Close
  • Vigtigste
  • /
  • Television
  • /
  • Premiereplan for efterårets tv 2020: Liste over nye og vender tilbage

Premiereplan for efterårets tv 2020: Liste over nye og vender tilbage


kiefer sutherland den flygtige quibi

Hvert efterår strømmer fans af fjernsynets største shows til deres skærme for at finde frem til, hvor deres foretrukne primetime-karakterer og historier slap måneder tidligere, men dette efterår er naturligvis forskellig fra næsten ethvert andet år i mediets historie. Hvis vi har lært noget indtil dette punkt i 2020, ved vi, at den normale orden i vores liv ikke længere er, som den plejede at være, og det samme gælder for tv-produktioner, hvoraf de fleste blev lukket ned i store dele af foråret og sommermånederne.

På dette tidspunkt af året har vi normalt en solid idé om, hvornår publikum vil se flerårige favoritter som Law & Order: SVU, NCIS, The Walking Dead og mange andre klassevindere, men det er svært at planlægge showpremierer, når episoder stadig ikke er blevet filmet. Det er ikke alt undergang og dysterhed, da der er nogle fantastiske nye og tilbagevendende shows, der allerede har premiere datoer sat op til efteråret 2020 tv-sæsonen, hvilket er noget, hver enkelt af os bør være begejstrede for.


Med flere prisoverrækkelser, sportsbegivenheder, reality-konkurrencer og andre tv-specials er der stadig en hel del for at holde vores daglige tidsplaner optaget, og det er ikke engang at nævne de kommende præsidentdebatter, der skal afholdes startende i september. Nedenfor er den løbende liste over show (både scriptet og ikke-scriptet), der i øjeblikket er låst til at overtage vores fjernsyn i efteråret 2020. Bemærk, at denne tidsplan kan og vil ændre sig i løbet af de følgende måneder, så sørg for at bogmærke og kontrollere tilbage for at få de mest opdaterede oplysninger. (Nedenstående tider er alle Eastern Standard Time, og helt nye programmer er noteret i alle store bogstaver.)

lucifer sæson 5 sort og hvid

TV-premiere i august

Efteråret 2020-tidsplanen spilder ikke tid til at komme i gang med et par bemærkelsesværdige shows og tilbud at holde øje med, når sommeren skifter til efteråret. En hel række serier rammer luftbølgerne for første gang, f.eks Den flygtigegenstart og UK import som Koronerog Døde pixels, mens mangeårige favoritter gerne De rigtige husmødre i Potomac , Christina på kysten, og HBO sportsdokumentarserie Hårde baner(at komme ind i sin 15. sæson i et år, der har manglet sport), er også alle planlagt til at vende tilbage i denne altid travle måned.


Lørdag 1. august

The Go-Go's - Showtime - 9 p.m. (Dokumentar)

Søndag 2. august

FORBINDET - Netflix - 03:01 (Docuseries)
De rigtige husmødre i Potomac sæson 5 - Bravo - 20:00 (Virkelighed)
TASKMASTER - CW 20.00 (Comedy Game Show)
FRIDGE WARS - CW - kl. 21:00 (Madlavningsspil)




Mandag 3. august

IMMIGRATIONSNATION - Netflix - 03:01 (Docuseries)
FUGITIVET - Quibi - 03:01 (Drama)

Tirsdag 4. august

MYSTERY LAB - Netflix - 03:01 (Docuseries)
Backyard Envy Sæson 2 - Bravo - 22:00 (Virkelighed)


Onsdag 5. august

VERDENS MEST ØNSKEDE - Netflix - 03:01 (Docuseries)
Catfish: TV Show Sæson 8 Sommerpremiere - MTV - 20:00 (Virkelighed)
Big Brother All-Stars sæson 22 (speciel tid) - CBS - 21:00 (Konkurrence)
SANDT LIV PRÆSENTERER: KARANTINEHISTORIER - MTV - kl. (Docuseries)
CORONER - CW - kl. 21 (Drama)
Marrying Millions: Steaks With Snakes Sæson 2 - Livstid - 22:00 (Virkelighed)

Torsdag 6. august

STAR TREK: NEDRE DÆK - CBS All Access - 03:01 (voksen animeret komedie)
The Rain sæson 3 - Netflix - 03:01 (Science Fiction)
The Seven Deadly Sins: Imperial Wrath Of The Gods sæson 4 - Netflix - 03:01 (Anime)
HITMEN - Påfugl - 03:01 (komedie)
Christina on the Coast sæson 3 - HGTV - 21:00 (Virkelighed)

Fredag ​​7. august

Sælger Sunset sæson 3 - Netflix - 03:01 (Reality)
High Seas sæson 3 - Netflix - 03:01 (Mystery)
Spikret det! México sæson 2 - Netflix - 03:01 (Baking Competition)
WIZARDS: TALES OF ARCADIA - Netflix - 03:01 a.m. (Børn
SING ON! TYSKLAND - Netflix - 03:01 (sangkonkurrence)
TINY CREATURES - Netflix - 03:01 (Nature Series)
UFO EUROPA: DE UTELIGTE HISTORIER - Disney + - 03:01 (Docuseries)
PAN Y CIRCO - Amazon - 03:01 (Reality Politics)
BEING RUEBEN: EN MEGET MODERN FAMILIE - CW - kl. 21 (Virkelighed)

Lørdag 8. august

Licens til at dræbe sæson 2 (speciel tid) - Oxygen - 19:00 (Virkelighed)
PGA Championship 2020 - CBS - 20:00 (Sport)
LOVE ON HARBOR ISLAND - Hallmark - 9 p.m. (TV-film)
JODI ARIAS: CELLMATE SECRETS - Lifetime - 9 p.m. (True Crime Special)


Søndag 9. august

PGA mesterskab 2020 dag 2 - CBS - 20:00 (Sport)
OVERLEVENDE JEFFREY EPSTEIN - Lifetime - 8 pm (Docuseries)
Endeavour sæson 7 - PBS - 9 pm (Drama)
VI JAGER SAMMEN - Showtime - 22:00 (Drama)

Mandag 10. august

YOLO: CRYSTAL FANTASY - Voksen svømmer - kl. 12 (voksen animeret komedie)
OM FACE - Apple TV + - 03:01 (Beauty Miniseries)
MAPLEWORTH MURDERS - Quibi - 3:01 a.m. (komedie)
SPIL PÅ: EN KOMEDI CROSSOVER-BEGIVENHED - Netflix - 03:01 (komedie-konkurrence)
DEN ANDEN - Acorn TV - 03:01 (UK Comedy)

Tirsdag den 11. august

AMERIKAS HEMMELIGE BOG: SÆRLIG UDGAVE - Historie - kl. (Historiske Docuseries)
Hard Knocks sæson 15 - HBO - 22:00 (Sportsdokuserier)
FORDOBBELSE NED MED DERRICOS: MULTIPLER MULTIPLIED! - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Onsdag den 12. august

(UN) WELL - Netflix - 03:01 (Docuseries)
America's Got Talent (New Time Slot) - NBC - 20:00 (Konkurrence)
Big Brother sæson 22 (nyt tidsrum) - CBS - 20:00 (Konkurrence)
Tough As Nails (New Time Slot) - CBS - 9 p.m. (Konkurrence)
RUFF RYDERS CHRONICLES - BET - 22:00 (Docuseries)

Torsdag den 13. august

Infinity Train Sæson 3 - HBO Max - 03:01 (Animeret Dramedy)
SELENA + CHEF - HBO Max - 03:01 (madlavning)
Fem soveværelser - påfugl - 03:01 (australsk komedie)

Fredag ​​14. august

Ted lasso - Apple TV + - 03:01 (komedie)
VERDENS STØRSTE LØB: ØKO-UDFORDRING FIJI - Amazon - 03:01 (Reality Competition)
3% sæson 4 - Netflix - 03:01 (Dystopian Thriller)
THEFT OF THE CENTURY - Netflix - 03:01 a.m. (Kriminalthriller)
Glow Up sæson 2 - Netflix - 03:01 (Beauty Competition)
TEENAGE BOUNTY HUNTERS - Netflix - 03:01 (Actionkomedie)
THE GREAT HEIST - Netflix - 03:01 a.m. (Drama)
ALASKA ANIMAL RESCUE - Disney + - 03:01 (Nature Reality)
JUNGLE DYRREDNING - Disney + - 03:01 (Nature Reality)
SAM'S ZOOKEEPER CHALLENGE - Disney + - 03:01 (Nature Reality)
NATUR BOOM TID - Disney + - 03:01 (Nature Reality)
SCUBA SAM'S VERDEN - Disney + - 03:01 (Nature Reality)
SPACED OUT - Disney + - 3:01 a.m. (Science Reality)
VILDE KATTER I INDIEN - Disney + - 03:01 (Nature Reality)
Weird but True sæson 3 - Disney + - 03:01 (Nature Reality)

Lørdag 15. august

Rita sæson 5 - Netflix - 03:01 (Drama)
Stranger sæson 2 - Netflix - 03:01 (Crime Drama)

Søndag 16. august

Psyko-svigerinde - Lifetime - 8 s.m. (TV-film)
Cirkus sæson 5 Sommerpremiere - Showtime - 20:00 (Virkelighedspolitik)
LOVECRAFT COUNTRY - HBO - 21:00 (Horror Drama)
DARCEY & STACEY: Ting handler om at ændre - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Mandag den 17. august

Punk'd sæson 2 - Quibi - 03:01 (Reality)
Glitch Techs sæson 2 - Netflix - 03:01 (familie animeret)
Amy Schumer lærer at lave mad sæson 2 - Mad - 22:00 (Madlavning)

Tirsdag den 18. august

THE MUSPECT (U.S. Premiere) - Sundance Now - 3:01 a.m. (Canadian True Crime)
DEAD PIXELS (amerikansk premiere) - CW - 20:00 (UK Comedy)

Onsdag den 19. august

DeMarcus Family Rules - Netflix - 3:01 a.m. (Reality)
HIGH SCORE - Netflix - 03:01 (Videospil Docuseries)
DODGEBALL THUNDERDOME - Opdagelse - kl. (Konkurrence)
VÆKSTENDE BELUSHI - Opdagelse - 22:00 (Virkelighed)

Torsdag den 20. august

JOHN VIL PRØVE AT KONTAKTE UDVÆRKERE - Netflix - 3:01 a.m. (Documentary Short)
BIOHACKERS - Netflix - 03:01 (Drama)
STOR PRETENDER - Netflix - 03:01 (Crime Drama)
SINGLETOWN - HBO Max - 03:01 (Drama)
THE FUNGIES - HBO Max - 3:01 a.m. (Animeret komedie)

Fredag ​​21. august

Lucifer sæson 5 del 1 - Netflix - 03:01 (Drama)
KROPPER - Netflix - 03:01 ( Voksen animeret komedie )
Rust Valley Restorers sæson 3 - Netflix - 03:01 (hjemmeforbedring)
ALIEN TV - Netflix - (Børnekomedie)
Find Me In Paris sæson 3 - Hulu - 03:01 (YA Dramedy)
RUPAULS DRAG LØB: VEGAS REVUE - VHI - 20:00 (Konkurrence)

Lørdag 22. august

KÆRLIGHED I CORONA-TIDEN: KÆRLIGHEDSKURSUS - Freeform - 20:00 (Komedie)

Søndag 23. august

Alaskan Bush People Sæson 12 - Opdagelse - 20:00 (Virkelighed)
RUTHLESS REALTOR - Levetid - 8 pm - (TV-film)
Løftet - HBO - kl. 22 (True Crime Docuseries)

Mandag 24. august

DEN VAR GOD! - Quibi - 03:01 (Game Show)
Reno 911 sæson 8 - Quibi - 03:01 (komedie)
Love Island sæson 2 - CBS - 20:00 (Konkurrence)

Tirsdag den 25. august

Trinkets sæson 2 - Netflix - 03:01 (Drama)
EMILY'S WONDER LAB - Netflix - 3:01 a.m. (Kids Science)
The Haves and Have Nots Sæson 7 Sommerpremiere - EGEN - 20:00 (Drama)

Onsdag 26. august

DO DO SOL SOL LA LA SOL - Netflix - 03:01 (Drama)
Hendes mors dræber - Netflix - 03:01 (Drama)
MILLION DOLLAR BEACH HOUSE - Netflix - 3:01 a.m. (Reality)

Torsdag den 27. august

Aggretusko sæson 3 - Netflix - 03:01 (Anime)
RAVI PATELS FORFØJELSE AF LYKKE - HBO Max - 03:01 (Docuseries)

Fredag ​​28. august

Ukendt oprindelse - Netflix - 03:01 (Crime Thriller)
Cobra Kai Seasons 1-2 - Netflix - 03:01 (Sports Action)
I AM A KILLER: RELEASED - Netflix - 3:01 am (True Crime Docuseries)
PRIME TILBAGE: INDE I DRENGERNE - Amazon - 03:01 (Docuseries)
FINEAS & FERB: CANDACE MOD THE UNIVERSE - Disney + - 03:01 a.m. (TV-film)

Lørdag 29. august

SORORITY SECRETS - Lifetime - 8 p.m. (TV-film)

Søndag 30. august

HEMMELIGHEDER I TRÆET - Levetid - kl. 20 (TV-film)
2020 MTV Video Music Awards - MTV - 21:00 (Award Show)
LOVE FRAUD - Showtime - 9 p.m. (Docuseries)

Mandag 31. august

PLANETJORD: EN FEJLING - AMC, IFC, BBC America, Sundance - 20:00 (Videnskabsspecial)

kiefer sutherland den flygtige quibi

TV-premiere i september

September er typisk, når publikum får se tv's tungeste hitters, der forbereder sig på netværkspremierer, men dette års lineup vil være lidt anderledes, i det mindste lige nu. Vi har stadig ikke datoer for shows som Dick Wolfs trio af Chicagodramaer på NBC eller CBS komedier som Unge Sheldoneller Nabolaget, men fans af Amazon-originalserien Drengenevil glæde sig, når hit superhelt mørk komedie vender tilbage denne måned. Og alle disse NFL-fans (og sportsfans generelt), der sulter efter live sportsgrene, vil sandsynligvis være glade for at se datoer angivet for fodboldens foreløbige tilbagevenden.

Tirsdag 1. september

METRO SEXUAL - Crackle - 03:01 (australsk komedie)
Republic of Doyle sæson 6 - Ovation - 4 a.m. (Canadian Dramedy)
Teem Mom 2 Sæson 10 - MTV - 20:00 (Virkelighed)
Supernanny sæson 8 Midseason Premiere - Lifetime - 8 p.m. (Virkelighed)
16 OG Gendannelse - MTV - 9 p.m. (Virkelighed)
TRANSPLANT - NBC - 22:00 (Medicinsk drama)

Onsdag 2. september

CHEF'S BORD: BBQ - Netflix - 03:01 (madlavning)
BAD BOY BILLIONAIRES - Netflix - 3:01 a.m. (Reality)
House of Payne sæson 7 - BET - 20:00 (Komedie)
ASSISTED LEVENDE - VÆDD - kl. 21 (Komedie)
Ghosted: Love Gone Missing sæson 2 - MTV - 9 p.m. (Virkelighed)

Torsdag 3. september

A.P. Bio sæson 3 - Påfugl - 03:01 (komedie)
OPHÆVET AF ULVE - HBO Max - 03:01 (Science Fiction)
LYDEN - Acorn TV - 03:01 (Thriller)
YOUNG WALLANDER - Netflix - 03:01 (Crime Drama)
Begravet i baghaven: Blod i baghaven - ilt - 8 s.m. (Sand kriminalitet)
DR. BUMPEL POPPER: FØR POPPEN - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Fredag ​​4. september

The Boys sæson 2 - Amazon - 03:01 (Superhero Dramedy)
BORTE - Netflix - 03:01 (Sci-Fi-drama)
JORD TIL NED - Disney + - 03:01 (Puppet Talk Show)
NOUGHTS + CROSSES - Peacock - 3:01 a.m. (UK Drama)
The Real Bros of Simi Valley sæson 3 efterårspremiere - Facebook Watch - 15:00 (Komedie)

Lørdag 5. september

Delicious Miss Brown: Grilling Out With The Girls Sæson 3 - Mad - kl. 12 (Madlavning)
Black Love sæson 4 - EGEN - 22:00 (Drama)

Søndag 6. september

Snappet sæson 28 - Oxygen - 18:00 (Virkelighed)
Top Gear sæson 28 - BBC America - 20:00 (Virkelighed)
POWER BOOK II: GHOST - Starz - 9 p.m. (Drama)
Ucensureret sæson 3 - TV One - 10:00 (Celeb Docuseries)
Bar Rescue Sæson 7 Efterårspremiere - Paramount - (Reality)

Mandag 7. september

Singled Out sæson 2 - Quibi - 03:01 (Reality Romance)
MADAGASCAR: A LITTLE WILD - Hulu - 3:01 a.m. (Animeret)
OPTAGELSE AF UNGDOM - Netflix - 03:01 (koreansk drama)
American Ninja Warrior sæson 12 - NBC - 8 pm (Konkurrence)
Life Below Zero Sæson 14 - NatGeo - 20:00 (Virkelighed)
LIVET NEDER NUL: NÆSTE GENERATION - NatGeo - 9 p.m. (Virkelighed)
DEVILS VEJ: DEN SANDE HISTORIE OM ED OG LORRAINE WARREN - Rejsekanal - kl. 21 (Horror Special)
Love It or List It Sæson 16 - HGTV - 9 p.m.

Onsdag 9. september

L.A.s fineste sæson 2 - Spektrum - 03:01 (Crime Drama)
WOKE - Hulu - 03:01 (komedie)
BLIV ORGANISERET MED HJEMMEDITET - Netflix - 3:01 a.m. (Renovering af hjemmet)
Brother Vs. Brother sæson 7 - HGTV - kl. 21 (Renovering af hjemmet)

Torsdag 10. september

JULIE OG FANTOMERNE - Netflix - 03:01 (YA Musical Comedy)
Gaven sæson 2 - Netflix - 03:01 (tyrkisk fantasy-drama)
Fodboldaften i Amerika sæson 15 (Special Night) - NBC - 7:30 (Sport)
Søndag aften fodbold sæson 34 (Special Night) - NBC - 8:15 (Sport)
TAMAR BRAXTON: FÅ YA LIV! - WE - 22:00 (Virkelighed)

Fredag ​​den 11. september

DUCHESS - Netflix - 03:01 (komedie)
Family Business sæson 2 - Netflix - 03:01 (fransk drama)
Pokémon Journeys sæson 23 Efterårspremiere - Netflix - 03:01 (Anime)
The Loud House sæson 5 - Nickelodeon - 19:00 (Børn animeret)
SÆLGE DET STORE NEM: UPTOWN MANSION VS. LAKEFRONT ESTATE - HGTV - 9 p.m. (Virkelighed)

Lørdag den 12. september

COASTAL ELITES - HBO - 8-9: 30 p.m. (Komedie-tv-film)
HJÆLP! Jeg ødelagde mit hus - HGTV - 20:00 (Virkelighed)
Hidden Potential sæson 3 - HGTV - 9 pm (Virkelighed)
48 timer sæson 33 - CBS - 22:00 (Nyheder)

Søndag den 13. september

Football Night In America sæson 34 (Time Slot Premiere) - NBC - 8:15 p.m. (Sport)
Power Book II: Ghost (New Time Slot) - Starz 8 p.m. (Drama)
Vores tegneserieformand sæson 3 - Showtime - 20:30 (Animeret komedie)
Halloween Wars: Monster Road Trip Sæson 10 - Mad - 21:00 (Konkurrence)

Mandag 14. september

Tigtone sæson 2 - Voksnesvøm - kl. 12 (komedie)
TRÅDLØS - Quibi - 03:01 (Crime Thriller)
Mandag aften fodboldsæson 51 (Back-to-Back Games) - ESPN - 19:10 (Sport)
Dancing With The Stars sæson 29 - ABC - 20:00 (Dansekonkurrence)
TREDJE DAG - HBO - 21:00 (Mystery Drama)
Halloween Baking Championship: Haunted Housewarming - Food - 9 p.m. (Konkurrence)
TILSLAVT - Epix - 22:00 (Historiske Docuseries)
VI ER HVEM VI ER - HBO - 22:00 (Drama)

Tirsdag 15. september

Taco Chronicles sæson 2 - Netflix - 03:01 (madlavning)
Windy City Rehab Sæson 2 - HGTV - 9 p.m. (Virkelighed)
Tosh.0 sæson 12 - Comedy Central - 22:00

Onsdag 16. september

Baby sæson 3 - Netflix - 03:01 (Drama)
UDFORDRER: FINAL FLIGHT - Netflix - 03:01 (Docuseries)
Criminal: UK sæson 2 - Netflix - 03:01 (Crime Drama)
MeatEater sæson 9 - Netflix - 03:01 (madlavning)
Signs sæson 2 - Netflix - 03:01 (Drama)
SING ON! - Netflix - 03:01 (sangkonkurrence)
STAGED - Hulu - 03:01 (UK Comedy)
Den 55. årlige Academy of Country Music Awards - CBS - 20:00 (Award Show)
Archer sæson 11 - FXX - 10:00 (Voksen animeret komedie)

Torsdag den 17. september

AFGANG - Påfugl - 03:01 (canadisk drama)
DRAGONS DOGMA - Netflix - 03:01 (Anime)
DET SIDSTE ORD - Netflix - 03:01 (Drama)
DET STORE KARAKTERIUM Kaster ned Sæsoner 1-3 - HBO Max - 03:01 (Reality)
ONE LAND BRIDGE - Sundance Now - 3:01 a.m. (Crime Drama)
SPIDES - Crackle - 3:01 a.m. (Sci-Fi)
Keeping Up With The Kardashians sæson 18 (efterårspremiere) - E! 20.00 (Virkelighed)
Torsdag aften fodbold sæson 14 - NFL netværk - 20:20 (Sport)
Flipping 101 m / Tarek El Moussa Sæson 1 Midtsæson Premiere - HGTV - 9 pm (Renovering af hjemmet)
BRADSHAW BUNCH - E! 21.00 (Virkelighed)
Morderen ved siden af ​​mig sæson 3 - Undersøgelsesopdagelse - 22:00 (Sand kriminalitet)

Fredag ​​den 18. september

Pen15 sæson 2 - Hulu - 03:01 (komedie)
JURASSIC WORLD: CAMP CRETACEOUS - Netflix - 03:01 a.m. (YA Animated Adventure)
AMERICAN BARBECUE SHOWDOWN - Netflix - 03:01 (madlavningskonkurrence)
RATCHED - Netflix - 03:01 a.m. (Dramatisk thriller)
LANG VEJ OP - Apple TV + - 03:01 (Travel Reality
Bliver sæson 2 - Disney + - 03:01 (Docuseries)
VERDENS SJOVESTE DYR - CW - kl. 21 (Clip Show)

Lørdag den 19. september

BENEDICT MEN - Quibi - 03:01 (Sports Docuseries)
DET HEMMELIGE LIV FOR EN FEJLSURROGAT - Levetid - kl. 20 (TV-film)
KÆRLIGHED PÅ DAISY HILLS - Hallmark - 21:00 (TV-film)

Søndag den 20. september

60 minutter sæson 53 - CBS - 19:30 (Nyheder)
De 72. Emmy Awards - ABC - 20:00 (Awards Show)
HEN DØDT SUKKERFAR - Livstid - kl. 20 (TV-film)
Sidste tango i Halifax sæson 4 - PBS - 8 s.m. (UK Dramedy)

Mandag 21. september

Bang sæson 2 - Acorn TV - 03:01 (Drama)
The Yorkshire Vet sæson 9 - Acorn TV - 03:01 (Docuseries)
DEFYING GRAVITY: THE UNTOLD STORY OF WOMEN'S GYMNASTICS - YouTube - 3:01 a.m. (Sports Docuseries)
Big Hero 6 The Series Sæson 3 - Disney XD - 07:30 (Animeret Kids Show)
FILTHY RICH - FOX - 9 p.m. (Drama)

Tirsdag den 22. september

Jack Whitehall: Travels With My Father sæson 4 - Netflix - 03:01 (Docuseries)
PLAYBOOKEN - Netflix - 03:01 (Sportsanalyse)
KAL PENN GODKENDER DENNE MEDDELELSE - Fri form - kl. 22.30 (Comedy Variety)

Onsdag 23. september

CONSOLE WARS - CBS All Access - 03:01 a.m. (Dokumentar)
The Masked Singer Sæson 4 - FOX - 20:00 (Sangkonkurrence)
AGENTER FOR CHAOS - HBO - 21:00 (Politiske Docuseries)
JEG KAN SE DIN STEM - Fox - kl. 21 (Sangkonkurrence)

Torsdag den 24. september

The Chef Show sæson 2 - Netflix - 03:01 (Food Travel)
HAUTE HUND Del 1 - HBO Max - 03:01 (Reality Competition)
THE MURDERS AT WHITE HOUSE GARM - HBO Max - 3:01 am (True Crime Drama)
Celebrity Family Feud Sæson 7 - ABC - 20:00 (TV program)
Press Your Luck Sæson 2 - ABC - 21:00 (TV program)
Kampspil Sæson 6 - ABC - 22:00 (TV program)
Bridezillas sæson 13 - WE - 22:00 (Virkelighed)

Fredag ​​den 25. september

UTOPIA - Amazon -
FERNANDO - Amazon - 03:01 (Docuseries)
MAGIC OF DISNEY'S ANIMAL KINGDOM - Disney + - 03:01 a.m. (Docuseries)
THE SCHOOL NURSE FILES - Netflix - 03:01 a.m. (Drama)
COUNTRY-ISH - Netflix - 03:01 (musikdrama)
SNEAKERHEADS - Netflix - 03:01 (komedie)
The Great British Baking Show sæson 8 - Netflix - 03:01 (madlavningskonkurrence)
TEHRAN - Apple TV + - 03:01 (Drama)
EN WILDERNESS OF FEIL - FX - 8 p.m. (True Crime Docuseries)
The Greatest #AtHome Videos Season 1 Fall Premiere - CBS - 8 p.m. (Viral videoklipshow)
THE AMBER RUFFIN SHOW - Peacock - 9 p.m. (Talkshow)
Dateline Sæson 29 - NBC - 22:00 (Nyheder)

Søndag 27. september

MAGISK PIGEVENNESKAB - Syfy - kl. 12 (voksen animeret komedie)
WILD LIFE - Syfy - kl. 12 (voksen animeret komedie)
The Simpsons sæson 32 - FOX - 20:00 (Animeret komedie)
iHeartRadio Music Festival Night 1 - CW - 20:00 (Koncertspecial)
Bless The Harts sæson 2 - FOX - 20:30 (Animeret komedie)
Bob's Burgers Sæson 11 - FOX - 9 p.m. (Animeret komedie)
Fargo sæson 4 - FX - 21:00 (Krimidrama)
COMEY-REGLEN - Showtime - 9 pm (Politisk drama)
Family Guy Sæson 19 - FOX - 9:30 (Voksen animeret komedie)

Mandag 28. september

HVIS STEMMETÆLLER, FORKLARET - Netflix - 03:01 (Docuseries)
FORVENTNINGEN - Quibi - 03:01 (rædsel)
SAMMEN STIGER VI: DEN UKOMPROMISKE HISTORIE OM GRM DAGLIG - YouTube - kl. 12 (Dokumentar)
NØDOPKALD - ABC - 22:00 (Docuseries)

Tirsdag den 29. september

SANDE FARVER - Påfugl - 03:01 (Docuseries)
iHeartRadio Music Festival Night 2 - CW - 20:00 (Koncertspecial)
SVAGESTE LINK - NBC - 8 s.m. (TV program)
Den første præsidentdebat - ABC, CBS, NBC, FOX - kl. 21 (Politik)
Little People, Big World sæson 18 - TLC - 9 p.m. (Virkelighed)

Onsdag den 30. september

South Park: The Pandemic Special - Comedy Central - 20:00 (En times komediespecial)

Ethan Hawke i The Good Lord Bird

TV-premiere i oktober

Man kender mindre og mindre til, hvad der vil fylde tv'ets primetime-timer, når det kommer til senere efterårsmåneder, med ikke for meget, der endnu er bekræftet i oktober måned, i det mindste bortset fra Fox's tilbagevenden. Torsdag aften fodboldog Ethan Hawkes første store tv-serie, der vil ramme Showtime . Den anden og tredje præsidentdebat vil også blive afholdt, hvilket absolut kunne bringe et stort publikum. Men kom tilbage, da flere shows sandsynligvis vil blive tilføjet i de kommende uger og måneder.

Torsdag den 1. oktober

GANGS OF LONDON - AMC + - 3:01 a.m. (Crime Drama)
SALISBURY FORGIFTNINGER - AMC + - 03:01 (True Crime Drama)
Carmen Sandiego sæson 3 - Netflix - 03:01 (animerede børn)
GOD MORGEN, VERÔNICA - Netflix - 03:01 (brasiliansk kriminaldrama)
KODE 404 - Påfugl - 03:01 (UK Comedy)
The This Old House Hour sæson 19 - PBS - 20:00 (Renovering af hjemmet)
American Pickers Sæson 22 - Historie - 21:00 (Virkelighed)
KRIPTALER - BBC America - 22:00 (Kortfilmserie)

Fredag ​​2. oktober

MONSTERLAND - Hulu - 03:01 (Horror Anthology)
EMILY IN PARIS - Netflix - 03:01 (Dramedy)
SONG EXPLODER - Netflix - 03:01 (Music Docuseries)
TINY WORLD del 1 - Apple TV + - 03:01 (Nature Docuseries)
Undercover Boss Sæson 10 - CBS - 9 p.m. (Virkelighed)
Warrior sæson 2 - Cinemax - 22:00 (Action-drama)

Lørdag 3. oktober

DYING TO BE A CHEERLEADER - Lifetime - 8 p.m. (TV-film)
LAND PÅ HJERTE - Hallmark - 21:00 (TV-film)
Austin City Limits sæson 46 - PBS - 11 s.m. (Musik)
Saturday Night Live sæson 46 - NBC - kl. 11.30 (Sketch Comedy)

Søndag 4. oktober

Pandora sæson 2 - CW - 20:00 (Sci-Fi)
CHEER SQUAD SECRETS - Levetid - 8 s.m. (TV-film)
THE GOOD Lord BIRD - Showtime - 9 p.m. (Drama)
Britannia sæson 2 (amerikansk premiere) - Epix - 21:00 (Historisk fantasi)
FLESH AND BLOOD - PBS - 9 p.m. (Mysterium)
Rock & Roll Trip med Sammy Hagar Sæson 5 Efterårspremiere - AXS TV - 21:00 (Musikrejser)
THE COMEDY STORE - Showtime - 22:00 (Docuseries)
GANGEDØDEN: WORLD BEYOND - AMC - 22:00 (Horror Drama)
Black-ish Election Special Part 1 - ABC - 10:00 (Komedie)
Genndy Tartakovsky's Primal Fall Premiere - Voksen svømmer - kl. 23.30 (Voksen animeret handling)

Mandag 5. oktober

GLOOP WORLD - Quibi - 03:01 (Stop-Motion animeret komedie)
NATURLIG BORN NARCO - Quibi - 03:01 (Crime Drama)
Pawn Stars sæson 18 - Historie - kl. (Virkelighed)
FORTÆL MIG MERE MED KELLY CORRIGAN - PBS - 9 p.m. (Interview)
SOULMATES - AMC - 22:00 (Romantikantologi)

Tirsdag 6. oktober

SWAMP THING (Broadcast Premiere) - CW - 20:00 (Superhero Horror)
Ellen's Game of Games sæson 4 (Special Night) - NBC - 20:00 (TV program)
NÆSTE - FOX - 9 p.m. (Science Fiction-drama)

Onsdag den 7. oktober

LÆGER, SOM: DE FACELESSE - BBC America - 20.00 (Rekonstrueret sæson 8 episoder)
DEVILS - CW - 20:00 (Drama)
Vicepræsidentdebatten - ABC, CBS, Fox, NBC - kl. 21 (Politisk debat)
Coroner sæson 2 - CW - 9 pm (Drama)
De rigtige husmødre i Orange County sæson 15 - Bravo - 21:00 (Virkelighed)

Torsdag 8. oktober

Supernatural Season 15 Fall Premiere - CW - 8 p.m. (Fantasidrama)
FORBINDELSE ... (Special Time) - NBC - 8:30 p.m. (Komedie)
Forpost Sæson 3 - CW - 9 s. (Fantasi)

Fredag ​​9. oktober

JAGTEN AF BLY MANOR -Netflix - 3:01 a.m. (Horror Anthology)
Ghostwriter sæson 2 - Apple TV + - 03:01 (Dramedy for unge voksne)
DET RETTE STUFF - Disney + - 03:01 (Drama)
Raven's Home sæson 4 - Disney Channel - 20:00

Lørdag 10. oktober

CHEER CAMP KILLER - Lifetime - 8 p.m. (TV-film)
MIN BEDSTE VENS-BOUQUET - Hallmark - 21:00 (TV-film)
AMC Visionaries: Eli Roth's History of Horror Sæson 2 - AMC - 22:00 (Horror Reality)

Søndag den 11. oktober

GLAD ALDRIG EFTER - UPtv - 19:00 (TV-film)
CHEERLEADER ABDUKTION - Levetid - 8 s.m. (TV-film)
Den spanske prinsesse sæson 2 - Starz - 20:00 (Drama)
Fear The Walking Dead sæson 6 - AMC - 9 p.m. (Horror Drama)

Mandag den 12. oktober

SIDSTE UDSEENDE - Quibi - 3:01 a.m. (True Crime)
Mystery Road sæson 2 - Acorn TV - 03:01 (Australian Neo-Western)

Tirsdag den 13. oktober

Bachelorette sæson 16 - ABC - 20:00 (Dating konkurrence)
Find dine rødder Sæson 6 Efterårspremiere - PBS - 20:00 (Virkelighed)
Tell Me A Story sæson 2 (Broadcast Premiere) - CW - 9 p.m. (Thriller)
FBI DEKLASSIFICERET - CBS - 22:00 (Sand kriminalitet)

Onsdag den 14. oktober

2020 Billboard Music Awards - NBC - 20:00 (Awards Show)
The Amazing Race Sæson 32 - CBS - 21:00 (Reality Competition)
Sistas sæson 2 - BET - kl. 21:00 (Dramedy)

Torsdag den 15. oktober

Baronesse Von Sketch Show sæson 5 - IFC - kl. 12 (Sketch Comedy)
Star Trek: Discovery Sæson 3 - CBS All Access - 03:01 (Science Fiction)
SOCIAL AFSTAND - Netflix - 03:01 (Dramaantologi)
Anden præsidentdebat - ABC, CBS, NBC, FOX - 21:00 (Politik)
Flip or Flop sæson 9 - HGTV - 9 p.m. (Renovering af hjemmet)
Impractical Jokers: Dinner Party Sæson 1 Efterårspremiere - truTV - 22:00 (Comedy Reality)

Fredag ​​16. oktober

HELSTROM - Hulu - 03:01 (Comic Book Drama)
GRAND ARMY - Netflix - 03:01 (Drama)
REVOLUTIONEN - Netflix - 03:01 (historisk drama)
NOGEN SKAL DØ - Netflix - 03:01 (mexicansk kriminaldrama)
Shark Tank sæson 12 - ABC - 20:00 (Virkelighed)

Lørdag den 17. oktober

DAVID BYRNE'S AMERICAN UTOPIA - HBO - 20:00 (TV-film)
DEN FORKERTE CHEERLEADER-COACH - Levetid - kl. 20 (TV-film)
SWEET AUTUMN - Hallmark - 9 p.m. (TV-film)

Søndag den 18. oktober

America's Funniest Home Videos Sæson 31 - ABC - 19:00 (Clip Show)
SUPERMARKET FEJNING - ABC - 20:00 (Game Show Revival)
FEJLET MED MAGGIE COLE - PBS - 20:00 (UK Dramedy)
HVEM DRÆBER DEN CHEERLEADERS? - Lifetime - 8 pm (TV-film)
Hvem vil være millionær Sæson 22 - ABC - 21:00 (Quizshow)
Card Sharks sæson 2 - ABC - 22:00 (TV program)

Mandag den 19. oktober

Uløste mysterier sæson 1 bind 2 - Netflix - 03:01 (Docuseries)
MORD UNBOXED - Quibi - 03:01 (True Crime)
The Voice sæson 19 - NBC - 8 s.m. (Sangkonkurrence)

Tirsdag den 20. oktober

The Voice sæson 19 (Time Slot Premiere) - NBC - 20:00 (Sangkonkurrence)
The Misery Index sæson 2 Efterårspremiere - TBS - 10.30 (Comedy Game Show)

Onsdag den 21. oktober

2020 CMT Music Awards - CMT - 20:00 (Awards Show)
Goldbergs sæson 8 - ABC - 20:00 (Komedie)
Goldbergs sæson 8 (speciel tid) - ABC - 20:30 (Komedie)
The Conners sæson 3 - ABC - 21:00 (Komedie)
Black-ish sæson 7 - ABC - 21:30 (Komedie)

Torsdag den 22. oktober

Den tredje præsidentdebat - ABC, CBS, NBC, FOX - kl. 21 (Politik)

Fredag ​​23. oktober

THE BARBARIANS - Netflix - 03:01 a.m. (Drama)
MOVE - Netflix - 03:01 (Reality)
PERDIDA - Netflix - 03:01 (Drama)
DRONNINGENS GAMBIT - Netflix - 03:01 (Drama)
JUL PÅ IS - Levetid - 8 s. (TV-film)
Goldrush sæson 11 - opdagelse - kl. 20 (Virkelighed)
Ready to Love sæson 2 - EGEN - 9 s.m. (Datingkonkurrence)
SÆT EN RING PÅ DET - EGEN - 22:00 (Dating show)
HVORDAN MED JOHN WILSON - HBO - kl. 23 (Comedy Docuseries)

Lørdag den 24. oktober

JUL IKKE PAKKET - Levetid - 8 s. (TV-film)
Destination Fear Sæson 2 (Efterårspremiere) - Rejse - 22:00 (Virkelighed)

Søndag den 25. oktober

FLINTOFFs STORE BRITISKE VEJTUR: YORKSHIRE - Ovation - 8:30 (rejse)
FOREVER JUL - Levetid - 8 s. (TV-film)
Alaska: The Last Frontier Sæson 10 - Opdagelse - 20:00 (Virkelighed)
UNDOING - HBO - kl. 21 (Drama)
JEG ELSKER EN MAMAS GUTT: MINE BEDSTE PIGER - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Mandag 26. oktober

Eric Andre Show sæson 5 - Voksnesvøm - kl. 12 (komedie-talkshow)
Dream Corp LLC: Sæson 3 - Voksnesvøm - kl. 12.30 (komedie)
TEMPEL - Spektrum - 03:01 (Drama)
50 States of Fright sæson 2 - Quibi - 03:01 (Horror Anthology)
TEMPEL - Spektrum - 03:01 (medicinsk thriller)
America's Hidden Stories sæson 2 - Smithsonian - 20:00 (Docuseries)
Twisted Sisters: A Song For Sara sæson 3 - ID - 21:00 (Virkelighed)

Tirsdag den 27. oktober

BLOOD OF ZEUS - Netflix - 3:01 a.m. (Animeret komedie)
Chico Bon Bon: Abe med et værktøjsbælte sæson 4 - Netflix - 03:01 (familie animation)
Ghosts sæson 2 - HBO Max - 03:01 (komedie)
Fixer To Fabulous: A New Lease On Life sæson 2 - HGTV - 9 pm (Virkelighed)
This Is Us sæson 5 - NBC - 9 pm (Drama)

Onsdag den 28. oktober

Celebrity Antiques Road Trip sæson 8 - Ovation - 06:30 (Reality)
American Housewife sæson 5 - ABC - 20:30 (Komedie)
Martha kender bedste sæson 2 - HGTV - 20:00 (Virkelighed)
American Housewife sæson 5 - ABC - 20:30 (Komedie)
Property Brothers: Forever Home sæson 4 - HGTV - 9 p.m. (Virkelighed)
VÅDE MARKEDER UDSÆTTET - Vice - 22:00 (Docuseries)

Torsdag den 29. oktober

DEN DYRREDNING VIS - CBS All Access - 3:01 a.m. (Reality)
CITY SO REAL: VELKOMMEN TIL CHICAGO - National Geographic Channel - 19:00 (Virkelighed)
Death In Paradise Sæson 3 - Ovation - 19:00 (Drama)
Superstore sæson 6 - NBC - 20:00 (Komedie)
Southern Charm: The Good Shepherd - Bravo - 9 p.m. (Virkelighed)
De første 48 sæson 22 - A&E - 9 p.m. (Virkelighed)
Court Cam sæson 3 - A&E - (Reality)
Deutschland 89 Sæson 3 - Sundance - 11:00 (Spy Drama)
Holzer Files: Phantom Hand sæson 2 (speciel tid) - Rejse - kl. (Docuseries)

Fredag ​​30. oktober

Mandalorian sæson 2 - Disney + - 03:01 (Space Western)
UDFORDRINGEN - Amazon - 03:01 (Docuseries)
SANDHEDSSØGERE - Amazon - 03:01 (komedie)
Somebody Feed Phil sæson 4 - Netflix - 03:01 (rejse)
EN CRAFTY JULEVÆRELSE - Levetid - 8 s.m. (TV-film)
MIT STORE ITALIENSKE EVENTYR: 1 EURO DREAMHJEM - HGTV - kl. 21 (Virkelighed)

Lørdag 31. oktober

CANDY CANE JUL - Levetid - 8 pm (TV-film)
Iyanla: Fix My Life sæson 7 - EGEN - 21:00 (Virkelighed)

John Belushi i Animal House

TV-premiere i november

Fans af prisudstillinger og Rock and Roll Hall of Fame vil være begejstret for november 2020. Enhver, der ikke har fået fyldt med præsidentmateriale, når november ruller rundt, er Showtime klar til premiere Reagenserne, en dokumentar, der undersøger arven fra tidligere USAs præsident Ronald Reagan . For de syge af politik vil en fuldt autoriseret dokumentar om John Belushi sandsynligvis gøre tricket.

Søndag 1. november

JULETANTEN - Levetid - kl. 20 (TV-film)
Holiday Wars Sæson 2 - Mad - 20:00 (Madlavningskonkurrence)
DYING TO BE FAMOUS: THE RYAN SINGLETON MYSTERY (Two-Hour Premiere) - Bounce TV - 9 pm (Docuseries)
MÆRKER I SPØRGSMÅL - ID - 21:00 (Docuseries)
ROADKILL - PBS - 21:00 (Drama)

Mandag 2. november

THE SOUTH WESTERLIES - Acorn TV - 03:01 (Irish Dramedy)
Kan du høre mig sæson 2 - Netflix - 03:01 (komedie)
Q TALKS - Quibi - 03:01 (komedie)
Ti uger - Quibi - 03:01 (Docuseries)
Under dæk sæson 8 - Bravo - 9 s. (Virkelighed)
Holiday Baking Championship Sæson 7 - Mad - 21:00 (Madkonkurrence)
The Good Doctor sæson 4 - ABC - 22:00 (Medicinsk drama)

Tirsdag 3. november

LEGO DC SHAZAM: MAGIC AND MONSTERS - Cartoon Network - 20:00 (Animeret superheltespecial)

Onsdag 4. november

KÆRLIGHED OG ANARKI - Netflix - 03:01 (Drama)
Tilfældige handlinger Sæson 8 - BYUtv - 19:00 (Virkelighed)
Property Brothers: Forever Home sæson 4 - HGTV - 9 p.m. (Renovering af hjemmet)
The A Word sæson 3 - Sundance - 11:00 (UK Drama)

Torsdag 5. november

CARMEL: HVEM DREBTE MARIA MARTA? - Netflix - 03:01 (Docuseries)
PARANORMAL - Netflix - 03:01 (Drama)
Riviera sæson 3 - Sundance Now - 03:01 (Drama)
Save Me Too sæson 2 - Påfugl - 03:01 (Drama)
TO UGER AT LEVE - HBO Max - 03:01 (Limited Series)
Young Sheldon sæson 4 - CBS - 20:00 (Komedie)
B POSITIV - CBS - 20:30 (Komedie)
Braxton Family Values ​​sæson 7 - VI - 21:00 (Virkelighed)
De første 48 sæson 22 - A&E - 9 p.m. (Docuseries)
Ghost Adventures Sæson 18 - Rejse - 21:00 (Virkelighed)
Mor sæson 8 - CBS - 21:00 (Komedie)
DE FØRSTE 48 PRÆSENTERER KRITISKE MINUTTER - A&E - 22:00 (Docuseries)
Holzer Files sæson 2 (Time Slot Premiere) - Rejse - 22:00 (Docuseries)

Fredag ​​6. november

LAND ALDRIG EFTER - Netflix - 03:01 (Reality)
JULEBLOGEN - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Lørdag 7. november

MY LITTLE PONY: PONY LIFE - Disney Family Channel - 11:30 (Family Comedy)
Killer Siblings Sæson 2 - Oxygen - 18:00 (Docuseries)
JORDENS STØRSTE SÆSONER - BBC America - 8 s. (Docuseries)
2020 Rock and Roll Hall of Fame induktionsceremoni - HBO - 20:00 (Awards Show)
ET VELKOMMEN HJEMJULE - Levetid - 8 s. (TV-film)
KYS ALDRIG EN MAND I EN JULETRØJ - Hallmark - 20:00 (TV-film)
SIDE HUSTLE - Nickelodeon - 20:30 (Komedie)
Bag enhver mand - EGEN - 22:00 (Docuseries)

Søndag 8. november

Hell Den sæson 2 - Syfy - kl. 12 (voksen animeret komedie)
Gemuseteto Machu Picchu sæson 2 - Voksnesvøm - kl. 1 (animeret komedie)
DEN VIRKELIGE MORD I ORANGE LAND - Oxygen - kl. (Docuseries)
EN MEGET CHARMERENDE JULEBY - Levetid - kl. 20 (TV-film)
JUL MED DARLINGERNE - Hallmark - 20.00 (TV-film)
NCIS: Los Angeles sæson 12 - CBS - 20:30 (Krimidrama)
NCIS: New Orleans Sæson 7 - CBS - 9:30 (Krimidrama)
Uanset hvad der betyder nødvendigt: TIDENE FOR GUDFAREN I HARLEM - Epix - 22:00 (Docuseries)
Real Life Nightmare sæson 2 - HLN - 22:00 (Docuseries)
Yum And Yummer Sæson 3 - Cook - 22:00 (Madlavningskonkurrence)
MOONBASE 8 - Showtime - 11 p.m. (Sci-Fi-komedie)

Mandag 9. november

Undercover sæson 2 - Netflix - 03:01 (hollandsk kriminaldrama)
SLUGFEST - Quibi - 03:01 (Docuseries)
Ti uger - Quibi - 03:01 (Docuseries)
THE MIGHTY ONES - Hulu - 03:01 a.m. (Børnenes animerede komedie)
Mystery Road sæson 6 - Acorn TV - 03:01 (Drama)
DE SYDVESTLIGE - Acorn TV - 03:01 (Drama)
Bargain Mansions sæson 3 - HGTV - 9 s.m. (Virkelighed)
Christmas Cookie Challenge sæson 4 - Mad - 22:00 (Madlavningskonkurrence)
INDUSTRI - HBO - 22:00 (UK Drama)
'Til Death Do Us Part Sæson 2 - Undersøgelsesopdagelse - 22:00 (Sand kriminalitet)

Tirsdag 10. november

EN LÆRER - Hulu - 03:01 (Drama)
DASH & LILY - Netflix - 3:01 a.m. (Drama)
TRAPH TRUCK - Netflix - 03:01 (animeret til børn)
The Curse Of Oak Island sæson 8 - Historie - 21:00 (Docuseries)
My Big Fat Fabulous Life Sæson 7 Efterårspremiere - TLC - 21:00 (Virkelighed)
Velkommen til Plathville - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Onsdag den 11. november

AUNTY DONNA'S BIG OL 'HOUSE OF FUN - Netflix - 3:01 a.m. (komedie)
THE LIBERATOR - Netflix - 03:01 a.m. (Animeret komedie)
En dronning er født - Netflix - 03:01 (Docuseries)
SPISEGUIDE TIL VERDEN - Hulu - 03:01 (Food Travel)
Chicago Med sæson 6 - NBC - 20:00 (Drama)
Chicago Fire sæson 9 - NBC - 9 pm (Drama)
S.W.A.T. Sæson 4 (to-timers premiere) - 21:00 (Drama)
Chicago P.D. Sæson 8 - NBC - 22:00 (Drama)
DE VIRKELIGE HUSKVINDER I SALT LAKE CITY - Bravo - 22:00 (Virkelighed)

Torsdag den 12. november

Death In Paradise Sæson 4 - Ovation - 19:00 (Drama)
Station 19 Sæson 4 - ABC - 20:00 (Drama)
Grey's Anatomy sæson 17 (to-timers premiere) - ABC - 21:00 (Medicinsk drama)
Law & Order: SVU sæson 22 - NBC - 9 p.m. (Krimidrama)
Total Bellas sæson 6 - E! 21.00 (Virkelighed)
Chrisley kender bedste sæson 8 - USA - 22:00 (Virkelighed)
Miz & Mrs. sæson 2 - USA - kl. 10.30 (Virkelighed)

Fredag ​​den 13. november

ALEX RIDER - IMDb TV - 03:01 (UK Spy Thriller)
BLIVER DIG - Apple TV + - 03:01 (Docuseries)
DOUG UNPLUGS - Apple TV + - 03:01 (Animeret komedie)
INSIDE PIXAR - Disney + - 03:01 (Docuseries)
JAMES MAY: OH COOK - Amazon - 03:01 (Docuseries)
THE MINIONS OF MIDAS - Netflix - 03:01 (Drama
THE ASTRONAUTS - Nickelodeon - 19.00 (Komedie)
Blacklist sæson 8 - NBC - 8 s.m. (Drama)
JUL PÅ VINEN - Livstid - 8 s. (TV-film)
Ancient Aliens Sæson 15 - Historie - 21:00 (Docuseries)

Lørdag 14. november

JUL PÅ HJUL - Levetid - 8 s. (TV-film)
HISTORIENS STØRSTE MYSTERIER - Historie - kl. (Docuseries)

Søndag 15. november

The Crown sæson 4 - Netflix - 03:01 (periodedrama)
REAGANERNE - Showtime - 20:00 (Docuseries)
E! People's Choice Awards - E! 21.00 (Awards Show)
CANDY LAND - Mad - 21:00 (Madlavningskonkurrence)
MORD PÅ MIDTSTRA STRAND - HBO - 22:00 (Docuseries)

Mandag 16. november

Punk'd sæson 2 - Quibi - 03:01 (Prank Show)
Nabolaget Sæson 3 - CBS - 20:00 (Komedie)
Bob (Hearts) Abishola sæson 2 - CBS - 20:30 (Komedie)
Bull Sæson 5 - CBS - 9 p.m. (Juridisk drama)
His Dark Materials Sæson 2 - HBO - 21:00 (Fantasidrama)

Tirsdag den 17. november

The Boss Baby sæson 4 - Netflix - 03:01 (animeret komedie)
VI ER MESTERNE - Netflix - 03:01 (Reality)
LEGO STAR WARS HOLIDAY SPECIAL - Disney + - 03:01 (Sci-Fi Animated Special)
NCIS Sæson 18 - CBS - 20:00 (Krimidrama)
FBI Sæson 3 - CBS - 21:00 (Krimidrama)
FBI: Most Wanted sæson 2 - CBS - 22:00 (Krimidrama)
BEYOND OAK ISLAND - Historie - 22:00 (Virkelighed)
BIG SKY - ABC - 22:00 (Kriminalthriller)

Onsdag den 18. november

Bitter Daisies sæson 2 - Netflix - 03:01 (Drama)
FERIEHUSMAKEOVER MED MR. JUL - Netflix - 03:01 (Reality)
INGEN MANDSJORD - Hulu - 03:01 (Drama)
DEN WONDERLIGE VERDEN AF MICKEY MUS - Disney + - 03:01 (Kids Animated)
Forged In Fire sæson 8 - Historie - 21:00 (Reality Competition)
For Life sæson 2 - ABC - 22:00 (Juridisk drama)
HISTORIENS VILDE - Historie - 22.00 (Docuseries)

Torsdag den 19. november

Supernatural: The Long Road Home - CW - 20:00 (Særlig præsentation)
Jersey Shore Family Vacation sæson 4 (to-timers premiere) - MTV - 20:00 (Virkelighed)
A Million Little Things sæson 3 - ABC - 22:00 (Drama)

Fredag ​​20. november

ANIMANIACS (Genstart) - Hulu - 03:01 (Kids Animated)
Flavorful Origins (Kina) Sæson 3 - Netflix - 03:01 (Docuseries)
STEMMER I BRAND - Netflix - 03:01 (Reality)
MARVEL'S 616 - Disney + - 03:01 (Docuseries)
PAKKEN - Amazon - 03:01 (Reality Competition)
SMALL AX - Amazon - 03:01 (Drama)
EN SMAG AF JUL - Levetid - 8 s.m. (TV-film)

Lørdag 21. november

GOD JUL - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Søndag den 22. november

2020 American Music Awards - ABC - 20:00 (Award Show)
HJEMMELAGET JULE - Levetid - kl. 20 (TV-film)
BELUSHI - Showtime - 9 pm (Dokumentar)
BUDDY VS. JUL - Mad - 22:00 (Madlavningskonkurrence)

Mandag 23. november

RÉUNIONS - Acorn TV - 03:01 (Drama)
Tak en million sæson 2 - Quibi - 03:01 (Docuseries)
DENNE JOKA - Quibi - 03:01 (Stand-Up Docuseries)
BLACK NARCISSUS - FX - 21:00 (Drama)

Tirsdag den 24. november

WONDERROOS - Netflix - 03:01 (animeret komedie)
The Haves And The Have Nots - EGEN - 20.00 (Drama)
Dallas Cowboys Cheerleaders: Making the Team Sæson 15 - CMT - 22:00 (Virkelighed)

Onsdag den 25. november

GEMT AF KLOKKEN - Påfugl - 03:01 (Sitcom)
Great Pretender sæson 2 - Netflix - 03:01 (animeret komedie)
Seal Team sæson 4 - CBS - 9 pm (Drama)

Torsdag 26. november

FLYBESØGEREN - HBO Max - 03:01 (Drama)
STILLIG MED JENNA LYONS - HBO Max - 3:01 a.m. (Reality)
TEXAS 6 - CBS All Access - 03:01 (Docuseries)
TERROR LAKE DRIVE- UMC - 03:01 a.m. (Drama)

Fredag ​​27. november

OVER JULE - Netflix - 03:01 (Drama)
Sugar Rush Christmas Season 2 - Netflix - 03:01 a.m. (Reality Competition)
Virgin River sæson 2 - Netflix - 03:01 (Drama)
THE WONDERFUL WORLD OF MICKEY MOUSE (Time Slot Premiere) - Disney + - 03:01 a.m. (Docuseries)
KÆRE JUL - Livstid - kl. 20 (TV-film)

Lørdag 28. november

UNCANNY COUNTER - Netflix - 03:01 a.m. (Drama)
GLÆDELIG JULBRULE - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Søndag 29. november

Peyton's Places - ESPN + - 03:01 (Sports Docuseries)
EN GANG PÅ HOVEDGADEN - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Mandag 30. november

KÆRLIGHED SÅ SMUK - Netflix - 03:01 (Drama)
JULLISTERINGEN - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Alexander Skarsgård i Standen

TV-premiere i december

Den seneste tilpasning af Stephen Kings post-apokalyptiske roman fra 1978 The Stand vil endelig ramme bølgerne (eller i det mindste streame) i december, når Standenhar premiere på CBS All Access. Selvom der vil være masser af ændringer i forhold til kildematerialet og 1994-miniseries med samme navn, kan fans forvent at se mindst en cool komo fra begivenheden ABC med flere nætter med Gary Sinise i hovedrollen.

Tirsdag 1. december

HOLIDAY-FILMERNE, DER SKABT OS - Netflix - 03:01 (Docuseries)
DEN STORE GAVEBYTE - YouTube - 11:03 (Docuseries)
Mighty Cruise Ships sæson 3 - Smithsonian - 20:00 (Docuseries)
ATLAS AF FORBINDELSESTEDER - NGC - 9 s. (Docuseries)
Lad os lave en aftale primetime - CBS - 9 p.m. (Game Show Special)
Celebrity Game Face Sæson 1 Vinterpremiere - E! - 22:00 (TV program)

Onsdag 2. december

ALIEN WORLDS - Netflix - 03:01 (Science)
88. årlige jul i Rockerfeller Center - NBC - 20:00 (Holiday Special)
FORHANDLET MED MARIANA VAN ZELLER - National Geographic Channel - 21:00 (Virkelighed)
SEAL Team sæson 4 - CBS - 21:00 (Krimidrama)
BABY GOD - HBO - 21:00 (Særlig)
Court Cam sæson 3 - A&E - 9 pm (Virkelighed)
FORHANDLET MED MARIANA VAN ZELLER - NGC - 21:00 (Virkelighed)
RESCUE CAM - A&E - 9 p.m. (Virkelighed)

Torsdag 3. december

DEN FÆLLES - Sundance Now - 3:01 a.m. (Sci-Fi Drama)
MIN GAVE: EN JULSPECIAL FRA CARRIE UNDERTROD - HBO Max - 3:01 a.m. (Holiday Special)
HIMMENS PORT: KULTEN AF KUL - HBO Max - 03:01 (True Crime Docuseries)
STILLIG MED JENNA LYONS - HBO Max - 3:01 a.m. (Mode)
PINKFONG WONDERSTAR - YouTube - 12:00 (Børn)
Death In Paradise Sæson 5 - Ovation - 19:00 (Docuseries)
Battlebots: Return of the Bots Sæson 5 - Discovery - 20:00 (Reality Competition)
Flipping Across America sæson 2 - HGTV - 8 pm (Renovering af hjemmet)
Barrett-Jackson Revved Up Season 2 - FYI - 9 p.m. (Virkelighed)
Mysteries Of The Abandoned Sæson 8 - Videnskab - 21:00 (Docuseries)
Swamp People: Serpent Invasion sæson 2 (to-timers premiere) - Historie - 21:00 (Virkelighed)
A Time To Kill (Midseason Premiere) - ID - 9 p.m. (Docuseries)
CONSPIRACIES DECODED - Videnskab - 22.00 (Docuseries)
KILLER CASES - A&E - 22:00 (Docuseries)
RAKET RUNDT XMAS-TRÆET - Opdagelse - 22:00 (Docuseries)
Filmshowet (Timeslot Premiere) - SyFy - kl. (Comedy Improv)

Fredag ​​4. december

JORD OM NATTEN I FARVE - Disney + - 03:01 (Natur)
Big Mouth sæson 4 - Netflix - 03:01 (voksen animeret)
The Great British Baking Show sæson 3 - Netflix - 03:01 (madlavningskonkurrence)
SELENA: SERIEN - Netflix - 03:01 (Drama)
STILLWATER - Apple TV + - 03:01 (Animeret komedie)
JORD OM NATT I FARVE - Apple TV + - 03:01 (Docuseries)
THE HARDY BOYS - Hulu - 3:01 a.m. (Mystery Thriller)
DEUTSCHLAND 89 - Hulu - 03:01 (Spy Thriller)
Brassic sæson 2 - Hulu - 03:01 (komedie)
Corner Gas Animated Season 3 - IMDb TV - 03:01 a.m.
JORDENS SØN - Amazon - 03:01 (Sports Docuseries)
BHAAG BEANIE BHAAG - Netflix - 03:01 (komedie)
Doc McStuffins: Doc Is In - Disney Junior - 19:30 (Børnespecial)
FOR TÆT FOR JUL - Levetid - kl. 20 (TV-film)
MacGyver sæson 5 - CBS - 20:00 (Action-Adventure)
Magnum P.I. Sæson 3 - CBS - 21:00 (Action-drama)
Blue Bloods sæson 11 - CBS - 21:00 (Politiets proceduremæssige)

Lørdag 5. december

DETENTION - Netflix - 03:01 (Drama)
LAD MØDES IGEN PÅ JULEFEVEN - Livstid - kl. 20 (TV-film)
BABY CHIMP RESCUE - BBC America - 20:00 (Docuseries)
JUL I HELE GRØNNEN: KLOKER RINGER - Hallmark - 20:00 (TV-FILM)
DU LEVER I HVAD? INTERNATIONAL - HGTV - kl. 21 (Virkelighed)
MEST TRÆNING MED JASON HAWES - Rejse - kl. (Virkelighed)

Søndag 6. december

90 dages forlovede sæson 8 - TLC - 8 s.m. (Virkelighed)
Power Book II (Midseason Premiere) - Starz - 20:00 (Drama)
Real Housewives Of Atlanta Sæson 13 - Bravo - 20:00 (Virkelighed)
JUL NOGENSINDE EFTER - Livstid - 8 s. (TV-film)
JULESKRIFT - Hallmark - 20.00 (TV-film)
Air Warriors sæson 7 - Smithsonian - 21:00 (Docuseries)
American Monster sæson 6 - ID - 21:00 (Docuseries)
Skamløs sæson 11 - Showtime - 21:00 (Drama)
DIN ÆRE - Showtime - 22:00 (Drama)

Mandag den 7. december

Lazor Wulf sæson 2 - Voksnesvømning - kl. 12 (voksen animation)
ROOM 2806 - Netflix - 03:01 (Docuseries)
EN PASSENDE DRENG - Acorn TV - 03:01 (Drama
LYSHASTIGHED - YouTube - 03:01 (Docuseries)
Master Minds sæson 2 - GSN - 16:00 (Konkurrence)
THE SANTA SQUAD - Lifetime - 8 p.m. (TV-film)
En amerikansk aristokrats guide til store ejendomme (midtsæsonpremiere) - Smithsonian - kl. (Docuseries)
Bizarre Foods Sæson 9 - Madlavning - 10:00 (Virkelighed)
SYGEPLEJERE - NBC - 22:01 (Drama)

Tirsdag 8. december

LOVESTRUCK IN THE CITY - Netflix - 03:01 a.m. (Korean Romance)
Mr. Iglesias: Del 3 - Netflix - 03:01 (komedie)
Murder In the Heartland sæson 3 - ID - 22:00 (Docuseries)

Onsdag 9. december

The Big Show Show: Christmas - Netflix - 3:01 am (Comedy)
SURGEON'S CUT - Netflix - 3:01 a.m. (Reality)
PRØVET OM CHRISTINE KEELER - HBO Max - 3:01 a.m. (Drama)
Challenge sæson 36 - MTV - 20:00 (Konkurrence)
The Great Christmas Light Fight Sæson 8 - ABC - 20:00 (Konkurrence)
NARCO WARS - NGC - 22:00 (Docuseries)

Torsdag den 10. december

ALICE I BORDERLAND - Netflix - 03:01 (Drama)
HOUSE OF HO - HBO Max - 3:01 a.m. (Reality)
Summer Camp Island sæson 3 - HBO Max - 03:01 (Børnenes animation)

Fredag ​​den 11. december

Voksenmateriale - HBO Max - 03:01 (Drama)
THE WILDS - Amazon - 03:01 a.m. (Drama)
Clifford The Big Red Dog sæson 3 - Amazon - 03:01 (Børne-animation)
Madagaskar: A Little Wild sæson 2 - Hulu - 03:01 (Børne-animation)
DET MESS, DU FORLADER BAG - Netflix - 03:01 (Drama Limited Series)
Nysgerrig George Sæson 13 (Midseason Premiere) - Påfugl - 03:01 (Børnenes animation)
Hvor er Waldo sæson 2 - påfugl - 03:01 (børne-animation)
BABY SHARK'S STOR VISNING! - Nickelodeon - 12:30 (Børneanimation)
INN KÆRLIGHED MED JUL - Livstid - 8 s. (TV-film)
KÆRLIGHED, LYS, HANUKKAH! - Kendemærke - 20:00 (TV-film)
Christmas Caroler Challenge sæson 2 - CW - 20:00 (Reality Competition)
Craft In America Sæson 12 - PBS - 9 p.m. (Docuseries)

Lørdag den 12. december

JULOPSTILLINGEN - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Søndag den 13. december

EN SUKKER & Krydderiferie - Levetid - kl. 20 (TV-film)
JUL KOMMER TO GANG - Levetid - 8 s. (TV-film)
TIGER - HBO - 21:00 (Sportsdokuserier)
Pennyworth sæson 2 - Epix - 21:00 (Drama)

Mandag den 14. december

Hilda sæson 2 - Netflix - 03:01 (Børne-animation)
TINY PRETTY THINGS - Netflix - 3:01 a.m. (Drama)
RÉUNIONS - Acorn TV - 03:01 (Drama)
DELICIOUSNESS - MTV - 7 p.m. (Comedy Improv)
LONESTAR JUL - Levetid - kl. 20 (TV-film)
Berømthed IOU Sæson 2 - HGTV - 9 p.m. (Virkelighed)
HAUL DETTE HJEM - FYI - 21:00 (Virkelighed)

Tirsdag 15. december

SORT OG HVID SCENE - Amazon - 03:01 (Virkelighed)
Song Explorer sæson 2 - Netflix - 03:01 (Docuseries)

Onsdag den 16. december

Expanse sæson 5 - Amazon - 03:01 (Sci-Fi)
ANITTA: MADE IN HONÓIO - Netflix - 03:01 (Music Docuseries)
BREAK IT ALL: ROCK'S HISTORIE I LATIN-AMERIKA - Netflix - 03:01 (Docuseries)
SÅDAN FORDULER DU JUL: BRULLUPEN - Netflix - 03:01 (Drama)
RIPPER - Netflix - 03:01 (Crime Docuseries)
KØR TIL - Netflix - 03:01 (koreansk drama)
PIKE'S PEAK: ON THE EDGE - MotorTrend - 03:01 a.m. (Docuseries)

Torsdag den 17. december

STAND - CBS All Access - 03:01 (Fantasy Drama)
TOTAL KONTROL - Sundance Now - 03:01 (Drama)
Death In Paradise Sæson 6 - Ovation - 19:00 (Docuseries)

Fredag ​​den 18. december

EL CID - Amazon - 03:01 (Drama)
Grand Tour sæson 5 - Amazon - 03:01 (Car Docuseries)
Hjem til jul sæson 2 - Netflix - 03:01 (romantisk komedie)
SØDT HJEM - Netflix - 03:01 (rædsel)
PUNKT - Disney + - 03:01 (Dance Docuseries)
Blaze And The Monster Machines sæson 6 - Nickelodeon - 11:30 (børnenes animation)
JUL PÅ MENUEN - Levetid - kl. 20 (TV-film)

Lørdag den 19. december

JULEVEKSLING - Levetid - kl. 20 (TV-film)
JULCAROUSEL - Hallmark - 20.00 (TV-film)

Søndag den 20. december

EN JULEBROSSE - Levetid - kl. 20 (TV-film)
CROSS COUNTRY JUL - Hallmark - 8 pm (TV-film)
Uventet sæson 4 - TLC - 22:00 (Virkelighed)

Mandag 21. december

SPOTLIGHT ON JUL - Levetid - 20:00 (TV-film)
PARANORMAL DEKLASSIFICERET - Rejse - 22:00 (Virkelighed)

Tirsdag den 22. december

LOVESTRUCK IN THE CITY - Netflix - 03:01 a.m. (Drama)
RYMTIDSTADSSANGLANGER - Netflix - 03:01 (Børne-animation)
JULENS HØJE BEMÆRKNING - Netflix - 20:00 (TV-film)

Onsdag 23. december

Et hus opdelt sæson 3 - UMC - 03:01 (Drama)
JULE I SLOTTEN - Livstid - 8 s. (TV-film)

Torsdag den 24. december

SHADOW LINES - Sundance Now - 3:01 a.m. (Drama)

Fredag ​​den 25. december

BRIDGERTON - Netflix - 03:01 (Drama)
Disney Gallery: The Mandalorian sæson 2 - Disney + - 03:01 (Docuseries)
MIN SØDE FERIE - Livstid - kl. 20 (TV-film)

Lørdag 26. december

Fast & Furious Spy Racers sæson 3 - Netflix - 03:01 (animation til børn)
Gå! Gå! Cory Carson sæson 3 - Netflix - 03:01 (animation til børn)
Letterkenny sæson 9 - Hulu - 03:01 (komedie)
Guy's Ranch Kitchen sæson 4 - Mad - kl. 12 (Madlavningskonkurrence)

Søndag 27. december

THE MASKED DANCER - Fox - 20:00 (Konkurrence)

Mandag 28. december

EN KÆRLIGHED SÅ SMUK - Netflix - 03:01 (Drama)
ATLANTA RETFÆRDIGHED - ID - 21:00 (Virkelighed)
Bagesmesterskab - mad - kl. (Konkurrence)

Tirsdag den 29. december

7 Little Johnstons sæson 8 - TLC - 20:00 (Virkelighed)
Moonshiners sæson 2 - opdagelse - kl. (Virkelighed)
LONESTAR LOV - Opdagelse - 22:00 (Virkelighed)
GADER AF DRØMME MED MARCUS LEMONIS - CNBC - 22:00 (Docuseries)
Supermarked Stakeout Sæson 3 - Mad - 22:00 (Konkurrence)

Onsdag den 30. december

BEDSTE LEVEROVERS NOGENSINDE - Netflix - 03:01 (madlavningskonkurrence)
Transformers: War For Cybertron Trilogy sæson 2 - Netflix - 03:01 (Børne-animation)
EQUINOX - Netflix - 03:01 (rædsel)
Vikings sæson 6 - Amazon - 03:01 (Historisk drama)
Min 600 lb livs sæson 9 - TLC - 8 s.m. (Virkelighed)
Ægte overbevisning sæson 3 - ID - kl. (Docuseries)

Torsdag 31. december

Chilling Adventures of Sabrina sæson 4 - Netflix - 03:01 (Supernatural Horror)
Carl Webers Family Business sæson 2 (Midseason Premiere) - BET + - 03:01 (Drama)
RENGØRING - Sundance Now - 03:01 (Drama)
THE WATCH - AMC + - 03:01 a.m. (Drama)
Frygt værelseskammeraten - ID - kl. 20 (Virkelighed)

Iain Armitage i Young Sheldon

Datoer der endnu skal annonceres

Når du kigger på ovenstående liste, har du sandsynligvis bemærket, at nogle af de største shows på tv mangler. Nedenstående shows (som kun er toppen af ​​isbjerget) har endnu ikke annonceret en returdato på dette tidspunkt, men kom tilbage, da listen opdateres, så snart meddelelser fremsendes.

Grey's Anatomy - ABC
All Rise - CBS
Overlevende - CBS
Blue Bloods - CBS
New Amsterdam - NBC
Cosmos: Possible Worlds - FOX
Den maskerede sanger - FOX
American Horror Story - FX
Pose - FX
Mayans M.C. - FX

Der er stadig mange ukendte om, hvad der vil ske med tv i efteråret, men du kan forvente at se de nyeste oplysninger, så snart de er tilgængelige her på CinemaBlend.