30. august

THE PATIENT - Hulu - 12:01 (Drama Limited Series)
I am a Killer Sæson 3 - Netflix - 03:01

onsdag den 31. august

The Croods: Family Tree Sæson 4 - Hulu - 12:01
AMERIKAS NATIONALPARKER. - Disney+ - 03:01 (dokuserie)
CLUB AMERICA VS CLUB AMERICA - Netflix - 03:01 (dokuserie)
DC's Stargirl sæson 3 - The CW - 20.00
FAMILIEHEMMELIGHEDER - Netflix - 03:01 (Drama)
GUY'S ULTIMATE GAME AFTEN - Mad - 21.00. (madlavningsshow)
NO-RECEPTE ROAD TRIP MED PRØV-FYRENE - Mad - 22.00. (Virkelighed)

Premiere i september 2022

  Ralph Macchio og William Zabka på Cobra Kai

(Billedkredit: Netflix)

Efterårets tv-program starter med nogle store shows (både nye og tilbagevendende) med en liste, der inkluderer Amazons længe ventede Ringenes Herre: Magtens ringe og cobra kai Sæson 5 på Netflix.

Torsdag den 1. september

Det kunne ikke ske her Sæson 2 - AMC+ - 03:01
OFF THE HOOK - Netflix - 03:01 (komedie)
PANTHEON - AMC+ - 03:01 (Sci-Fi-animation)
Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles Sæson 2 - Netflix - 03:01
The Secrets She Keeps Sæson 2 - Sundance Now - 03:01
Thursday Night College Football sæson 25 - ESPN - kl.
RINGENES HERRE: MAGTENS RINGE - Amazon - 21:01. (Fantasy Drama)
Det kunne ikke ske her sæson 2 - Sundance - kl.
LØB OM MESTERSKABET - USA - 22.00. (Dokumenterier)

Fredag ​​den 2. september

LIFE BY ELLA - Apple TV+ - 12:01 (komedie)
KØB MIT HUS - Netflix - 03:01 (Reality)
DATERET OG RELATERET - Netflix - 03:01 (dokuserie)
DEVIL IN OHIO - Netflix - 03:01 (dokuserie)
Fabulous Lives of Bollywood Wives Sæson 2 - Netflix - 03:01
FAKES - Netflix - 03:01
HOUSE OF HAMMER - Discovery+ - 03:01 (Reality)
DU ER INTET SÆRLIG - Netflix - 03:01 (Drama)

Lørdag den 3. september

LITTLE WOMEN - Netflix - 03:01 (Drama)
Saturday Night College Football sæson 17 - ABC - 19:30.
FIRST HOME FIX - HGTV - 22.00. (Virkelighed)

søndag den 4. september

Rick and Morty Sæson 6 - Svømning for voksne - kl. 23.00

mandag den 5. september

OPSKRIFTER PÅ KÆRLIGHED OG MORD - Acorn TV - 03:01
RIGTIGE VENNER FRA PARIS - Bravo - 21:15. (Virkelighed)
EDGE OF THE UKENDTE MED JIMMY CHIN - NGC - 21:30. (Dokumenterier)
American Dad Sæson 17 - TBS - 22:00

Tirsdag den 6. september

BIE OG HVALPEKAT - Netflix - 03:01 (Børneanimation)
Queen Sugar Sæson 7 - EGEN - 20.00.
TEEN MOM: THE NÆSTE KAPITEL - MTV - 20.00. (Virkelighed)
GODE knogler: RISKY BUSINESS - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
EDGE OF THE UKENDT MED JIMMY CHIN (Time Slot Premiere) - NGC - 9:30 p.m. (Dokumenterier)

Onsdag den 7. september

TELL ME LIES - Hulu - 12:01 (Drama)
101 ALLE TIDENS SKÆRLIGSTE HRORFILMØJEBLIK - Rystelse - 03:01 (dokuserie)
INDIAN PREDATOR: THE DIARY OF A SERIAL KILLER - Netflix - 03:01 (dokuserie)
Ink Master sæson 14 - Paramount+ - 03:01
TALES FROM THE EXPLORERS CLUB - Discovery - 20.00 (Dokumenterier)
Jay Leno's Garage Sæson 7 - CNBC 22:00

Torsdag den 8. september

BRYLLUPSSÆSON - Hulu - 12:01 (Drama)
BILER PÅ VEJEN - Disney+ - 03:01 (Børneanimation)
EMERIL TAILGATE - Roku - 03:01 (madlavning)
ENTRAPPED - Netflix - 03:01 (Drama)
EPISKE EVENTYR MED BERTIE GREGORY - Disney+ - 03:01 (Dokuserie)
GROWING UP - Disney+ - 03:01 (dokuserie)
The Good Fight Sæson 6 - Paramount+ - 03:01
LAST LIGHT - Peacock - 03:01 (Drama)
Football Night in America sæson 17 - NBC - kl.
Sunday Night Football (Special Time) - NBC - 20:20.
OMMULIG RENOVERING - HGTV - 21.00. (Virkelighed)

Fredag ​​den 9. september

Central Park sæson 3 - Apple TV+ - 12:01
GUTSY - Apple TV+ - 12:01 (dokuserie)
RINGENES HERRE: MAGTENS RINGE  (Time Slot Premiere) - Amazon - 12:01 (Fantasy Drama)
Cobra Kai sæson 5 - Netflix - 03:01
NARCO-SAINTS - Netflix - 03:01 (Drama)
THE TINY CHEF SHOW - Nick - 11:30 (madlavning)

Lørdag den 10. september

NFL: ICONS Sæson 2 - Epix - 03:01

søndag den 11. september

High Stakes Poker sæson 3 (efterårspremiere) - vice - kl. 12.00
MONARCH - Fox - 20.00. (Drama)
SORMENDRONNINGEN - Starz - 20.00. (Drama)
Sunday Night Football (Time Slot Premiere) - NBC - 20:20.
AMERICAN GIGOLO - Showtime - kl. 21.00 (Drama)
Sister Wives sæson 13 - TLC - 22:00

mandag den 12. september

90 Day: The Single Life Sæson 3 - TLC - 20.00
The Sherri Shepherd Show - Syndication (Talk Show)
Monday Night Football - ESPN/ABC - 20:15.
Love it or List it sæson 17 (efterårspremiere) - HGTV - kl.
War of the Worlds sæson 3 - Epix - kl. 21.00

Tirsdag den 13. september

THE COME UP - Freeform - (Drama)

Onsdag den 14. september

The Handmaid's Tale Sæson 5 - Hulu - 12:01
HEARTBREAK HIGH - Netflix - 03:01 (Drama)

Torsdag den 15. september

LYSET I SALEN - Sundance Now - 03:01 (Drama)
VAMPIRE ACADEMY - Peacock - 03:01 (Drama)
Torsdag aften fodbold - Amazon - 20:15.
Atlanta sæson 4 - FX - 22:00

Fredag ​​den 16. september

THE BRAVE ONENES - Netflix - 03:01 (Drama)
Fate: The WInx Saga Sæson 2 - Netflix - 03:01
HOLY - Netflix - 03:01 (Drama)
Datolinje NBC sæson 31 - NBC - kl. 21.00.
Los Espookys sæson 2 - HBO - 23.00

Lørdag den 17. september

CFB på Fox sæson 12 - Fox - kl.
Girl In Room 13 (TV-film) - Livstid - 20.00.
Et livs bryllup (tv-film) - Hallmark - 20.00.
48 Hours Sæson 35 - CBS - 22:00

søndag den 18. september

60 minutter sæson 55 - CBS - 19:30
U.S.A. OG HOLOCAUST: DEL 1 - PBS - 20.00
Relative Race sæson 10 - BYUtv - 21.00.
WAR OF THE WORLDS (Time Slot Premiere) - Epix - 21.00.

mandag den 19. september

BEDST I DEJ - Hulu - 12:01 (Reality)
Backstrom sæson 2 - Acorn TV - 03:01
Dancing with the Stars Sæson 31 - Disney+ - 03:01
9-1-1 Sæson 6 - Fox - kl. 20.00
The Neighborhood Sæson 5 - CBS - 20.00.
The Voice sæson 22 - NBC - kl. 20.00
Bob Hearts Abishola sæson 4 - CBS - 20:30
The Cleaning Lady Sæson 2 - Fox - 21.00.
NCIS sæson 20 - CBS - kl. 21.00
NCIS: Hawaii sæson 2 - CBS - 22:00
QUANTUM LEAP - NBC - 22:00 (Sci-Fi Action)

Tirsdag den 20. september

REBOOT - Hulu - 12:01 (komedie)
The Resident sæson 6 - Fox - kl. 20.00
FBI sæson 5 - CBS - kl. 20.00
FBI: International sæson 2 - CBS - kl. 21.00
Monarch (Time Slot Premiere) - Fox - kl. 21.00.
FBI: Most Wanted Sæson 4 - CBS - 22:00
New Amsterdam sæson 5 - NBC - 22:00

Onsdag den 21. september

ANDOR - Disney+ - 03:01 (Sci-Fi Action)
DESIGNING MIAMI - Netflix - 03:01 (Reality)
FORTUNE SELLER - Netflix - 03:01 (dokuserie)
SUPER/NATURLIG - Disney+ - 03:01 (dokuserie)
Chicago Med sæson 8 - NBC - kl. 20.00
The Conners sæson 5 - ABC - 20.00
The Masked Singer Sæson 8 - Fox - 20.00.
Survivor sæson 43 (to-timers premiere) - CBS - kl. 20.00
The Goldbergs sæson 10 - ABC - 20:30
Abbott Elementary sæson 2 - ABC - 21.00
Chicago Fire sæson 11 - NBC - 21.00
Lego Masters sæson 3 - Fox - kl. 21.00
Hjemkundskab sæson 3 - ABC - 21:30.
The Amazing Race Sæson 34 - CBS - 22:00
Big Sky sæson 3 - ABC - 22:00
Chicago P.D. Sæson 10 - NBC - 22:00

Torsdag den 22. september

The Kardashians sæson 2 - Hulu - 12:01
Quick Cash sæson 2 - Netflix - 03:01
THAI CAVE RESCUE - Netflix - 03:01. (Dokumenterier)
Law and Order sæson 22 - NBC - kl. 20.00.
Lov og orden: SVU sæson 24 - NBC - kl. 21.00.
Lov og orden: organiseret kriminalitet sæson 3 - NBC - kl.

Fredag ​​den 23. september

SIDNEY - Apple TV+ - 12:01 (dokumentar)
THE GIRLS IN THE BACK - Netflix - 03:01 (Drama)
Shark Tank Sæson 14 - ABC - 20:00
20/20 Sæson 45 - ABC - 21.00.

Lørdag den 24. september

Dying for a Crown (tv-film) - Lifetime - 20.00.
Fly Away With Me (TV-film) - Hallmark - 20.00.

søndag den 25. september

KENDT JEOPARDY! - ABC - 20.00 (TV program)
The Circus Sæson 7 - Showtime - 20.00
The Simpsons sæson 34 - Fox - kl.
The Great North sæson 3 - Fox - 20:30.
Bob's Burgers sæson 13 - Fox - kl. 21.00
Celebrity Wheel of Fortune sæson 3 - ABC - 21.00
Van Der Valk: Plague on Amsterdam sæson 2 - PBS - 21:00
Family Guy Sæson 21 - Fox - 21:30
The Rookie Sæson 5 - ABC - 22:00

mandag den 26. september

MY LITTLE PONY: MAKE YOUR MARK - Netflix - 03:01 (Children's Animation)
Mystery Road sæson 3 - Acorn TV - 03:01

tirsdag den 27. september

RIMELIG Tvivl - Hulu - 12:01 (Drama)
MURDER IN THE VALLEYS - Sundance Now - 03:01 (dokuserie)
Bachelor in Paradise sæson 8 - ABC - 20.00.
La Brea sæson 2 - NBC - 21.00
THE ROOKIE: FEDS - ABC - 22:00 (Politidrama)

onsdag den 28. september

THE D'AMELLO SHOW - Hulu - 12:01 (Reality)
The Mighty Ducks: Game Changers sæson 2 - Disney+ - 03:01

Torsdag den 29. september

Dragons Rescue Riders sæson 4 - Peacock - 03:01
THE EMPRESS - Netflix - 03:01 (Drama)
QUEER FOR FEAR - Shudder - 03:01 (dokuserie)
Hell's Kitchen Sæson 21 - Fox - 20.00.
Young Sheldon sæson 6 - CBS - kl. 20.00
Ghosts sæson 2 - CBS - 20:30
SÅ HJÆLP MIG TODD - CBS - 21.00. (Drama)
Velkommen til Flatch sæson 2 - Fox - kl. 21.00.
Call Me Kat sæson 3 - Fox - 21:30
CSI: Vegas sæson 2 - CBS - 22:00

Fredag ​​den 30. september

JUNGLE - Amazon - 12:01 (komedie)
ENTERGALACTIC - Netflix - 03:01

oktober 2022 premiere

  Ellen Pompeo som Meredith Gray på Grey's Anatomy.

(Billedkredit: ABC)

TV-sæsonen efterår 2022 fortsætter med at tage fart i oktober måned, især med premieren på ABC's langvarige medicinske drama, Greys hvide verden , som er ved at forberede sin 19. sæson i gang.

Lørdag den 1. oktober

Saturday Night Live sæson 45 - NBC - 23:30.

Søndag den 2. oktober

INTERVIEW MED VAMPYREN - AMC+ - 03:01 (Vampyr Drama)
The Walking Dead sæson 11 (efterårspremiere) - AMC+ - 03:01
HVORDAN JEG KOM HER - BYUtv - 18.00 (Virkelighed)
America's Funniest Home Videos Sæson 33 - ABC - 19.00
FAMILIERET - CW - 20.00. (Drama)
The Equalizer sæson 3 - CBS - 20:30
Coroner sæson 4 - The CW - 21.00
The Walking Dead sæson 11 (efterårspremiere) - AMC - kl.
EAST NEW YORK - CBS - 21:30 (Drama)
INTERVIEW MED VAMPYREN - AMC - 22.00. (Vampyr Drama)

mandag den 3. oktober

Bachelor in Paradise (Time Slot Premiere) - ABC - 20.00.
The Good Doctor Sæson 6 - ABC - 22:00

Tirsdag den 4. oktober

GØR SORT AMERIKA: GENNEM GRAPEVINE - PBS - 21.00. (Dokumenterier)
FORTÆLLINGER FRA TERRITORIERNE - Vice - 22.00. (Dokumenterier)

Onsdag den 5. oktober

Chucky sæson 2 - Syfy - 21.00
Chuck sæson 2 - USA - kl. 21.00
Kung Fu sæson 3 - The CW - 21.00
THE REAL LOVE BÅD - CBS - 21.00. (Virkelighed)

Torsdag den 6. oktober

EN VEN AF FAMILIEN - Peacock - 03:01 (Drama)
Station 19 Sæson 6 - ABC - 20.00.
Walker sæson 3 - The CW - 20.00
Grey's Anatomy Sæson 19 - ABC - 21.00
WALKER INDEPENDENCE - The CW - 21.00. (Action Drama)
ALASKA DAGLIGT - ABC - 22.00 (Drama)

Fredag ​​den 7. oktober

THE MIDNIGHT CLUB - Netflix - 03:01 (Drama)
S.W.A.T. Sæson 6 - CBS - kl. 20.00
FIRE COUNTRY - CBS - 21.00. (Drama)
Blue Bloods sæson 13 - CBS - 22:00

Lørdag den 8. oktober

The Disappearance of Cari Farver (TV-film) - Lifetime - 20.00.

søndag den 9. oktober

Secrets of the Dead Sæson 20 - PBS - 20.00
SLIP DEN RIGTIGE IND - Showtime - 22.00. (Thriller/Drama)
NCIS: Los Angeles sæson 14 - CBS - 22:00

mandag den 10. oktober

My Life Is Murder Sæson 3 - Acorn TV - 03:01
All American sæson 5 - The CW - 20.00
All American: Homecoming Sæson 2 - The CW - 21.00

Tirsdag den 11. oktober

THE WINCHESTERS - The CW - 20.00. (Overnaturligt drama)
PROFESSIONELLE - The CW - 21.00. (Action Thriller)

Fredag ​​den 14. oktober

HIGH SCHOOL - Freevee - 12:01 (komedie)
SHANTARAM - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
MARTHA GARDENS - Roku - 03:01 (Reality)
FIXER UPPER: THE CASTLE - HBO Max - 21.00. (Virkelighed)
FIXER UPPER: SLOTTET - Magnolia - 21.00. (Virkelighed)
FIXER UPPER: THE CASTLE - Discovery+ - 21.00. (Virkelighed)
Penn and Teller: Fool Us Sæson 9 - The CW - 20:00
Hvis linje er det alligevel? Sæson 19 - The CW - 21.00

Lørdag den 15. oktober

Let's Get Physical (tv-film) - Lifetime - 20.00.

søndag den 16. oktober

Miss Scarlet & The Duke sæson 2 - PBS - kl. 20.00
MAGPIE-MORD - PBS - 21.00. (Drama)
ANNIKA - PBS - 22.00 (Drama)

onsdag den 19. oktober

Dokumentar nu! Sæson 4 - AMC+ - 03:01
Dokumentar nu! Sæson 4 - IFC - kl. 22.00

Torsdag den 20. oktober

One of Us Is Lying Sæson 2 - Peacock - 03:01

Fredag ​​den 21. oktober

Chrissy's Court sæson 3 - Roku - 03:01
FRA SCRATCH - Netflix - 03:01 (Drama)
Love Under Lockup Sæson 2 - WE - 21.00.

Lørdag den 22. oktober

THE HAIR TALES - Hulu - 12:01 (dokuserie)
CRISS ANGELS MAGIC MED STJERNERNE - CW - 20.00. (Virkelighed)
Verdens sjoveste dyr Sæson 3 - The CW - 21.00

søndag den 23. oktober

BMF-DOKUMENTAREN: BLÆSER PENGE HURTIGT - Starz - 22.00. (Dokumenterier)

Tirsdag den 25. oktober

GUILLERMO DEL TOROS KURIOSITETSSKAB - Netflix - 03:01 (Anthology Series)

Onsdag den 26. oktober

Sherman's Showcase sæson 2 - AMC+ - 03:01
Sherman's Showcase sæson 2 - IFC - 22:30

Torsdag den 27. oktober

Uforsvarlig sæson 2 - AMC+ - 03:01
Uforsvarlig sæson 2 - Sundance - 22:00

Fredag ​​den 28. oktober

MILK STREET'S COOKING SCHOOL - Roku - 03:01 (madlavning)
MILK STREET'S MY FAMILIE OPSKRIFT - Roku - 03:01. (madlavning)

November 2022 Premiere

  John Dutton i diner på Yellowstone

(Billedkredit: Paramount Network)

Vi tager tilbage til Dutton Ranch i november 2022 som den anmelderroste og fan-favorit neo-western-serie Yellowstone vender tilbage til tv-programmet.

Torsdag den 3. november

The Capture sæson 2 - Peacock - 03:01
THE SUSPECT - Sundance Now - 03:01 (Drama)
HIP HOP DRAG - VI - 21.00. (Dokumenterier)
KOLD X WINDY - WE - 10 p.m. (Drama)

Fredag ​​den 4. november

LOPEZ VS. LOPEZ - NBC - 20.00
Young Rock sæson 3 - 20:30.

Søndag den 6. november

MOOD - AMC+ - 03:01 (Drama)
STEMNING - BBC America - 20.00. (Drama)
FARLIGE FORBINDELSER (Special Time) - Starz - 21.00. (Drama)

Onsdag den 9. november

Hard Knocks In Season: Arizona Cardinals Sæson 2 - HBO - 22:00

Torsdag den 10. november

THE MISSING - Peacock - 03:01 (Drama)

Søndag den 13. november

TULSA KING - Paramount+ - 03:01 (Drama)
DANGEROUS LIAISONS (Time Slot Premiere) - Starz - 20.00 (Drama)
Yellowstone sæson 5 - Paramount - kl. 20.00

Onsdag den 16. november

MARTHA COOKS - Roku - 03:01 (madlavning)

Fredag ​​den 18. november

PLANETSEX MED CARA DELEVINGNE - Hulu - 12:01 (dokuserie)
EMERIL COOKS - Roku - 03:01 (madlavning)
MARTHA FERIE - Roku - 03:01 (madlavning)

Søndag den 20. november

The L Word sæson 3 - Showtime - kl. 20.00

onsdag den 23. november

PITCH PERFEKT: BUMPER I BERLIN - Peacock - 03:01. (Musik/komedie)

Torsdag den 24. november

FIRST LOVE - Netflix - 03:01 ()

onsdag den 30. november

IRRELEVANT - Peacock - 03:01 (Drama)
WILLOW - Disney+ - 03:01 (Fantasy Drama)

Premiere i december 2022

  den bedste mand ferie cast

(Billedkredit: Universal Pictures)

Den sidste måned af 2022-tv-programmet inkluderer The Best Man: The Final Chapters , Peacock revival-serien af ​​det romantiske drama fra 1999 Forloveren . Forvent, at endnu flere shows bliver føjet til decemberkalenderen i de kommende uger.

Torsdag den 1. december

HUSH - Allblk - 03:01 (Drama)
WICKED CITY - Allblk - 03:01 (komedie)

Torsdag den 22. december

DEN BEDSTE MAND: DE ENDELIG KAPITEL - Peacock - 03:01 (Drama)
SNAP - Allblk - 03:01 (komedie)

Premieredatoer 2022 TBD

  Army of the Dead-holdet fra Netflix-filmen

(Billedkredit: Netflix)

Følgende tv-shows forventes at ankomme på et tidspunkt i 2022, men der er ikke fastsat nogen officielle premieredatoer:

Alice in Borderland sæson 2 (Netflix)
Army of the Dead: Lost Vegas (Netflix)
Dead to Me sæson 3 (Netflix)
Cyberpunk: Edgerunners (Netflix)
Magic: The Gathering (Netflix)
Manifest sæson 4 (Netflix)
The Witcher: Blood Origin (Netflix)

Januar 2022 Premiere

  Louisa Jacobson om The Gilded Age

(Billedkredit: HBO)

Det nye år startede med et brag (eller en række af dem, faktisk) med adskillige bemærkelsesværdige mellemsæsonpremierer for shows som f.eks. Equalizeren , Batwoman , og Voksen-agtigt , men det er ikke alt. Sophomore sæsoner af Kald mig Kat, Kenan , og flere andre kom alle tilbage og bedre end nogensinde.

Lørdag den 1. januar

GHOST HUNTERS - Discovery+ - 03:01 (Reality)
The Hook Up Plan Sæson 3 - Netflix - 03:01
FLY ROD CHRONICLES - Discovery - 06:30 (virkelighed)
DEN NÆSTE BOD - Discovery - 7:30 (virkeligheden)
RV DER ENDNU? - Discovery - kl. 08.00 (virkelighed)
CHASIN' THE SUN - Discovery - 8:30 (virkelighed)
WE BABY BEARS - Tegnefilm - 10:00 (animation)
Crikey! Det er The Irwins - Animal Planet - 20.00.
80'ERNE: TOP TI - NGC - 21.00 (Dokumenterier)
American Pickers sæson 23 - Historie - kl. 21.00
The Incredible Dr. Pol Sæson 20 - Nat Geo Wild - 21.00.
DRAFT i NEW YORK - Ilt - 22.00. (Dokumenterier)
POP GÅR DYRYRÆGNE MED DR. JOYA - Nat Geo Wild - 22.00. (Virkelighed)
Deadly Cheers (tv-film) - Lifetime - 22.00.

Søndag den 2. januar

JORDEN RUNDT PÅ 80 DAGE - PBS - 20.00. (Drama)
Dirty Jobs sæson 9 - Discovery - kl. 20.00
The Equalizer sæson 2 (mellemsæsonpremiere) - kl.
NÆSTE NIVEAU KOK - Fox - 20.00 (Kogekonkurrence)
NCIS: Los Angeles sæson 13 (mellemsæsonpremiere) - kl.
GUYS CHANCE FOR LIFETIME - Mad - 21.00. (Virkelighed)
Vengeance sæson 6 - HLN - 21.00
DETTE KOM UD AF MIG - Discovery - 21:01. (Virkelighed)
ALEX VS. AMERIKA - Mad - 22.00 (Virkelighed)
Mountain Monsters Sæson 6 - Rejser - 22:00
The Rookie Sæson 4 (Midsesæson Premiere) - ABC - 22:00
S.W.A.T Sæson 5 - CBS - 22:00
Deadly Garage Sale (tv-film) - levetid - kl. 22.00

mandag den 3. januar

9-1-1: Lone Star sæson 3 - Fox - kl. 20.00
The Bachelor Season 26 (To-timers premiere) - ABC - 20.00
Kenan sæson 2 - NBC - kl. 20.00
The Neighborhood sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - CBS - kl. 20.00
Bob (Hearts) Abisola sæson 3 (vinterpremiere) - CBS - 20:30
RENGØRINGSKODEN - Ræv - 21. kl. (Krimidrama)
DET ER MIN JAM - NBC - 21.00. (Konkurrence)
NCIS sæson 19 - CBS - kl. 21.00
DET ER MIN JAM - NBC - 21.00 (Konkurrenceshow)
NCIS: Hawaii (Midseason Premiere) - CBS - 22:00
Ordinary Joe (Midseason Premiere) - NBC - 22:00
UGLISTE HUS I AMERIKA - HGTV - 22.00 (Virkelighed)

Tirsdag den 4. januar

ACTION PACK - Netflix - 03:01 (animation)
AMERICAN AUTO - NBC - 20.00 (Komedie)
FBI sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - CBS - kl. 20.00
Finding dine rødder Sæson 8 - PBS - kl. 20.00
DOMMER STEVE HARVEY - ABC - 20.00. (Konkurrence)
GRAND CREW - NBC - 20:30 (Komedie)
ABBOTT ELEMENTARY - ABC - 21.00 (Komedie)
FBI: International (Midseason Premiere) - CBS - kl. 21.00
This Is Us Sæson 6 - NBC - 21.00
Black-ish sæson 8 - ABC - 21:30
FBI: Most Wanted Sæson 3 (Midseason Premiere) - CBS - 22:00
New Amsterdam Sæson 4 (Midsesæson Premiere) - NBC - 22:00
Queens (mellemsæsonpremiere) - ABC - kl. 22.00

onsdag den 5. januar

REBEL - Netflix - 03:01 (Drama)
The Amazing Race sæson 33 (to-timers premiere) - CBS - kl.
Chicago Med sæson 7 (mellemsæsonpremiere) - NBC - kl. 20.00
The Goldbergs sæson 9 (mellemsæsonpremiere) ABC - 20.00
I Can See Your Voice Sæson 2 - Fox - 20:00
The Wonder Years (Midseason Premiere) - ABC - 20:30.
Chicago Fire sæson 10 (mellemsæsonpremiere) - NBC - kl.
The Conners sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - ABC - kl. 21.00
Next Level Chef (Time Slot Premiere) - Fox - kl. 21.00
Worst Cooks In America Sæson 23 - Mad - 21:00
Hjemkundskab sæson 2 - ABC - 21:31.
American Greed Sæson 15 - CNBC - 22:00
The Chase Sæson 2 (Midsæson Premiere) - ABC - 22:00
Chicago PD sæson 9 (mellemsæsonpremiere) - NBC - kl. 22.00
GOD SAM - CBS - 10 kl. (Drama)
FLYTTER FOR KÆRLIGHED - HGTV - 23.00. (Virkelighed)
GIFT VED FØRSTE blik: EFTERFEST - Livstid - 23.00. (Virkelighed)

Torsdag den 6. januar

The Club Part 2 - Netflix - 03:01
JOE MONTANA: COOL UNDER PRESSURE - Peacock - 03:01 (Virkelighed)
Star Trek: Prodigy (Midseason Premiere) - Paramount+ - 03:01
The Blacklist sæson 9 (mellemsæsonpremiere) - NBC - kl. 20.00
JOE MILLIONÆR: FOR RIGERE ELLER FATTIGERE (To-timers premiere) - Fox - 20.00. (Datingshow)
BEVÆGELSENS KVINDER - ABC - 20.00.
Young Sheldon sæson 5 (mellemsæsonpremiere) - CBS - kl. 20.00
United States of Al sæson 2 (Midseason Premiere) - CBS - 20:31
Go-Big Show sæson 2 - TBS - 21.00.
Growing Up Hip Hop Sæson 6 (Midsesæson Premiere) - VI - 21.00
Lov og orden: Special Victims Unit Sæson 23 (Midseason Premiere) - NBC - 21.00.
Ghosts (Midseason Premiere) - CBS - 21:01
B Positiv sæson 2 (mellemsæsonpremiere) - CBS - 21:30.
Bull Sæson 6 (Midsesæson Premiere) - CBS - 22:00
Lov og orden: organiseret kriminalitet (mellemsæsonpremiere) - NBC - kl. 22.00
LAD VERDEN SE - ABC - 22.00. (Virkelighed)
Time to Kill sæson 5 - ID - kl. 22.00

Fredag ​​den 7. januar

THE DEAFO - Apple TV+ - 12:01 (Animeret)
HYPE HOUSE - Netflix - 03:01 (Reality)
Johnny Test sæson 2 - Netflix - 03:01
Santiago of the Seas sæson 2 - Nick - kl. 12.00
Penn & Teller: Fool Us Sæson 8 - The CW - 20:00
RuPaul's Drag Race sæson 14 - VH1 - 20.00
Undercover Boss sæson 11 - CBS - 20.00
Cold Case Files Sæson 2 (Midsesæson Premiere) - A&E - 21.00.
KÆRLIGHED UNDER LOCKUP - VI - 21.00. (Virkelighed)
Magnum P.I. Sæson 4 (Midseason Premiere) - CBS - kl. 21.00
RuPaul's Drag Race: Untucked Sæson 10 - VH1 - 21:30
Blue Bloods sæson 12 (mellemsæsonpremiere) - CBS - kl. 22.00
Mystery at Blind Frog Ranch Sæson 2 - Discovery - 22:00

Lørdag den 8. januar

A Discovery of Witches Sæson 3 - Sundance Now - 03:01
SOM MOR SÅ DATTER? - Discovery+ - 03:01 (virkeligheden)
TINY HOUSE NATION: TILBAGE TIL BYGGET - A&E - 11:00 (virkeligheden)
Labor, Lies And Murder (TV-film) - Livstid - 20.00.
Bryllupsslør (tv-film) - Hallmark - 20.00.
BTK: TILKENDELSE AF EN seriemorder - A&E - 21.00. (Dokumenterier)
Ufærdige forretninger - HGTV - 21.00. (Virkelighed)

søndag den 9. januar

SIMPLY GIADA - Mad - 11:30 (madlavning)
Den 27. årlige Critics Choice Awards - CW/TBS - kl.
Call Me Kat Sæson 2 (Special Night and Time) - Fox - kl.
NOGEN, DE KENDTE... MED TAMRON HALL - Court TV - 20.00. (Dokumenterier)
PIVOTING (Special Night and Time) - Fox - 8:30 p.m. (Komedie)
Euphoria Sæson 2 - HBO - 21.00
Alle skabninger store og små sæson 2 - PBS - 21.00
The Righteous Gemstones Sæson 2 - HBO - 22:00
Vienna Blood Sæson 2 - PBS - 22:00

mandag den 10. januar

SMILENDE VENNER - Voksensvømning - kl. 12 (animation for voksne)
Undercover sæson 3 - Netflix - 03:01
Darcey og Stacey sæson 3 - TLC - kl. 20.00
Street Outlaws sæson 14 - Discovery - kl. 20.00
DAVID & ANNIE: EFTER DE 90 DAGE - TLC - 21.00 (Virkelighed)
LOREN & ALEXIS: EFTER DE 90 DAGE - TLC - 21:30 (Virkelighed)
Black Market sæson 2 - Vice - kl. 22.00
Darcey & Stacey: Pillow Talk sæson 2 - TLC - 23:00

tirsdag den 11. januar

THE KINGS OF NAPA - OWN - 20.00. (Drama)
Superman And Lois Sæson 2 - The CW - 20.00
American Masters sæson 36 - PBS - kl. 21.00
NAOMI - The CW - 21.00 (Tegneserie Drama)
Our Kind Of People (Midseason Premiere) - Fox - 21.00
TEEN MOM: GIRLS' NIGHT IN - MTV - 21.00. (Virkelighed)
Wipeout (mellemsæsonpremiere) - TBS - kl. 21.00
JEG ER SHAUN RAE - TLC - 22:00 (Virkelighed)
SMÅ BYHEMMELIGHEDER - VICE - 22.00. (Dokumenterier)

onsdag den 12. januar

Cheer sæson 2 - Netflix - 03:01
DC's Legends Of Tomorrow Sæson 7 (Midsæson Premiere) - The CW - 20:00
Batwoman Sæson 3 (Midseason Premiere) - The CW - 21.00
RELATIVT KENDT: RANCH RULES (To-timers premiere) - E! - 21.00 (Virkelighed)

Torsdag den 13. januar

Madagaskar: A Little Wild Sæson 6 - Hulu - 12:01
A House Divided Sæson 4 - Allblk - 03:01
THE JOURNALIST - Netflix - 03:01 (Drama)
MIN MOR, DIN FAR - HBO Ma - 03:01 (Reality)
PEACEMAKER - HBO Max - 03:01 (tegneseriehandling)
WOLF LIKE ME - Peacock - 03:01 (komedie)
DEN NÆSTE INFLUENCER - Paramount+ - 03:01 (Reality)
Walker sæson 2 (mellemsæsonpremiere) - The CW - kl. 20.00
Call Me Kat Sæson 2 (Time Slot Premiere) - Fox - kl. 21.00
GIFT MED EJENDOM - HGTV - 21. kl. (Virkelighed)
PIVOTING (Time Slot Premiere) - Fox - 20:30 (Komedie)
INDTAGELSE - A&E - 22.00. (Virkelighed)

Fredag ​​den 14. januar

Do, Re & Mi (Midseason Premiere) - Amazon - 12:01
ARKIV 81 - Netflix - 03:01 (Rædsel)
THE HOUSE - Netflix - 03:01 (voksenanimation)
YEH KAALI KAALI AANKHEN - Netflix - 03:01 (Drama)
Cabin Chronicles Sæson 2 - Discovery+ - 03:01
KING OF THE CON - Discovery+ - 03:01 (dokuserie)
Puppy Dog Pals sæson 5 - Disney - 9:30
Most Haunted Sæson 19 - Rejser - 10:00
Secret of Sulphur Springs Sæson 2 - Disney - 20.00

Lørdag den 15. januar

REMIX MY SPACE MED MARSAI MARTIN - Discovery+ - 03:01

søndag den 16. januar

DRÆBERRELATION MED FAITH JENKINS - Ilt - 19.00.
DE RIGTIGE MORD PÅ ATLANTA - Oxygen - 20.00. (Dokuserie) Safe Room (TV-film) - Livstid - 20.00. Britannia sæson 3 - Epix - kl. 21.00
OMFRAMET: MARILYN MONROE - CNN - 21.00 (Dokumenterier)
Two Sentence Horror Stories Sæson 3 - The CW - 21.00
SOMEBODY SOMEWERE - HBO - 22:35 (Komedie)

mandag den 17. januar

Craig of the Creek Sæson 4 - Tegnefilm - 13.00
4400 (Midsesæsonpremiere) - The CW - kl. 21.00
Sommerhus sæson 6 - Bravo - kl. 21.00

tirsdag den 18. januar

SÅDAN MØDE JEG DIN FAR - Hulu - 12:01 (Komedie)
Dota: Dragon's Blood Sæson 2 - Netflix - 03:01
THE PUPPET MASTER: HUNTING THE ULTIMATE CON MAN - Netflix - 03:01 (dokuserie)

onsdag den 19. januar

The Marginal sæson 4 - Netflix - 03:01
HEAVENLY BITES - Netflix - 03:01 (madlavning)
JUANPIS GONZALEZ - Serien - Netflix - 03:01 (Drama)
Too Hot To Handle Sæson 3 - Netflix - 03:01
HJEMMEINSPEKTØR JOE - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
Growing Belushi Sæson 2 - Discovery - 22:02

Torsdag den 20. januar

LA FORTUNA - AMC+ - 03:01 (Drama)
Looney Tunes Cartoons sæson 4 - HBO Max - 03:01
MIDNAT ASIEN: SPIS. DANS. DREAM - Netflix - 03:01 (Reality)
SELLING THE HAMPTONS - Discovery+ - 03:01 (Reality)
SUPERNATURAL ACADEMY - Peacock - 03:01 (Children's Animation)
Total Control Sæson 2 - Sundance Now - 03:01
SAND HISTORIE MED ED OG RANDALL - Peacock - 03:01 (Virkelighed)
FORKREJET! - Nickelodeon - 19:30 (Komedie)
ENKELT DRUNK KVINNE (Special Time) - Freeform - 22.00. (Komedie)
Fuld frontal med Samantha Bee sæson 7 - TBS - 22:30.
SINGLE DRUNK FEMALE (Time Slot Premiere) - Freeform - 22:30. (Komedie)

Fredag ​​den 21. januar

SOM VI SER DET - Amazon - 12:01 (komedie)
FRAGGLE ROCK: BACK TO THE ROCK - Apple TV+ - 12:01 (dukkekomedie)
Servant sæson 3 - Apple TV+ - 12:01
Ozark Sæson 4 - Netflix - 03:01
Pokémon Master Journeys: The Series Part 2 - Netflix - 03:01
SOMMER HEAT - Netflix - 03:01 (Drama)
Most Haunted Sæson 21 - Rejser - 08:00
Real Time With Bill Maher Sæson 20 - HBO - 22:00
Tilbage på rekorden med Bob Costas sæson 2 - HBO - kl. 23.00

Lørdag den 22. januar

Vanished: Searching For My Sister (TV-film) - Livstid - 20.00

søndag den 23. januar

Billions sæson 6 - Showtime - kl. 21.00

mandag den 24. januar

Judy Justice (Midseason premiere) - IMDb TV - 12:01
Social Society Sæson 2 - Allblk - 03:01
MARTS - CW - 20.00. (Virkelighed)
DEN FORGYLDE ALDER - HBO - 21.00. (Periode Drama)
Snowpiercer sæson 3 - TNT - kl. 21.00
SECRETS OF PLAYBOY - A&E - 21.00. (Dokumenterier)
American Dad Sæson 17 - TBS - 22:00
LØVTE LAND - ABC - 22:01. (Drama)

tirsdag den 25. januar

Ada Twist sæson 2 - Netflix - 03:01
NEYMAR - Netflix - 03:01 (dokuserie)
The Resident sæson 5 (mellemsæsonpremiere) - Fox - kl. 20.00
Botched sæson 7 - E! - 21.00
I MIN EGEN VERDEN - Vice - 22.00. (Dokumenterier)

onsdag den 26. januar

Amerikansk detektiv med løjtnant Joe Kenda sæson 2 - Discovery+ - 03:01
AMERICAN ROCK STARS - Peacock - 03:01 (dokuserie)
Resident Alien sæson 2 - SyFy - 21.00
ASTRID & LILLY RAD VERDEN - SyFy - 22.00. (Drama)

Torsdag den 27. januar

VALGT - Netflix - 03:01 (Drama)
INDRAMME! A SICILIAN MURDER MYSTERY - Netflix - 03:01 (Drama)
Gomorrah sæson 5 - HBO Max - 03:01
I AM GEORGINA - Netflix - 03:01 (Reality)
TAKE OUT MED LISA LING - HBO Max - 03:01 (dokuserie)
Most Haunted Sæson 22 - Rejser - kl.
Swamp People Sæson 13 - Historie - Historie - 21.00.
Fast Foodies sæson 2 - TruTV - kl. 22.00
Grown-ish sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - Freeform - kl. 22.00

Fredag ​​den 28. januar

EFTERFESTEN - Apple TV+ - 12:01 (Murder Mystery)
THE LEGEND OF VOX MACHINA - Amazon - 12:01 (animation)
OS ALLE ER DØDE - Netflix - 03:01 (Drama)
ANGRY BIRDS: SUMMER MADNESS - Netflix - 03:01 (animation)
FERIA: THE DARKEST LIGHT - Netflix - 03:01 (Drama)
AT BLIVE NYSGERIG MED JONATHAN VAN NESS - Netflix - 03:01 (dokuserie)
IN FROM THE CLD - Netflix - 03:01 (Thriller)
THE ORBITAL CHILDREN - Netflix - 03:01 (Anime)
KVINDEN I HUSET OVER GADEN FRA PIGEN I VINDUET - Netflix - 03:01 (Drama)
JANET JACKSON - A&E - 20.00 (Dokumenterier)
MIN DRÆBERKROPP MED K. MICHELLE - Livstid - 22.00. (Virkelighed)

Lørdag den 29. januar

FANTASTISK CHOKOLADE SHOWDOWN - The CW - 20.00. (Kogekonkurrence)
MILLION DOLLAR HUSTLE - Levetid - 22:00. (Virkelighed)

søndag den 30. januar

MONARCH - Fox - 22.00. (Drama)
VI SKAL TALE OM COSBY - Showtime - 22.00. (Dokumenterier)

mandag den 31. januar

VOKSNE ADOPTERER VOKSNE - A&E - 22.00. (Virkelighed)

februar 2022 premiere

  mudret og blodig daryl på de gående døde

(Billedkredit: AMC)

En af de største premierer i februar 2022 var mellemsæsonpremieren på sidste sæson af The Walking Dead , som afslutter sit monumentale løb efter afslutningen af ​​den 11. sæson. Oven i købet, Lov og orden vendte tilbage til sin 21. sæson, den første siden krimidramaet afsluttede dets oprindelige 20-sæsonløb i maj 2010, så forbered dig på noget nyt . Årets anden måned bød også på den meget ventede Pam og Tommy med Lily James og Sebastian Stan som det ikoniske par.

Tirsdag den 1. februar

Gabby's Dollhouse Sæson 4 - Netflix - 03:01
Din opmærksomhed venligst Sæson 2 - Hulu - 12:01
Raising Dion Sæson 2 - Netflix - 03:01
The Real Housewives of New Jersey Sæson 12 - Bravo - 20.00
The Resident sæson 5 (mellemsæsonpremiere) - Fox - kl. 20.00
THE REAL DIRTY DANCES - Fox - 21.00. (Konkurrence)

Onsdag den 2. februar

PAM OG TOMMY - Hulu - 12:01 (Docudrama)
Dark Desire sæson 2 - Netflix - 03:01
Celebrity Big Brother sæson 3 - CBS - 20.00
South Park sæson 25 - Comedy Central - kl.
True Dating Stories Sæson 3 - Fuse - 22:00

Torsdag den 3. februar

Double Cross sæson 3 - Allblk - 03:01
Dragons Rescue Riders: Heroes of the Sky Sæson 2 - Peacock - 03:01
FINDING OLA - Netflix - 03:01 (Drama)
Kid Cosmic sæson 3 - 03:01
MURDERVILLE - Netflix - 03:01 (Improvisational Murder Mystery Comedy)
NEW GULD MOUNTAIN - Sundance Now - 03:01 (Drama)
Raised By Wolves Sæson 2 - HBO Max - 03:01
My Killer Body med K. Michelle (Timeslot Premiere) - Lifetime - 21.00.
FORENEDE VI KØRER - FYI - 22.00. (Virkelighed)

Fredag ​​den 4. februar

PHAT TUESDAYS - Amazon - 12:01 (Reality)
REACHER - Amazon - 12:01 (Action Thriller)
MISTINKELSE - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
(Re)motel sæson 2 - Discovey+ - 03:01
Magnolia Table med Joanna Gaines Sæson 5 - Discovery+ - 03:01
Sweet Magnolias sæson 2 - Netflix - 03:01
The Wrong High School Sweetheart (tv-film) - LMN - 20.00.

Lørdag den 5. februar

MARY GØR DET NEMT - Mad - 12. kl. (Virkelighed)
Single Black Female (TV-film) - Livstid - 20.00.

søndag den 6. februar

SHENMUE THE ANIMATION - Adult Swim - 12:30 (voksen animation)
POWER BOOK IV: FORCE - Starz - 21.00. (Drama)

mandag den 7. februar

Agatha Raisin sæson 4 - Acorn TV - 03:01
ANGELA BLACK - Spectrum - 03:01 (Drama)
Socialt samfund - Allblk - 03:01.
ET TUSIND ÅRS SLAVERI - DEN UTALTE HISTORIE - Smithsonian - 20.00. (Dokumenterier)
1000-LB BEDSTE VENNER - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Tirsdag den 8. februar

LOVE IS BLIND JAPAN - Netflix - 03:01 (Reality)
Fare! National College Championship - ABC - 20.00

Onsdag den 9. februar

THE BIG SHOT GAME SHOW - Netflix - 03:01 (Game Show)
Catching Killers sæson 2 - Netflix - 03:01
Disenchantment Sæson 4 - Netflix - 03:01
KUN TILLADT JOKES - Netflix - 03:01 (komedie)
ALICE'S WONDERLAND BAKERI - Disney Jr. - 10:30 (madlavning)
Marvel Studios: Assembled - The Making of Hawkeye - Disney+ - 03:01 (dokumentar)

Torsdag den 10. februar

OM I GÅR AFTEN - HBO Max - 03:01 (Game Show)
THE GIRL BEFORE (Limited Series) - 03:01 (Drama)
Odo sæson 2 - HBO Max - 03:01
RIGTIGE MÆND TIL HOLLYWOOD: MERE KEVIN, FLERE PROBLEMER - SAT+ - 03:01 (komedie)
Star Trek: Discovery Sæson 4 (Midseason Premiere) - Paramount+ - 03:01
TILL LIFE DOES US PARTS - Netflix - 03:01 (Drama)
Bringing Up Bates sæson 11 - UPtv - kl.

Fredag ​​den 11. februar

Dollface sæson 2 - Hulu - 12:01
INVENTING ANNA - Netflix - 03:01 (Drama)
First Time Fixer sæson 3 - Discovery+ - 03:01
Love Is Blind Sæson 2 - Netflix - 03:01
Toy Boy sæson 2 - Netflix - 03:01
ALT BLIR HELT HVIDT - Showtime - kl. 20.00. (Dokumenterier)

Lørdag den 12. februar

FORUDSIGNING AF KÆRLIGHED OG VEJR - Netflix - 03:01 (Drama)
PROFILERET: BACK MAN - Discovery+ - 03:01 (dokuserie)
Twenty FIVE TwentyONE - Netflix - 03:01 (Drama)
Big City Greens sæson 3 - Disney - kl.
ATTENBOROUGH'S GLOBALE EVENTYR - BBC America - 20.00 (Dokumenterier)
Line Sisters (TV-film) - Livstid - 20.00.

søndag den 13. februar

BEL-AIR - HBO Max - 03:01 (komedie)
The Walking Dead sæson 11 (midtsæsonpremiere) - AMC+ - 03:01
Power Book IV: Force (Time Slot Premiere) - Starz - 20.00

mandag den 14. februar

AFTERSTATE - Acorn TV - 03:01 (Drama)
DEVOTION: A STORY OF LOVE AND DESIRE - Netflix - 03:01 (dokuserie)
FISHBOWL WIVES - Netflix - 03:01 (Drama)
State of the Union Sæson 2 - Sundance Now - 03:01
State of the Union Sæson 2 - Sundance - kl. 22.00

tirsdag den 15. februar

LUDA CAN'T COOK - Discovery+ - 03:01 (madlavning)

Onsdag den 16. februar

JENN-YUHS - Netflix - 03:01 (Reality)
SOMMERENS HEMMELIGHEDER - Netflix - 03:01 (Drama)
Swap Show sæson 2 - Netflix - 03:01
Marvel Studios: Assembled - The Making of Eternals - Disney+ - 03:01 (dokumentar)
Dr. Pimple Popper Sæson 7 - TLC - 21:00
STOCK - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Torsdag den 17. februar

Trolls: Trollstopia Sæson 6 - Hulu - 12:01
BIG NATE - Paramount+ - 03:01 (Children's Animation)
Trolls: Trollstopia Sæson 6 - Peacock - 03:01
Yabba Dabba Dinosaurs Sæson 2 - HBO Max - 03:01
Young Wallander sæson 2 - Netflix - 03:01

Fredag ​​den 18. februar

LINCOLNS DILEMMA - Apple TV+ - 12:01 (dokuserie)
LOL: LAST ONE STANDING CANADA - Amazon - 12:01 (komedie)
- Amazon - 12:01
SEVERANCE - Apple TV+ - 12:01 (Thriller)
THE CUPHEAD SHOW - Netflix - 03:01 (animation)
Ekstraordinære historier bag hverdagens ting Sæson 3 - Discovery+ - 03:01
DEN VIDUNDERLIGE VINTER AF MICKEY MOUSE - Disney+ - 03:01 (Children's Animation)

Lørdag den 19. februar

Catught in His Web (TV-film) - Lifetime - 20.00.

søndag den 20. februar

Killing Eve sæson 4 - AMC+ - 03:01
ABRAHAM LINCOLN: THE RAILSPLITTER - Historie - 20.00.
Under dæk Sejlyacht Sæson 3 - Bravo
LBJ: TRIUMF OG TRAGEDIE - CNN - 21.00. (Dokumenterier)
The Walking Dead sæson 11 (mellemsæsonpremiere) - AMC - kl. 21.00
FRA - Epix - 22.00. (Drama)
Talking Dead sæson 10 (mellemsæsonpremiere) - AMC - kl. 22.00
JEG VAR DER - Historie - 22:30. (Dokumenterier)
Sidste uge i aften med John Oliver sæson 9 - HBO - 23.00

mandag den 21. februar

DOMMELSE: SAGEN OM STEPHEN LAWRENCE - Acorn - 03:01 (Drama)
100 Day Dream Home Sæson 3 - HGTV - 20.00
All American sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - The CW - kl. 20.00
AMERICA'S GOT TALENT: EXTREME - NBC - 20.00 (Sangkonkurrence)
- CW - kl. 21.00 (Drama)
SLUTSPILLET - NBC - 22.00. (Drama)
I Was There (Timeslot Premiere) - Historie - 22:30

tirsdag den 22. februar

LØB: BUBBA WALLACE - Netflix - 03:01 (dokuserie)
Double Down With The Derricos sæson 3 - TLC - 22:00
INGEN RETREAT: BUSINESS BOOTCAMP - CNBC - 22:00 (Virkelighed)

onsdag den 23. februar

DEN STOLT FAMILIEN: HØJERE OG STOLTERE - Disney+ - 03:01 (Children's Animation)
A Million Little Things Sæson 4 (Midseason Premiere) - ABC - 22:00
Snefald sæson 5 - FX - kl. 22.00

Torsdag den 24. februar

Law and Order sæson 21 - NBC - 20.00.
Station 19 Sæson 5 (Midsesæson Premiere) - ABC - 20.00
Grey's Anatomy Sæson 18 (Midsesæson Premiere) - ABC - 21.00
Legacies sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - The CW - kl. 21.00
Big Sky sæson 2 (mellemsæsonpremiere) - ABC - kl. 22.00

Fredag ​​den 25. februar

TILBAGE TIL 15 - Netflix - 03:01 (komedie)
VIKINGS: VALHALLA - Netflix - 03:01 (Periode Drama)
Van Go sæson 2 - Discovery+ - 03:01
Indrammet af min søster (tv-film) - LMN - 20.00.
The Amber Ruffin Show sæson 2 (mellemsæsonpremiere) - Peacock - kl.

Lørdag den 26. februar

Murdoch Mysteries sæson 15 - Ovation - 19.00
Girl in the Shed: The Kidnapping of Abby Hernandez  (tv-film) - Lifetime - 20.00.

søndag den 27. februar

American Idol sæson 5 - ABC - kl. 20.00
Killing Eve sæson 4 - BBC America - 20.00
Tournament of Champions Sæson 3 - Mad - 20.00.
The Food That Built America Sæson 3 - Historie - 21.00
ADAM ETS THE 80'S - Historie - 22.00. (Virkelighed)
SUPER PUMPED: KAMPEN OM UBER - Showtime - 22.00. (Dokudrama)

mandag den 28. februar

Forårsbagemesterskab Sæson 8 - Mad - 20.00.
History's Greatest Mysteries Sæson 3 - Historie - kl. 21.00
Rock The Block sæson 3 - HGTV - 21.00
Better Things Sæson 5 - FX - 22:00
The Good Doctor Sæson 5 (Midseason Premiere) - ABC - 22:00

marts 2022 premiere

  Outlander sæson 6 Jamie og Claire

(Billedkredit: Starz)

Marts 2022 så den længe ventede tilbagevenden Outlander , som debuterede på Starz for sin sjette sæson.

Tirsdag den 1. marts

THE GUARDIANS OF JUSTICE - Netflix - 03:01 (Drama)
VÆRSTE VÆRELSESkammerat NOGENSINDE - Netflix - 03:01 (dokuserie)
THE LARRY DAVID HISTORIE - HBO - 21.00 (Dokumenterier)

Onsdag den 2. marts

SAVAGE RHYTHM - Netflix - 03:01 (Drama)
Court Cam sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - A&E - kl. 21.00
Neighborhood Wars sæson 2 - A&E - 22:00

Torsdag den 3. marts

THE DROPOUT - Hulu - 12:01 (Drama)
The Problem With Jon Stewart (Midseason Premiere) - Apple TV+ - 12:01
He-Man and the Masters of the Universe Sæson 2 - Netflix - 03:01
Little Ellen Sæson 2 - HBO Max - 03:01
MIDNAT AT THE PERA PALACE - Netflix - 03:01 (Drama)
VORES FLAG BETYDER DØDEN - HBO Max - 03:01 (komedie)
The Parisian Agency: Exclusive Properties Sæson 2 - Netflix - 03:01
Power Rangers Dino Fury Sæson 2 - Netflix - 03:01
JOE VS. CAROL - Peacock - 03:01 (True Crime Drama)
THE TOURIST - HBO Max - 03:01 (Drama)
Star Trek: Picard sæson 2 - Paramount+ - 03:01
Buried in the Backyard Sæson 4 (Midsesæson Premiere) - Oxygen - 20.00.
Top Chef sæson 19 - Bravo - 20.00
Secrets in the Ice Sæson 3 - Videnskab - 21.00.
DICKTOWN - FXX - 22.00 (Komedie)

Fredag ​​den 4. marts

THE BOYS PRÆSENTERER: DIABOLICAL - Amazon - 12:01 (tegneseriehandling)
BUG OUT - IMDb TV - 12:01 (dokuserie)
Central Park sæson 2 - Apple TV+ - 12:01
Kære... Sæson 2 - Apple TV+ - 12:01
Art in Bloom sæson 2 - Discovery+ - 03:01
LØGNE OG BEDRAG - Netflix - 03:01. (Thriller)
MAKING FUN - Netflix - 03:01 (Reality)
PIECES OF HER - Netflix - 03:01 (Thriller)
An Unexpected Killer Sæson 3 - Oxygen - 20.00
Love After Lockup Sæson 4 - WE - 21:00

Lørdag den 5. marts

Zombie House Flipping sæson 4 - A&E - kl. 11.00
Stjålet af deres far (tv-film) - levetid - kl. 20.00

Søndag den 6. marts

The Circus Sæson 8 - Showtime - 20.00
NOGEN DE KENDTE... MED TAMRON HALL - Court TV - 20.00. (Dokumenterier)
RETSKABET - NBC - 20.00. (Datingshow)
Outlander sæson 6 - Starz - 21.00
Weakest Link Sæson 2 - NBC - 21.00
When Calls the Heart Sæson 9 - Hallmark - 21.00.
VINDERTID - HBO - 21.00. (Drama)
SHINING VALE - Starz - 22.00 (Komedie)
Transplantationssæson 2 - NBC - kl. 22.00
Uventet sæson 5 - TLC - 22:00
SHINING VALE - Starz - 22:21 (Komedie)

mandag den 7. marts

THE CHELSEA DETECTIVE - Acorn TV - 03:01 (Drama)

Tirsdag den 8. marts

An Astrological Guide for Broken Hearts Sæson 2 - Netflix - 03:01
Chip and Potato sæson 3 - Netflix - 03:01
SIDSTE STÅENDE - Netflix - 03:01 (komedie)
LEGACY: I SKYGGEN AF STORHED - Discovery+ - 03:01 (virkeligheden)
PERFECT WORLD: A DADLY GAME - Peacock - 03:01 (dokuserie)
Teen Mom 2 sæson 11 - MTV - 20.00
FORTROLIGT SCENE - ID - 21.00. (Virkelighed)
Storage Wars sæson 14 - A&E - kl. 21.00
DEEP FRIED DYNASTY - A&E - 22.00. (Virkelighed)
INGEN RETREAT: BUSINESS BOOTCAMP - CNBC - 22:00 (Virkelighed)
DET OM PAM - NBC - 22.00. (Krimidrama)

Onsdag den 9. marts

THE ANDY WARHOL DIARIES - Netflix - 03:01 (dokuserie)
BYRON BAES - Netflix - 03:01 (Reality)
QUEER EYE TYSKLAND - Netflix - 03:01 (Reality)
The Last Kingdom sæson 5 - Netflix - 03:01
WEEKENDFAMILIE - Disney+ - 03:01 (komedie)
The Flash Season 8 (Midseason Premiere) - The CW - 20.00
The Masked Singer Sæson 7 - Fox - 20.00.
Survivor-sæson 42 (to-timers premiere) - CBS - kl. 20.00
DOMINO MASTERS - Ræv - 21.00. (Virkelighedskonkurrence)
Black Files Declassified Sæson 2 - Videnskab - 21.00.
Kung Fu Sæson 2 - The CW - 21.00
DOMINO MASTERS - Ræv - 21.00. (Konkurrence)
Good Trouble sæson 4 - Freeform - 22:00
Signs of a Psychopath Sæson 3 (Midseason Premiere) - ID - 22:00

Torsdag den 10. marts

BUST DOWN - Peacock - 03:01 (komedie)
Ghost Adventures sæson 25 (forårspremiere) - 03:01
Karma's World Sæson 2 - Netflix - 03:01
KOTARO BOR ALENE - Netflix - 03:01 (Anime)
KÆRLIGHED, LIVET OG ALT IMELLEM - Netflix - 03:01 (Drama)
Ruthless sæson 3 - BET+ - 03:01
DEN BESKIDTE SORTE TASKE - AMC+ - 03:01 (Drama)
THEODOSIA - HBO Max - 03:01 (komedie)
FIX MY FLIP - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
Siesta Key sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - MTV - kl. 21.00
Nightwatch sæson 6 - A&E - 22:00

Fredag ​​den 11. marts

Formel 1: Drive to Survive sæson 4 - Netflix - 03:01
LIVET EFTER DØDEN MED TYLER HENRY - Netflix - 03:01 (Reality)
EN GANG... GLÆDELIG ALDRIG EFTER - Netflix - 03:01 (Musical)
DE SIDSTE DAGE I PTOLEMY GREY - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
Upload sæson 2 - Amazon - 12:01
Charmed sæson 4 - The CW - kl. 20.00
The Loud House Sæson 6 - Nick - 20.00
Raven's Home Sæson 5 - Disney - 20.00
Dynasty Sæson 5 (Midseason Premiere) - The CW - 21.00
THE GHOST TOWN TERROR - Rejser - 22.00.

Lørdag den 12. marts

BYG DET FREM - HGTV - 18.00. (Virkelighed)
MASH-UP VORES HJEM - HGTV - 20.00. (Virkelighed)
Grusom instruktion (tv-film) - Livstid - kl. 20.00
Feeling Butterflies (TV-film) - Hallmark - 20.00.

Søndag den 13. marts

Stanley Tucci: Searching for Italy sæson 2 - CNN - kl.
Weakest Link Sæson 2 - NBC - 21.00
NOMADE MED CARLTON MCCOY - CNN - 22.00. (Dokumenterier)
SPILTEORI MED BOMANI JONES - HBO - 23:30. (Virkelighed)

mandag den 14. marts

MOTO GP: UBEGRÆNSET - Amazon - 12:01 (Reality)
JULIA BARN UDFORDRING - Mad - 21. kl. (Konkurrence)
HEMMELIGHEDERNE FOR CHIPPENDALES-MORDEN - A&E - 22:00. (Dokumenterier)

Tirsdag den 15. marts

TEAM ZENKO GO - Netflix - 03:01 (Anime)
Young Rock sæson 2 - NBC - 20.00
Hr. Mayor Sæson 2 - NBC - 20:30.
FIXER TIL FABULOUS - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
PHOENIX RISING - HBO - 21.00 (Dokumenterier)

Onsdag den 16. marts

PEDAL TO METAL - Netflix - 03:01 (Drama)
BAD VEGAN: FAME, FRAUD, FUGITIVES - Netflix - 03:01 (dokuserie)
HEI$T: THE GREAT ROBBERY OF BRAZIL'S CENTRAL BANK - Netflix - 03:01 (dokuserie)
BEYOND THE EDGE - CBS - 21.00. (Konkurrence)
Temptation Island sæson 7 - USA - 22:00

Torsdag den 17. marts

UNDER DÆK NED UNDER - Peacock - 03:01 (Reality)
Curious George sæson 15 - Peacock - 03:01
DMZ - HBO Max - 03:01. (Drama)
Jellystone sæson 2 - HBO Max - 03:01
Millennials sæson 2 - HBO Max - 03:01
MINX - HBO Max - 03:01 (drama)
SOIL - Netflix - 03:01 (Drama)
Masterchef Junior Sæson 8 - Fox - 20.00.
VELKOMMEN TIL FLATCH - Fox - 21:30. (Dokumenterier)
MILLION DOLLAR HUSTLE - Levetid - 22:03. (Virkelighed)

Fredag ​​den 18. marts

LIFE & BETH - Hulu - 12:01 (komedie)
ALESSANDRO CATTELAN: ET ENKELT SPØRGSMÅL - Netflix - 03:01
Animal Season 2 - Netflix - 03:01
CRACOW MONSTERS - Netflix - 03:01
EVIGTIGT FORVIRRET OG ivrig efter kærlighed - Netflix - 03:01
MENNESKELIGE RESSOURCER - Netflix - 03:01
ER DET KAGE? - Netflix - 03:01
Light the Night del 3 - Netflix - 03:01
STÅR OP - Netflix - 03:01
Top Boy sæson 2 - Netflix - 03:01
UNGE, KENDTE OG AFRIKAANSKE - Netflix - 03:01
WECRASHED - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
MENNESKELIGE RESSOURCER - Netflix - 03:01 (animation for voksne)
VLAD & NIKI - HBO Max - 03:01 (komedie)

Lørdag den 19. marts

GIFT MIG NU - EGEN - 21.00. (Virkelighed)

Søndag den 20. marts

Ring til jordemoderen Sæson 11 - PBS - 20.00.
Riverdale Sæson 6 (Midsesæson Premiere) - The CW - 20:00
Sanditon sæson 2 - PBS - kl. 21.00
Bar Rescue sæson 8 (mellemsæsonpremiere) - Paramount - kl. 22.00
Ekspedition Bigfoot sæson 3 - Rejser - kl. 22.00

mandag den 21. marts

9-1-1 Sæson 5 (Midsesæson Premiere) - Fox - kl. 20.00
AMERICAN SONG CONTEST - NBC - 20.00 (Sangkonkurrence)
9-1-1: Lone Star (Timeslot Premiere) - Fox - kl.

Tirsdag den 22. marts

PRINCIPPERNE FOR GLÆDIGHED - Netflix - 03:01 (dokuserie)
Onsdag den 23. marts
Bloods sæson 2 - Hulu - 12:01
PARALLELS - Disney+ - 03:01 (Drama)

Torsdag den 24. marts

HALO - Paramount+ - 03:01 (Action)
HILLSONG: A MEGACHURCH EXPOSED - Discovery+ - 03:01 (dokuserie)
ONE PERFECT SHOT - HBO Max - 03:01 (dokuserie)
Starstruck sæson 2 - HBO Max - 03:01
Atlanta sæson 3 (premiere i to afsnit) - FX - kl. 22.00

Fredag ​​den 25. marts

LIZZO'S PAS PÅ DE STORE PIGER - Amazon - 12:01 (Reality)
PACHINKO - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
Bridgerton sæson 2 - Netflix - 03:01
TRANSFORMERS: BOTBOTS - Netflix - 03:01 (Anime)
Put a Ring on It Sæson 3 - OWN - 21.00.
American Justice sæson 15 - A&E - 22:00

Lørdag den 26. marts

The Cabins sæson 2 -Discovery+ - 03:01
VÆR MIN GÆST HOS INA GARTEN - Mad - 12. kl. (Virkelighed)
The Lost Girls (TV-film) - Lifetime - 20.00.
A Second Chance at Love (TV-film) - Hallmark - 20.00.

Søndag den 27. marts

Søster med en hemmelighed (tv-film) - Livstid - 20.00.

mandag den 28. marts

NEW ROME BATHS - Netflix - 15:01. (Anime)

Tirsdag den 29. marts

THE GIRL FROM PLAINVILLE - Hulu - 12:01 (Drama)
JOHNNY HALLYDAY: BEYOND ROCK - Netflix - 03:01 (Reality)
Mighty Express sæson 6 - Netflix - 03:01
Name That Tune sæson 2 - Fox 21.00

Onsdag den 30. marts

MÅNERIDDER - Disney+ - 03:01 (tegneseriehandling)
QUEEN OF VERSAILLES REGIERER IGEN - Discovery+ - 03:01 (Reality)
Court Cam sæson 5 - A&E - kl. 21.00
HVORFOR FAN KØBTE JEG DETTE HUS? - HGTV - 21.00 (Virkelighed)

Torsdag den 31. marts

BRENÉ BROWN: ATLAS OF THE HEART - HBO Max - 03:01 (Reality)
SUPER PUPZ - Netflix - 03:01 (animation)
THE FAIRLY ODDPARENTS: FARILY ODDER - Paramount+ - 03:01 (animation)
OPFINDELSER, DER ÆNDREDE HISTORIEN - Discovery+ - 03:01 (Dokumenterier)
JULIA - HBO Max - 03:01 (komedie)
Wishing Season 2 - Sundance Now - 03:01
Marriage Boot Camp sæson 19 - VI - 21.00
ROTTE I KØKKENET - TBS - 21. kl. (Konkurrence)
SÅDAN RULLER VI - CBS - 21:30. (Komedie)

Premiere i april 2022

  Jon Bernthal på We Own This City

(Billedkredit: HBO)

Den fjerde måned af 2022 så den længe ventede tilbagevenden Fear the Walking Dead med AMC horror-dramaets syvende sæson. I slutningen af ​​april fik vi endelig Paramount+ at se Tilbuddet .

Fredag ​​den 1. april

Kostskolen Sæson 2 - Amazon - 12:01
LOVE ME - Hulu - 12:01 (Drama)
Luxe Listings Sydney sæson 2 - Amazon - 12:01
THE OUTLAWS - Amazon - 12:01 (Drama)
SLOW HORSES - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
Bliv organiseret med Home Edit - Netflix - 03:01
INFORMANTEN - HBO Max - 03:01 (Drama)
THE LAST BUS - HBO Max - 03:01 (komedie)
THE THAW - HBO Max - 03:01 (Drama)
I MORGEN - Netflix - 03:01. (Drama)
TRIVIA QUEST - Netflix - 03:01 (interaktivt quizshow)
Dangerous Methods (tv-film) - LMN - 20.00.
Gold Rush Sæson 2 - Discovery - 21.00
The Unexplained Sæson 3 - Historie - 21.00.

Lørdag den 2. april

FALLEN ANGELS MURDER CLUB: FRIENDS TO DIE FOR - Lifetime - 20.00. (Drama)
Mark of a Killer sæson 3 - Oxygen - 20.00
Pawn Star$ Sæson 19 - Historie - kl. 21.00
Fatal Fandom (TV-film) - Livstid - kl. 22.00
Upraktiske jokere - TBS/TNT/Tru TV - 23.00

søndag den 3. april

The Fixers sæson 3 - BYUtv - kl.
SLUTØJEBLIK - Ilt - 19.00. (Dokumenterier)
Saints & Sinner Sæson 6 - Bounce TV - 20.00

mandag den 4. april

Madagaskar: A Little Wild Sæson 7 - Hulu - 12:01
HARRY WILD - Acorn TV - 03:01 (Drama)
Madagaskar: A Little Wild Sæson 7 - Peacock - 03:01
BENJAMIN FRANKLIN - PBS - 20.00.
DEN USYNLIGE PILOT - HBO - 21.00. (Dokumenterier)
MUD, SVED OG SKÆG: ALASKA - USA - 23.00. (Virkelighed)

Tirsdag den 5. april

The Croods: The Family Tree Sæson 2 - Hulu - 12:01.
The Croods: The Family Tree Sæson 2 - Peacock - 03:01.
STOR RESTAURANT INDSATS - Mad - 22.00. (Virkelighed)

Onsdag den 6. april

The Hardy Boys sæson 2 - Hulu - 12:01
GREEN MOTHER'S CLUB - Netflix - 03:01 (Drama)
JIMMY SAVILE: A BRITISH HORROR STORY - Netflix - 03:01 (dokuserie)
THE MARKED HEART - Netflix - 03:01 (Drama)
THE ULTIMATUM: MARRY OR MOVE ON - Netflix - 03:01 (Reality)
KROPSDELE - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Torsdag den 7. april

Luk nok sæson 3 - HBO Max - 03:01
Cursed Films Sæson 2 - Shudder - 03:01
SENZO: MURDER OF A SOCCER STAR - Netflix - 03:01 (dokuserie)
SERVING THE HAMPTONS - Discovery+ - 03:01 (Reality)
TOKYO VICE - HBO Max - 03:01 (Drama)
Chef Boot Camp sæson 2 - Mad - 22:00

Fredag ​​den 8. april

PINECONE & PONY - Apple TV+ - 12:01 (Børneanimation)
Woke sæson 2 - Hulu - 12:01
DIRTY LINES - Netflix - 03:01 (Drama)
Green Eggs and Ham Sæson 2 - Netflix - 03:01
iCarly sæson 2 - Paramount+ - 03:01
Luk nok sæson 3 - HBO Max - 03:01
Elitesæson 5 - Netflix - 03:01
Tiger & Bunny Sæson 2 - Netflix - 03:01
A Black Lady Sketch Show Sæson 3 - HBO - 23:00

Lørdag den 9. april

MY LIBERATION NOTES - Netflix - 03:01 (Drama)
OUR BLUES - Netflix - 03:01 (Drama)
The Repair Shop Sæson 5 - Discovering y+ - 03:01
A Royal Runaway Romance (TV-film) - Livstid - 20.00
VILLE JEG LYVE FOR DIG? - CW - 20:30 (Komedie)
Masters of Illusion Sæson 8 - The CW - 21.00
Portals To Tell Sæson 3 - Rejser - 22:00

søndag den 10. april

61ST STREET - AMC+ - 03:01 (Drama)
Søndag nat baseball sæson 33 - ESPN - 19:00
BYGGERØDDER - HGTV - 21. kl. (Virkelighed)
61ST STREET - AMC - 22:00 (Drama)
Evil Lives Here: Shadows of Death Sæson 3 - ID - 22:00

mandag den 11. april

Balthazar sæson 4 - Acorn TV - 03:01
BAKE ELLER PAUSE - Mad - 22.00. (Virkelighed)
SANDE TROENDE: ÉN SMAG - Vice - 22.00. (Dokumenterier)

onsdag den 13. april

FAMILIELOVEN - Hulu - 12:01 (Drama)
Almost Happy sæson 2 - Netflix - 03:01
HIGH DESIGN - Discovery+ - 03:01 (virkelighed)
ISTIDER: SCRAT TALES - Disney+ - 03:01 (animation)
VORES STORE NATIONALPARKER - Netflix - 03:01 (dokuserie)
SMOTHER-IN-LAW - Netflix - 03:01 (komedie)
MOONSHINERS: AMERICAN SPIRIT - Discovery - 20.00. (Virkelighed)

Torsdag den 14. april

THE KARDASHIANS - Hulu - 12:01 (Virkelighed)
THE GARCIAS - HBO Max - 03:01 (komedie)
The Great Pottery Throwdown Sæson 5 - HBO Max - 03:01
IKKE SÅ SMUK - HBO Max - 03:01 (virkelighed)
Ultraman sæson 2 - Netflix - 03:01

Fredag ​​den 15. april

How to Survive Single Sæson 2 - Amazon - 12:01
YDRE Rækkevidde - Amazon - 12:01 (Drama)
ROAR - Apple TV+ - 12:01 (Anthology Series)
ANATOMY OF A SCANDAL - Netflix - 03:01 (Drama)
HÅNDBYGGEDE HOTELLER - Discovery+ - 03:01 (dokuserie)
HEIRS TO THE LAND - Netflix - 03:01 (Drama)
MAI: A MOTHER'S RANGE - Netflix - 03:01 (Drama)
SVØMNING MED HAJER - Roku - 03:01 (Drama)
KOM DANS MED MIG - CBS - 20.00. (Drama)
Killer Design (tv-film) - LMN - 20.00.

Lørdag den 16. april

Wrath: A Seven Deadly Sins Story (TV-film) - Lifetime - 20.00.
Love, Classified (tv-film) - Hallmark - 20.00.

søndag den 17. april

Fear the Walking Dead Sæson 7 - AMC+ - 03:01
90 Days  Fiancé sæson 9-20.
Fear the Walking Dead Sæson 7 - AMC - 21.00
THE FIRST Lady - Showtime - 21.00. (Drama)

mandag den 18. april

SKJULTE AKTIVER -  Acorn TV - 03:01 (drama)
Better Call Saul Sæson Sæson 6 (Del I) - AMC - 21:00
Celebrity IOU sæson 3 - HGTV - 21.00

tirsdag den 19. april

BATTLE KITTY - Netflix - 03:01 (Children's Animation)
YORKSHIRE RIPPER: THE SECRET MURDERS -  Sundance Now - 3:01 a.m. (Reality) Deadliest Catch Sæson 18 - Discovery - 20:00.
Mayans MC sæson 4 (to-timers premiere) - FX - kl. 22.00
New Amsterdam sæson 4 (mellemsæsonpremiere) - NBC - 22:01

onsdag den 20. april

Russian Doll Sæson 2 - Netflix - 03:01
YAKAMOZ S-245 - Netflix - 03:01 (Drama)
TUMBLEWEEDS - Vice - 10 kl. (Dokumenterier)

Torsdag den 21. april

FANGET PUBLIKUM - Hulu - 12:01. (Virkelighed)
The Flight Attendant Sæson 2 - HBO Max - 03:01
HE'S EXPECTING - Netflix - 03:01 (Drama)
Windy City Rehab sæson 3 - HGTV - 21.00

Fredag ​​den 22. april

Pretty Hard Cases Sæson 2 - IMDb TV - 12:01
DE KALDER MIG MAGIC - Apple TV+ - 12:01 (dokuserie)
EN MEGET BRITISK SKANDAL - Amazon - 12:01 (Drama) THE 7 LIVES OF LEA - Netflix - 03:01 (Drama)
BLIPPI LÆRER - HBO Max - 03:01 (Børn)
BLIPPI BESØG - HBO Max - 03:01 (børn)
HEARTSTOPPER - Netflix - 03:01 (komedie)
Selling Sunset Sæson 5 - Netflix - 03:01

Lørdag den 23. april

Greed: A Seven Deadly Sins Story (TV-film) - Lifetime - 20.00.
A Tail of Love: Spring Into Love (TV-film) - Hallmark - 20.00.
Søster med en hemmelighed (tv-film) - Livstid - 22.00.

søndag den 24. april

Valerie's Home Cooking sæson 13 - Mad - 11:30
HOMETON KICKSTART PRÆsenterET AF PEOPLE - HGTV - 20.00. (Virkelighed)
Worst Cooks In America Sæson 24 - Mad - 21:00
BILLY THE KID - Epix - 21.00. (Drama)
GASLIT - Starz - 21.00 (Drama) Barry sæson 3 - HBO - 22:00
MANDEN, DER FALDTE TIL JORDEN - Showtime - 22.00. (Drama)
Sex & Murder sæson 3 - HLN - 22:00
INDE SPISER MED RHETT & LINK - Mad - 22:30. (madlavning)
BABYEN - HBO - 22:30. (Komedie)

mandag den 25. april

The Three Busy Debras Sæson 2 - 12:00 - Adult Swim
VI EJER DENNE BY - HBO - 21.00. (Drama)

onsdag den 27. april

BULLSHIT THE GAMESHOW - Netflix - 03:01 (Game Show)
Komi Can't Communicate Sæson 2 - Netflix - 03:01
SKETCHBOG - Disney+ - 03:01 (dokuserie)
The Survivor (tv-film) - HBO - 20.00.

Torsdag den 28. april UNDER HIMLENS BANNER - Hulu - kl. 12:01 (Drama)
Made For Love Sæson 2 - HBO Max - 03:01
TILBUDET - Paramount+ - 03:01 (Drama)
SAMURAI RABBIT: THE USAGI CHRONICLES - Netflix - 3:01 (Children's Animation) Smother Sæson 2 - Peacock - 3:01 a.m.
TI PROCENT - Sundance Now - 03:01 (Drama)

Fredag ​​den 29. april

SHINING GIRLS - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
Fortryd sæson 2 - Amazon - 12:01
Ozark Sæson 4 Del 2 - Netflix - 03:01
The Last Drive-In med Joe Bob Briggs sæson 4 - Shudder - kl.

Premiere i maj 2022

  Ewan McGregor som Obi-Wan Kenobi

(Billedkredit: Lucasfilm)

I maj 2022 var der premiere på en af ​​de mest ventede Disney+-serier, hvornår Obi-Wan Kenobi lander på den populære streamingtjeneste. Og så hed der et lille show Stranger Things Sæson 4 bind 1.

søndag den 1. maj

Duncanville sæson 3 - Fox - 19:30
Vice sæson 3 - Showtime - kl. 20.00
JEG ELSKER DET FOR DIG - Showtime - 20:30. (Komedie)
VELKOMMEN HJEM NIKKI GLASER? - E! - 22:00 (Virkelighed)
Ziwe sæson 2 - Showtime - kl. 23.00

mandag den 2. maj

LIL JON ØNSKER AT GØRE HVAD? - HGTV - 22:00 (Virkelighed)

Tirsdag den 3. maj

Holey Moley sæson 4 - ABC - 20:00
The Chase sæson 3 - ABC - 21.00
HVEM TROR DU? - ABC - 22.00 (TV program)
The Secret of Skinwalker Ranch Sæson 3 - Historie - 22:00

Torsdag den 5. maj

CLARK - Netflix - 03:01 (Drama)
Girls5Eva Sæson 2 - Peacock - 03:01
THE PENTAVERATE - Netflix - 03:01 (komedie)
STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS - Paramount+ - 03:01 (Sci-fi Adventure)

Fredag ​​den 6. maj

THE BIG CONN - Apple TV+ - 12:01 (dokuserie)
BOSCH: LEGACY - IMDb TV - 12:01. (Drama)
Teheran sæson 2 - Apple TV+ - 12:01
The Wilds sæson 2 - Amazon - 12:01

mandag den 9. maj

CANDY - Hulu - 12:01 (Drama)
SESAME STREET MECHA BUILDERS - tegneserie - kl. 07.00 (animation for børn)
Breeders sæson 3 - FX - 22:00

Onsdag den 11. maj

Udfordringen: All Stars sæson 3 - Paramount+ - 03:01

Torsdag den 12. maj

Hacks sæson 2 - HBO Max - 03:01

Fredag ​​den 13. maj

THE ESSEX SERPENT - Apple TV+ - 12:01 (Drama)

søndag den 15. maj

TIDSREJSERENS KONE - HBO - 21. kl. (Drama)

Onsdag den 18. maj

So You Think You Can Dance Sæson 17 - Fox - 21.00.

Torsdag den 19. maj

ANGELYNE - Peacock - 03:01 (Drama)
THE BOSS BABY: BACK IN THE CRIBB - Netflix - 03:01 (Children's Animation)

Fredag ​​den 20. maj

NATTEHIMMEL - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
NU OG DÅ - Apple TV+ - 12:01. (Drama)

mandag den 23. maj

GLEM IKKE LYRIKEN! - Ræv - kl. 20.00 (TV program)
Beat Shazam sæson 5 - Fox - kl.

Tirsdag den 24. maj

RICKY GERVAIS' OVERNATURE - Netflix - 03:01 (dokuserier)
Yo! MTV Raps - Paramount+ - 03:01

Onsdag den 25. maj

MasterChef sæson 12 - Fox - 20.00
DET STORE AMERICAN TAG SALG MED MARTHA STEWART - ABC - 20.00. (Virkelighed)
THE AMERICAN RESCUE DOG SHOW (To-timers premiere) - ABC - 21.00. (Virkelighed)

Fredag ​​den 27. maj

OBI-WAN KENOBI - Disney+ - 03:01 (Sci-fi-action)
Stranger Things Sæson 4 (Del I) - Netflix - 03:01

mandag den 30. maj

THEODORE ROOSEVELT - Historie - 20.00. (Dokumenterier)

Tirsdag den 31. maj

Lego Masters sæson 3 - Fox - kl. 20.00
Fantasy Island sæson 2 - Fox - kl. 21.00
BOBBY BROWN: HVERT LILLE TRIN - A&E - 22.00. (Virkelighed)

juni 2022 premiere

  Homelander i The Boys.

(Billedkredit: Amazon Prime)

Et af de største højdepunkter i tv-programmet for juni 2022 er den længe ventede premiere på Drengene Sæson 3. Forvent at høre mere om forsommerens tilbud i de kommende uger og måneder.

Onsdag den 1. juni

GENERATION DRAG - Discovery+ - 03:01 (virkelighed)
Obi-Wan Kenobi (Time-Slot Premiere) - Disney+ - 03:01
Hvem dræbte Sara? Sæson 3 - Netflix - 03:01
DE RIGTIGE HUSMØDER I DUBAI - Bravo - kl. (Virkelighed)
Sisters Sæson 4 - BET - 21.00.

Torsdag den 2. juni

The Croods: Family Tree Sæson 3 - Hulu - 12:01
The Orville sæson 3 - Hulu - 12:01
THE BOOK OF QUEER - Discovery+ - 03:01 (dokuserie)
BORGEN - POWER & GLORY - Netflix - 03:01 (Drama)
DETTE KOMMER TIL AT GØRE - Sundance Now - 03:01 (Drama)
Fire Masters sæson 4 - Madlavning - kl.
MYSTIC: THE OUTSIDER - UPtv - 21.00. (Komedie)

Fredag ​​den 3. juni

The Boys sæson 3 - Amazon - 12:01
Fysisk sæson 2 - Apple TV+ - 12:01
The Floor Is Lava Sæson 2 - Netflix - 03:01
TRIXIE MOTEL - Discovery+ - 03:01 (Reality)
THE VILLAINS OF VALLEY VIEW - Disney - 20.00. (Komedie)
BRYLLUPPLANLÆGERNE - Uptv - 20.00. (Virkelighed)
GUY'S ALL-AMERICAN ROAD TRIP - Mad - 21.00. (Virkelighed)
P-Valley sæson 2 - Starz - 21.00
ULTRA VIOLET & SORT SCORPION - Disney - 21.00 (Komedie)

Lørdag den 4. juni

BOR MINDRE - A&E - 12.00. (Virkelighed)
Skjulte perler (tv-film) - Hallmark - kl. 20.00

Søndag den 5. juni

Battle on the Beach sæson 2 - HGTV - 21.00.
The Great Food Truck Race Sæson 15 - Mad - 21.00.
WATERGATE: BLUEPRINT FOR A SKANDAL - CNN - 21.00 (Dokumenterier)
Bargain Hunt ved stranden sæson 29 - HGTV - 22:31.

mandag den 6. juni

Action Pack sæson 2 - Netflix - 03:01
FACE'S MUSIC PARTY - Nick Jr. - 11:00 (Children's Animation)
American Ninja Warrior sæson 14 - NBC - 20:00
The Family Chantel sæson 4 - TLC - kl. 20.00
Roswell, New Mexico Sæson 4 - The CW - 20:00
#TEXTMEWHENYOUGETHOME - Livstid - 21.00. (Dokumenterier)
Det amerikanske præsidentskab med Bill Clinton (Time-Slot Premiere) - Historie - 21.00 (Dokumenterier)
In The Dark Sæson 4 - The CW - 21.00.
Irma Vep (tv-film) - HBO - 21.00 (Drama)
Seeking Sister Wife Sæson 4 - TLC - 22:00
SOVE MED EN DRÆBER - Livstid - 22.00. (Dokumenterier)
Miz & Mrs. Sæson 3 - USA - 23:00

onsdag den 7. juni

YI-GI-ÅH! - Hulu - 12:01 (Anime)
DET ER MIN TID MED DAVID LETTERMAN - Netflix - 03:01 (Reality)
All Rise sæson 3 - EGEN - 20.00.
Bobby Brown: Every Little Step (Timeslot Premiere) - A&E - 21.00
Fra Mange, Én Sæson 2 - Golf - 21.00. (Dokuserie)
Origins of Hip Hop (Time-Slot Premiere) - A&E - 22:00

onsdag den 8. juni

BABY FEVER - Netflix - 03:01 (Drama)
DELICACIES DESTINY - Disney+ - 03:01 (Drama)
HUNGERE EFTER SVAR - Discovery+ - 03:01 (virkeligheden)
KEEP SWEET: PRAY AND OBEY - Netflix - 03:01 (dokuserie)
FRK. MARVEL - Disney+ - 03:01 (tegneseriehandling)
Bargain Block Sæson 2 - HGTV - 21.00

Torsdag den 9. juni

BACKStage med KATHERINE RYAN - Amazon - 12:01 (Reality)
AMSTERDAM – HBO Max – 03:01 (Drama)
MIN DATTER SLUTTEDE MED EN KULT - Discovery+ - 03:01 (Dokumenterier)
QUEER AS FOLK - Peacock - 03:01. (Drama)
RHYTHM + FLOW FRANCE - Netflix - 03:01 (Reality)
Brat Loves Judy Sæson 2 - WE - 21.00

Fredag ​​den 10. juni

Fairfax sæson 2 - Amazon - 12:01
For All Mankind Sæson 3 - Apple TV+ - 12:01
DEJLIG LILLE GÅRD - Apple TV+ - 12:01 (Drama)
FIRST KILL - Netflix - 03:01 (Drama)
Love in Paradise sæson 2 - Discovery+ - 03:01
Peaky Blinders sæson 6 - Netflix - 03:01
90 DAGES FIANCÉ: LOVE IN PARADISE - Discovery+ - 03:01 (Reality)
Bunk'd sæson 6 - Disney - 19:30

Lørdag den 11. juni

Caribbean Summer (tv-film) - Hallmark - kl. 20.00
Dirty Little Secret (tv-film) - Lifetime - 20.00.

søndag den 12. juni

Naruto-sæson 19 - Svømning for voksne - 02:30
DARK WINDS - AMC+ - 03:01 (Drama)
Evil sæson 3 - Paramount+ - 03:01
DRIFT, VEDDEDEL OG SEX, DER BYGDE AMERIKA - Historie - 20.00 (Dokumenterier)
MØRKE VINDE - AMC - 21.00. (Drama)
BLIVER ELIZABETH - Starz - 21.00. (Drama)

mandag den 13. juni

Charlie's Colorforms City Sæson 5 - Netflix - 03:01
Charlie's Colorforms City Sæson 6 - Netflix - 03:01
KIRI OG LOU - Nick Jr. - 18.00 (Børneanimation)
DEN STORE GIVEBACK MED MELISSA MCCARTHY OG JENNA PERUSICH - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
Intervention sæson 24 - A&E - kl. 21.00.
DIGITAL AFHÆNGIGHED - A&E - 22.00. (Virkelighed)
Frygt din nabo sæson 8 - ID - 22:00

Tirsdag den 14. juni

DATOLINE: DE SIDSTE DAGE - Peacock - 03:01 (dokuserie)
Dark Side of the 90s Sæson 2 - Vice - kl. 21.00

onsdag den 15. juni

FAMILIE GENSTART - Disney+ - 03:01 (Reality)
GUDS FAVORIT IDIOT - Netflix - 03:01 (komedie)
IRON CHEF: QUEST FOR THE IRON LEGEND - Netflix - 03:01 (madlavningskonkurrence)
MALDIVERNE - Netflix - 03:01 (Drama)
WEB OF MAKE BELIEVE: DEATH, LIES AND THE INTERNET - Netflix - 03:01
KÆRE PONY: BEHOLD DETTE MELLEM OS - Freeform - 22.00. (Virkelighed)

Torsdag den 16. juni

Martin: Gensynet - BET+ - 03:01
DEAD END: PARANORMAL PARK - Netflix - 03:01 (komedie)
Karma's World Music Videos Sæson 2 - Netflix - 03:01
Love and Anarchy Sæson 2 - Netflix - 03:01
SPILLERE - Paramount+ - 03:01 (komedie)
Rutherford Falls sæson 2 - Peacock - 03:01
Impractical Jokers Sæson 9 (Midseason Premiere) - TruTV - 22:00
DEN GAMLE MAN - FX - 22.00. (Drama)

Fredag ​​den 17. juni

Grænseløs - Amazon - 12:01 (Drama)
Hjemme sæson 2 - Apple TV+ - 12:01
THE LAKE - Amazon - 12:01 (komedie)
PAUL POGBA: THE POGMENTARY - Amazon - 12:01 ()
SOMMEREN JEG BLEV SMUK - Amazon - 12:01 (Drama)
Chrissy's Court Sæson 2 - Roku - 03:01
Magnolia Table med Joanna Gaines Sæson 6 - Discovery+ - 03:01
She Sæson 2 - Netflix - 03:01
The War Next Door sæson 2 - Netflix - 03:01
Where We Call Home Sæson 2 - Discovery+ - 03:01
YOU DON'T KNOW ME - Netflix - 03:01 (Drama)
Gold Rush Sæson 5 - Discovery - kl. 20.00
Making Modern with Brooke and Brice Sæson 2 - Magnolia - kl.

Lørdag den 18. juni

ALCHEMY OF SOULS - Netflix - 03:01 (Drama)
SPRIGGAN - Netflix - 03:01 (komedie)
Superstar Racing Experience sæson 2 - CBS - kl. 20.00

søndag den 19. juni

Estonia sæson 2 - Discovery+ - 03:01
Young Dylan sæson 3 - Nick - 19.00
HOTEL PORTOFINO - PBS - 20.00 (Drama)
Animal Kingdom Sæson 6 - TNT - 21.00
Endeavour sæson 8 - PBS - kl. 21.00
MURDAUGH-MORD - ID - 21.00. (Dokumenterier)
STRANDENSSLAG - Mad - 22.00. (Kogekonkurrence)
MATHIS FAMILIE BETYDER - E! - 22:00 (Virkelighed)
STRANDENSSLAG - Mad - 22.00. (Kogekonkurrence)
I Love a Mama's Boy Sæson 3 - TLC - 22:00
Flatbush Misdemeanors Sæson 2 - Showtime - 23:00
Birdgirl sæson 2 - Svømning for voksne - 23:30

mandag den 20. juni

Hidden Season 3 - Acorn TV - 03:01
FERIEN - Spectrum - 03:01 (Drama)
SIND OVER mord - HBO - 22.00. (Dokumenterier)

tirsdag den 21. juni

FUTURE OF... - Netflix - 03:01 (Reality)
HIP HOP MY HOUSE - Paramount+ - 03:01 (Reality)
Love Island sæson 8 - Hulu - 03:01
Nick Cannon Presents: Wild 'n Out sæson 18 - VH1 - 20:00
Celebrity Game Face Sæson 3 - E! - 21.00
Motherland sæson 3 - Freeform - 22:00
Tales Sæson 3 - BET - 22:00
UFO Witness Sæson 2 - Rejser - 22:00

onsdag den 22. juni

THE HIDDEN LIVES OF PETS - Netflix - 03:01 (Reality)
SNOWFLAKE MOUNTAIN - Netflix - 03:01 (Reality Competition)
The Umbrella Academy sæson 3 - Netflix - 03:01
EUREKA! - Disney Junior - kl. (Børneanimation)
Wellington Paranormal sæson 3 - The CW - 21.00
PLANET CALIFORNIA - PBS - 22:00 (Dokumenterier)

Torsdag den 23. juni

BJØRNEN - Hulu - 12:01 (komedie)
FØRSTE KLASSE - Netflix - 03:01 (Reality)
GORDITA CHRONICLES - HBO Max - 03:01 (komedie)
Little Ellen Sæson 3 - HBO Max - 03:01
MENUDO: FOREVER YOUNG - HBO Max - 03:01 (dokuserie)
QUEEN - Netflix - 03:01 (Drama)
The Real Housewives Ultimate Girls Trip Sæson 2 - Peacock - 03:01
The Split sæson 3 - Sundance Now - 03:01
Terror Lake Drive sæson 2 - Allblk - 03:01
Jersey Shore Family Vacation sæson 5 - MTV - kl. 20.00
BUCKHEAD SHORE - MTV - 21.00 (Virkelighed)
Chrisley Knows Best sæson 9 (sommerpremiere) - USA - 21:30
Southern Charm Sæson 8 - Bravo - 21.00
AUSTIN DILLONS LIV I FAST LANE - USA - 21:30. (Virkelighed)

Fredag ​​den 24. juni

CHLOE - Amazon - 12:01. (Drama)
Corner Gas Animated Sæson 4 - Freevee - 12:01
LOOT - Apple TV+ - 12:01 (komedie)
MORMON NO MORE - Hulu -12:01
DEN DER BLEV VÆK - Amazon - 12:01 (dokuserie)
Angry Birds: Summer Madness Sæson 2 - Netflix - 03:01
MAN VS BEE - Netflix - 03:01 (komedie)
MONEY HEIST: KOREA - Netflix - 03:01 (Drama)
DEN STORE AMERIKANSKE OPSKRIFT - PBS - 21.00. (Dokumenterier)
AMERIKANSKE ANTEMMER - PBS - 22.00 (Dokumenterier)

Lørdag den 25. juni

Tiny House Nation sæson 2 - A&E - kl. 11.00
FØRSTE BLOD: AILEEN WUORNOS - A&E - 21.00. (Dokumenterier)
Panic 9-1-1 Sæson 3 - A&E - 22:00

søndag den 26. juni

The Chi-sæson 5 - Showtime - kl. 21.00
Westworld sæson 4 - HBO - 21.00
HVEM ER GHISLAINE MAXWELL? - Starz - 21.00 (Dokumenterier)

mandag den 27. juni

CAFE MINAMDANG - Netflix - 03:01 (Drama)
COLLEGE HILL: CELEBRITY EDITION - BET+ - 03:01 (Reality)
GEMMEDER sig i almindeligt syn - PBS - 21.00. (Dokumenterier)

tirsdag den 28. juni

Only Murders in the Building Sæson 2 - Hulu - 12:01
All Rise sæson 3 - EGEN - 20.00.
Teen Mom: Young and Pregnant sæson 3 (sommerpremiere) - MTV - kl.

onsdag den 29. juni

ALL STAR SHORE - Paramount+ - 03:01 (Reality)
BAYMAX! - Disney+ - 03:01 (Børneanimation)
EKSTRAORDINÆR ADVOKAT WOO - Netflix - 03:01 (Drama)
PIRATE GOLD OF ADAK ISLAND - Netflix - 03:01 (Reality)
The Upshaws Sæson 2 Del 1 - Netflix - 03:01
RET TIL AT FORNÆMKE: DEN SORTE KOMEDYREVOLUTION - A&E - 21.00. (Dokumenterier)
MERE POWER - Historie - 22:03. (Dokumenterier)

Torsdag den 30. juni

BASTARD!! - HEAVY METAL, DARK FANTASY - Netflix - 03:01 (animation)
College Hill: Celebrity Edition (Time Slot Premiere) - BET+ - 03:01
Sharkdog sæson 2 - Netflix - 03:01
Fright Club sæson 2 - Rejser - 22:00
MIG ELLER MENUEN - Mad - 22.00. (madlavning)

Premiere i juli 2022

  Elleve i underjordisk bunker i Stranger Things

(Billedkredit: Netflix)

Netflix-abonnenter, der spændt venter på, at anden halvdel af Stranger Things sæson 4 falder, behøver ikke vente så lang tid, da fan-favoritten vender tilbage den 1. juli, hvilket kickstarter en stor måned for streamingtjenester.

Fredag ​​den 1. juli

TERMINALLISTEN - Amazon - 12:01 (Thriller)
CARL WEBER'S THE BLACK HAMPTONS - BET+ - 03:01 (Drama)
Stranger Things Sæson 4 (Del 2) - Netflix - 03:01

Søndag den 3. juli

High Stakes Poker Sæson 3 - Vice - kl. 12.00
We Hunt Together Sæson 2 - Showtime - 19:30
Evil Lives Here Sæson 12 - ID - 22:00

mandag den 4. juli

AMERICA THE BEAUTIFUL - Disney+ - 03:01 (dokuserie) Macy's 4th of July Fireworks Spectacular - NBC - 20:00

Tirsdag den 5. juli

AMERICAN OUTDOORS MED BARATUNDE THURSTON - PBS - 21.00. (Dokumenterier) DEN STORE MUSLIMERKE AMERIKANSKE ROAD TRIP - PBS - 22.00. (Dokumenterier)

onsdag den 6. juli

MAGGIE - Hulu - 12:01 (komedie)
Control Z sæson 2 - Netflix - 03:01
KING OF STONKS - Netflix - 03:01 (dokuserie)
UNCLE FROM ANOTHER WORLD - Netflix - 03:01 (Anime)
Big Brother sæson 24 - CBS - kl. 20.00
Crank Yankers Sæson 7 - Komedie - 20.00
DEN GRØNNE PLANET - PBS - 20.00. (Dokumenterier)
Gift ved første blik Sæson 15 - Livstid - 20.00.
Mysteries Decoded Sæson 2 - The CW - 20.00
UDFORDRINGEN: USA - CBS - kl. (Konkurrence)
Ekspedition med Steve Backshall Sæson 2 - PBS - 22:00
Gift ved første blik: Afterparty Sæson 2 - Livstid - kl. 23.00

Torsdag den 7. juli

Karma's World Sæson 2 - Netflix - 03:01
MOONHAVEN - AMC+ - 03:01 (Drama)
Press Your Luck Sæson 4 - ABC - 20:00
THE BIG D - TBS - 21.00. (Drama)
GENERATIONSGAP - ABC - 21.00. (Quizshow)
Good Trouble sæson 4 (sommerpremiere) - Freeform - kl. 22.00

Fredag ​​den 8. juli

BLACK BIRD - Apple TV+ - 12:01 (psykologisk thriller)
AND & GOOSE - Apple TV+ - 12:01
BOO, BITCH - Netflix - 03:01 (komedie)
Capitani sæson 2 - Netflix - 03:01
CONJURING KESHA - Discovery+ - 03:01 (virkelighed)
SÅDAN BYGER MAN ET SEXVÆRELSE - Netflix - 03:01 (Reality)
THE LONGEST NIGHT - Netflix - 03:01 (Drama)
TRIGGER POINT - Peacock - 03:01 (Drama)
Keeping Up with the Joneses sæson 2 - LMN - 20.00

Lørdag den 9. juli

BLOMSTER PÅ LOFTTAGET - OPRINDELSEN - Levetid - 20.00. (Drama)
Sig ja til kjolen Sæson 21 - TLC - kl. 20.00
STJÆL DETTE HUS - HGTV - 21.00. (Virkelighed)

søndag den 10. juli

Hvem tror du du er? Sæson 11 - NBC - 19.00
Big Brother Sæson 24 (Time Slot Premiere) - CBS - 20.00
Biografi WWE Legends sæson 2 - A&E - kl. 20.00
Celebrity Family Feud Sæson 8 - ABC - 20:00
Hvordan byggede de det? Sæson 2 - Smithsonian - kl. 20.00
Johnson sæson 2 - Bounce TV - 20.00
DET ENDELIGT STRÅ - ABC - 21.00. (TV program)
Grantchester sæson 7 - PBS - kl. 21.00
Gift med medicin Sæson 9 - Bravo - 21.00.
PATAGONIA – CNN – 21.00 (Dokumenterier)
KVINDER SOM ROCK - Epix - 21.00. (Dokumenterier)
$100.000-pyramiden Sæson 6 - ABC - 22:00
Bridge and Tunnel Sæson 2 - Epix - kl. 22.00
Cobra sæson 2 - PBS - 22:00
SUPREME TEAM - Showtime - 22.00. (Dokumenterier)
United Shades of America sæson 7 - CNN - 22:00
WWE RIVALS - A&E - 22:00 (Dokumenterier)
WWE SMACK TALK - A&E - 23.00. (Talkshow)

mandag den 11. juli

Tuca & Bertie sæson 3 - Svømning for voksne - kl. 12.00
Days of Our Lives: Beyond Salem Sæson 2 - Peacock - 03:01
Team Zenko Go sæson 2 - Netflix - 03:01
The Bachelorette sæson 19 - ABC - 20.00
BBQ USA - Mad - 21.00. (madlavning)
Better Call Saul sæson 6 (mellemsæsonpremiere) - AMC - kl. 21.00
KRAV TIL FAME - ABC - 22.00. (TV program)
POV Sæson 35 - PBS - 22:00

tirsdag den 12. juli

SÅDAN FORANDRER DU SIN SIND - Netflix - 03:01 (dokuserie)
IKONER UNEARTHED - Vice - 22:00
What We Do In The Shadows Sæson 4 - FX - 22:00

onsdag den 13. juli

Solar Opposites sæson 3 - Hulu - 12:01
Big Timber sæson 2 - Netflix - 03:01
HUNTS LIKE HELL - Netflix - 03:01 (Drama)
Sintonia sæson 3 - Netflix - 03:01
South Park: The Streaming Wars del 2 - Paramount+ - 03:01
Big Brother Sæson 24 (Time Slot Premiere) - CBS - 20.00
Udfordringen: USA (Time Slot Premiere) - CBS - kl.
Dr. Pimple Popper sæson 8 - TLC - kl. 21.00.
REHAB ADDICT LAKE HOUSE RESCUE - HGTV - 21.00. (Virkelighed)
ALT ER AFFALD - Freeform - 22.00.
FEM FYRE OM UGEN - Livstid - 22:03. (Dokumenterier)

Torsdag den 14. juli

VICTORIAS HEMMELIGHED: ENGLE AND DEMONS - Hulu - 12:01 (dokuserie)
All The Queen's Men Sæson 2 - BET+ - 03:01
Fboy Island sæson 2 - HBO Max - 03:01
Hart to Hart sæson 2 - Peacock - 03:01
KUNG FU PANDA: THE DRAGON KNIGHT - Netflix - 03:01 (Children's Animation) RESIDENT EVIL - Netflix - 03:01 (Hrror Action)
Big Brother Sæson 24 (Time Slot Premiere) - CBS - 21.00
Top Gear sæson 32 - BBC America - 22:00
101 STEDER AT FESTE FØR DU DØR - TruTV - 22:30. (Virkelighed)

Fredag ​​den 15. juli

James May Sæson 2 - Amazon - 12:01
ALBA - Netflix - 03:01 (Drama) COUNTRY QUEEN - Netflix - 03:01 (Drama) FARZAR - Netflix - 03:01 (Anime)
MOR, GØR DET IKKE! - Netflix - 03:01 (komedie)
GENÆgteskaber og ønsker - Netflix - 03:01 (Drama)
CMT Campfire Sessions sæson 2 - CMT - 22:00

Lørdag den 16. juli

Lejrbålsjul: Jul i juli (tv-film) - Hallmark - 20.00.

søndag den 17. juli

Blood & Treasure Sæson 2 - Paramount+ - 03:01
StoryBots: Laugh, Learn, Sing: Collection 2: Learn to Read  - Netflix - 3:01 a.m.
KOLOSSEUM - Historie - 21.00. (Dokumenterier)
HISTORIENS VANVITTIGE RIGE OLDRE - Historie - 22. kl. (Dokumenterier)

mandag den 18. juli

KAPTAJEN - ESPN - 22.00. (Dokumenterier)
PHROGGING: HIDER IN MY HOUSE - Levetid - 22:03 (dokuserie)

tirsdag den 19. juli

Love Island sæson 4 - Peacock - 03:01

onsdag den 20. juli

Bad Exorcist Sæson 1-2 - Netflix - 03:01
Virgin River sæson 4 - Netflix - 03:01
Grown-ish sæson 5 - Freeform - 22:00

Torsdag den 21. juli

American Horror Stories sæson 2 - Hulu - 12:01
Jurassic World: Camp Cretaceous sæson 5 (sidste sæson) - Netflix - 03:01
RAP SHIT! - HBO Max - 03:01 (komedie)

Fredag ​​den 22. juli

BEDSTE FOD FREM - Apple TV+ - 12:01 (komedie)
Prøver sæson 3 - Apple TV+ - 12:01
Secret Celebrity Renovation sæson 2 - CBS - 20.00

Lørdag den 23. juli

Jul i legetøjsland (tv-film) - Hallmark - 20.00.
Black Love Sæson 6 - OWN - 22:00

søndag den 24. juli

Hider in the House (TV-film) - Livstid - 20.00.

mandag den 25. juli

Gabby's Dollhouse Sæson 5 - Netflix - 03:01
BUGS BUNNY BUILDERS - Cartoon Network - kl. 08.00 (animation for børn)

Tirsdag den 26. juli

DI4RIES - Netflix -3:01 (Drama) Street Food: USA - Netflix - 03:01

onsdag den 27. juli

Car Masters: Rust to Riches sæson 4 - Netflix - 03:01
Dream Home Makeover Sæson 3 - Netflix - 03:01
High School Musical: The Musical: The Series Sæson 3 - Disney+ - 03:01
Rebelde sæson 2 - Netflix - 03:01
LIGHT AND MAGIC - Disney+ - 03:01 (dokuserie)

Torsdag den 28. juli

ANOTHER SELF - Netflix - 03:01 (Drama)
Carl Webers The Family Business sæson 4 - BET+ - 03:01
Bliv ved med at trække vejret - Netflix - 03:01 (Drama)
PRETTY LITTLE LIARS: ORIGINAL SIN - HBO Max - 3:01 a.m. (Drama)
THE RESORT - Peacock - 03:01 (komedie)
Made from Scratch Sæson 4 - Fuse - 22:00

Fredag ​​den 29. juli

AMBER BROWN - Apple TV+ - 12:01 (komedie)
PAPER GIRLS - Amazon - 12:01 (Drama)
The Beauty Queen of Jerusalem Sæson 2 - Netflix - 03:01
FANATIC - Netflix - 03:01 (Drama)
OVERFLADE - Apple TV+ - 03:01 (Drama)
DETECTIVE CONAN - Netflix - 03:01 (Anime)
UNCOUPLED - Netflix - 03:01 (komedie)

søndag den 31. juli

City on a Hill sæson 3 - Showtime - kl. 22.00

Med flere shows (både nye og tilbagevendende) bliver annonceret hele tiden, ville det ikke være den værste idé at bogmærke denne tidsplan og tjekke tilbage ofte, så du ikke går glip af et eneste afsnit. Hvis du er helt fanget med tv og gerne vil vide, hvad der kommer i biograferne i år, så tjek CinemaBlends Filmpremiere i 2022 tidsplan.