Close
  • Vigtigste
  • /
  • Television
  • /
  • Premiereplan for efterårs-tv 2018: Datoer for nye og vender tilbage

Premiereplan for efterårs-tv 2018: Datoer for nye og vender tilbage


walking dead falder premiere

For hvert år der går, føles det som om efterårets tv-tidsplan bliver mere og mere fyldt med flere og flere shows, der kræver vores opmærksomhed. Og vores opmærksomhed er, hvad de får, med nogle til overs. Efterårssæsonen 2018 indeholder et smørbrød af store tv-begivenheder og øjeblikke fra The Simpsons30. sæson på Fox til Andrew Lincolns udgang fra The Walking Deadtil Nathan Fillions næste primetime-drama . For ikke at nævne den mildt anfægtede Roseanne Barr-fri Roseannespin off. Og det er bare fire shows, alle.

Nedenfor finder du alle datoer og klokkeslæt for alle serier, tilbud og tv-film, som folk ikke kan få nok af på udsendelsesnetværk, kabel og streaming. Sørg også for at bogmærke denne tidsplan, da opdateringer tilføjes, når nye datoer meddeles. Bemærk, at alle markerede tider er i ET, og at helt nye serier er skrevet i alle store bogstaver.


bedre kalde saul sæson 4

Overgangen fra sommer-tv til efterår-tv begynder virkelig i august. Netværk, der holdt primetime-opstillinger mere eller mindre tomme og / eller dramafrie i sommervarmen, begynder at premiere store shows igen, og tv-fans begynder at have flere grunde til at blive i og i sofaen om aftenen. August 2018 vil se returnering af Jimmy McGill , til tur til paradis i et par dusin Ungkarlog Bachelorettealums, og en helt ny sæson af en Stephen King-baseret serie. Se her!

august

Onsdag 1. august
20.00 - UDBAKEN - PBS
21:00 - WONDERS OF MEXICO - PBS
21:00 - Martha & Snoop's Potluck Dinner Party sæson 2 Midseason Premiere - VH1 (One-Hour Premiere)
22.00 - Sinner sæson 2 - USA


Torsdag 2. august
20.00 - Søndag aften fodbold: NFL Hall of Fame Game - NBC
21:00 - Shahs of Sunset sæson 7 - Bravo
21:00 - Marvel's Runaways - Freeform (Lineær tv-premiere)
22.00 - Dallas Cowboys Cheerleaders Sæson 13 - CMT
22.00 - Impractical Jokers Season 7 Midseason Premiere - truTV

Fredag ​​3. august
23.20 - Dyr Sæson 3 - HBO




Lørdag 4. august
12 a.m. - RANDOM ACTS OF FLYNESS - HBO
11:30 - My Little Pony: Friendship is Magic sæson 8 - Discovery Family (en times premiere)
20.00 - KILLER TWIN (TV-film) - Livstid
21:00 - EN SOMMER AT HUSKE (TV-film) - Hallmark

Søndag 5. august
06:30 - MEGA MAN: FULDT OPLADET - Tegnefilmsnetværk
20.00 - iHeartCountry Festival - Fox (to timers særlig præsentation)
20.00 - Latterlighed Sæson 11 - MTV
20.00 - En søsters hemmelighed (tv-film) - levetid
21:00 - Holder op med Kardashians sæson 15 - E!
22.00 - ULTIMATE NINJA CHALLENGE - Discovery


Mandag 6. august
12 a.m. - The Venture Bros. sæson 7 - Voksnesvømning
21:00 - Better Call Saul sæson 4 - AMC
22.00 - LODGE 49 - AMC
22:01 - Bachelorette: After The Final Rose - ABC (En times speciel præsentation)

Tirsdag 7. august
20.00 - Bachelor in Paradise sæson 5 - ABC
22.00 - CARTER - WGN
22.00 - CASTAWAYS - ABC
22.00 - Hard Knocks sæson 13 (Cleveland Browns) - HBO
22.00 - Ødelagt sæson 3 - TBS

Onsdag 8. august
20.00 - CMA Fest 2018 - ABC (Tre timers special)
22.00 - Er du den eneste ene? Sæson 7 - MTV
22.00 - ROBOT WARS - Science Channel

Fredag ​​10. august
12:01 a.m. PT - ALT OM WASHINGTONS - Netflix
00:01 PT - INSATIABLE - Netflix
12:01 PT - BLOMSTERHUSET - Netflix
12:01 PT - Voltron: Legendary Defender sæson 7 - Netflix
12:01 a.m. PT - ORDEAL VED INNOCENCE - Amazon
20.00 - FREAKY Fredag ​​(tv-film) - Disney


Lørdag den 11. august
21:00 - KÆRLIGHED PÅ HAVET - Hallmark
21:00 - I AM PAUL WALKER (TV Special) - Paramount Network
22.00 - Vanilla Ice Project sæson 8 - DIY

Søndag den 12. august
20.00 - Teen Choice Awards 2018 - Fox (to timers særlig præsentation)
20.00 - BABYSITTER'S NIGHTTMARE (TV-film) - Levetid
21:00 - Fear the Walking Dead sæson 4 Midseason Premiere - AMC
21:00 - Få Shorty sæson 2 - Epix
21:00 - Worst Cooks in America Sæson 14 - Food Network
22.00 - Ballers sæson 4 - HBO
10.30 - Usikker sæson 3 - HBO
23:00 - Talking Dead: Fear Edition Sæson 3 Midseason Premiere - AMC

Mandag den 13. august
20.00 - Bachelor in Paradise sæson 5 - ABC (Time Slot Premiere)

Onsdag 15. august
21:00 - De rigtige husmødre i Dallas sæson 3 - Bravo
21:00 - World Of Dance sæson 2 - NBC (New Time Slot)

Torsdag 16. august
12:01 PT - SuperMansion Summer Vacation Special - Crackle
21:00 - Braxton Family Values ​​Sæson 6 - WE
22.00 - NATTURNATION - A&E

Fredag ​​17. august
00:01 PT - - Netflix (afsnit 1-10)
12:01 a.m. PT - MAGIC FOR MENNESKER - Netflix
12:01 PT - Alt eller intet sæson 6 - Amazon

Lørdag den 18. august
20.00 - ELSKER I LOVET (TV-film) - Livstid
21:00 - PEARL IN PARADISE (TV-film) - Hallmark

Søndag 19. august
12:01 a.m. PT - The Investigator: A British Crime Story sæson 2 - Netflix
20.00 - The Last Sharknado: It's About Time ( SHARKNADO 6 ) - Syfy

Mandag 20. august
21:00 - 2018 MTV VMA'er - MTV

Tirsdag 21. august
22.00 - FOR DUM til at dø - MTV

Onsdag den 22. august
21:00 - KONGERIGENS HISTORIE: DEL 1 - ABC (to-timers særlig præsentation)
22.00 - Mr. Mercedes Sæson 2 - Publikumsnetværk

Torsdag 23. august
12:01 a.m. PT - ROB RIGGLE'S SKI MASTER ACADEMY - Crackle
20.00 - Jersey Shore Family Vacation sæson 2 - MTV

Fredag ​​24. august
12:01 a.m. PT - DE INNOKENTER - Netflix
12:01 PT - Trolde: Beat fortsætter! Sæson 3 - Netflix
12:01 PT - GHOUL - Netflix
00:01 PT - SIKKER HAVNE - Hulu
22.00 - Contender sæson 5 - Epix

Lørdag den 25. august
20.00 - Gift med en morder (tv-film) - levetid
21:00 - En sød smag af kærlighed (tv-film) - kendetegn

Søndag 26. august
20.00 - HENNE VENNES HEMMELIGHED (TV-film) - Livstid
21:00 - AMERIKA TIL MIG - Starz

Tirsdag den 28. august
22.00 - Greenleaf sæson 3 - EGEN (Special Night)

Onsdag den 29. august
21:00 - Ejendom Brothers Sæson 13 - HGTV
22.00 - Greenleaf sæson 3 - EGEN (Time Slot Premiere)

Torsdag den 30. august
12:01 PT - EN DOLLAR - CBS All Access

Fredag ​​31. august
00:01 PT - JACK RYAN - Amazon
12:01 PT - Ozark sæson 2 - Netflix
12:01 PT - Comedy Lineup sæson 2 - Netflix
12:01 PT - PARADIS P.D. - Netflix
12:01 PT - Ultimate Beastmaster sæson 3 - Netflix

Big Bang teoribrylluppet

Efterårs-tv-sæsonen går virkelig i gang, når september kommer, og denne september bliver doozy. En længe ventet spinoff vil endelig ramme luftbølgerne, og Jernnævevil få et skud på at bevise det dens sæson 2 ændringer vil gøre det bedre end sæson 1. Miss America festspil vil være anderledes denne gang også, og Dødbringende våbenvil debutere sin første sæson uden Riggs med en ny co-lead overfor Damon Wayans. Kaste ind hvad vi kan forvente af Blåt blodSæson 9 efter denne sæson 8-finale, og der er meget at se frem til.

september

Lørdag 1. september
20.00 - College Football på Fox - Sæson 8
20:07 - Saturday Night College fodbold sæson 13 - ABC

Tirsdag 4. september
22.00 - MAYANS M.C. - FX
22.00 - PURGE - USA

Onsdag 5. september
22.00 - Det er altid solrigt i Philadelphia Sæson 13 - FXX

Torsdag 6. september
12:01 PT - Jeg elsker dig, Amerika sæson 2 - Hulu
20:20 - Søndag aften fodbold sæson 32 - NBC

Fredag ​​7. september
00:01 PT - Marvel's Iron Fist sæson 2 - Netflix
12:01 PT - Las Chicas Del Cable sæson 3 - Netflix
8:00 - Stå op for kræft 2018 - ABC, CBS, Fox, NBC
21:00 - Ægteskab Boot Camp sæson 13 - WE

Søndag 9. september
20.00 - DET DÅRLIGE FRØ (TV-film) - Livstid
20.00 - REL - Fox (Special Night and Time)
21:00 - Miss America-konkurrencen i 2019 - ABC (to timers særlig præsentation)
21:00 - Deuce sæson 2 - HBO
21:00 - Skamløs sæson 9 - Showtime
22.00 - KIDDING - Showtime
22.00 - DU - Livstid

Mandag 10. september
19:10 - Mandag aften fodboldsæson 49 - ESPN (med andet spil at følge kl. 10:15)

Onsdag den 12. september
22.00 - American Horror Story: Apocalypse (Sæson 8) - FX

Torsdag den 13. september
12:01 PT - Snatch sæson 2 - Crackle
20:20 - Torsdag aften fodbold sæson 12 - NFL netværk
21:00 - Flip or Flop Atlanta sæson 2 - HGTV

Fredag ​​14. september
00:01 PT - BoJack Horseman sæson 5 - Netflix
12:01 PT - DEN FØRSTE - Hulu
12:01 PT - Ingobernable sæson 2 - Netflix
20.00 - DEN FORKERTE VEN (TV-film) - Livstid

Lørdag 15. september
20.00 - Cops - Paramount Network (nyt tidsrum)

Søndag 16. september
20.00 - KRIGERE I LIBERTY CITY - Starz

Mandag den 17. september
20.00 - 70. Primetime Emmy Awards - NBC (tre timers særlig præsentation)
20.00 - STIGNING AF TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES - Nickelodeon

Tirsdag den 18. september
22.00 - Tosh.0 Sæson 10 Midseason Premiere - Comedy Central
10.30 - JAGTEN PÅ TRUMPBANNE MED TOM ARNOLD - Vice

Onsdag den 19. september
21:00 - Total Divas sæson 8 - E!

Torsdag den 20. september
12:01 a.m. PT - DEAD LUCKY - Sundance Now

Fredag ​​21. september
00:01 PT - DET GODE COP - Netflix
12:01 PT - MANIAC - Netflix
00:01 PT - HILDA - Netflix
12:01 PT - BATTLEFISH - Netflix
12:01 PT - The Rise Of Phoenixes - Netflix (afsnit 16-30)
00:01 PT - PETE THE CAT - Amazon (Afsnit 2-8)
21:00 - Dines, Drive-ins & Dives sæson 29 - Food Network

Søndag 23. september
20.00 - 9-1-1 Sæson 2 - Fox (Special Night and Time, Two-Part Premiere)
21:00 - Anthony Bourdain: Dele ukendt sæson 12 - CNN (75-minutters premiere)
21:00 - Marvels Avengers: Black Panther's Quest sæson 5 - Disney XD

Mandag den 24. september
20.00 - The Big Bang Theory sæson 12 - CBS (Special Night)
20.00 - Dancing with the Stars sæson 27 - ABC
20.00 - Resident sæson 2 - Fox
20.00 - The Voice sæson 15 - NBC
20.00 - JANE FONDA I FEM AKTER - HBO (særlig præsentation)
20:30 - Young Sheldon sæson 2 - CBS (Special Night)
21:00 - 9-1-1 Sæson 2 - Fox (Time Slot Premiere, Two-Part Premiere)
21:00 - MAGNUM P.I. (Genstart) - CBS
22.00 - Bull sæson 3 - CBS
22.00 - Den gode læge sæson 2 - ABC
22.00 - MANIFEST - NBC

Tirsdag den 25. september
20.00 - NCIS sæson 16 - CBS
20.00 - The Voice sæson 15 - NBC (Time Slot Premiere)
20.00 - Dancing with the Stars sæson 27 - ABC (Special Night)
20.00 - Den begavede sæson 2 - Fox
21:00 - FBI - CBS
21:00 - Dødeligt våben sæson 3 - Ræv
21:00 - This Is Us sæson 3 - NBC
21:00 - Life Below Zero sæson 11 - NatGeo
22.00 - NCIS: New Orleans sæson 5 - CBS
22.00 - NY AMSTERDAM - NBC
23:25 - HR. IND MELLEM - FX

Onsdag 26. september
12:01 PT - Norsemen sæson 2 - Netflix
20.00 - Survivor sæson 37 - CBS (90-minutters premiere)
20.00 - The Goldbergs sæson 6 - ABC
20.00 - Empire sæson 5 - Fox
20.00 - Chicago Med sæson 4 - NBC
20:30 - American Housewife sæson 3 - ABC
21:00 - Chicago Fire sæson 7 - NBC
21:00 - Modern Family sæson 10 - ABC
21:00 - Star sæson 3 - Fox
9:31 - ENKELTE FORÆLDRE - ABC
22.00 - Chicago PD Sæson 6 - NBC
22.00 - EN MILLION LITTLE THINGS - ABC
22.00 - South Park sæson 22 - Comedy Central
10.30 - BoJack Horseman sæson 1 - Comedy Central (Lineær tv-premiere)

Torsdag den 27. september
20.00 - The Big Bang Theory sæson 12 - CBS (Time Slot Premiere)
20.00 - The Good Place sæson 2 - NBC (Special Time, One-Hour Premiere)
20.00 - Grey's Anatomy sæson 15 - ABC (to-timers premiere)
20:31 - Young Sheldon sæson 2 - CBS (Time Slot Premiere)
21:00 - Law & Order: SVU sæson 20 - NBC (Special Time, Two-Hour Premiere)
21:00 - Mor sæson 6 - CBS
9:30 - Murphy Brown sæson 11 (genoplivning) - CBS
22.00 - Sådan kommer du væk med mord sæson 5 - CBS
22.00 - S.W.A.T. Sæson 2 - CBS

Fredag ​​28. september
12:01 PT - Chef's Table sæson 5 - Netflix
12:01 PT - El Marginal sæson 2 - Netflix
12:01 a.m. PT - MADE IN MEXICO - Netflix
20.00 - Last Man Standing sæson 7 - Fox (nyt netværk)
20.00 - MacGyver sæson 3 - CBS
20:30 - DE KØLE BØRN - Ræv
21:00 - Hawaii Five-0 sæson 9 - CBS
21:00 - Hell's Kitchen sæson 18 - Fox
22.00 - Blåt blod Sæson 9 - CBS
22.00 - Dateline NBC sæson 28 - NBC

Lørdag 29. september
12:00 - Tracey Ullmans Show Sæson 3 - HBO
21:00 - 48 timers sæson 31 - CBS (Special Time, Two-Hour Premiere)
21:00 - HELT MIT HJERTE: BRULLOPPET (TV-film) - Hallmark
11.30 - Saturday Night Live sæson 44 - NBC

Søndag 30. september
19.00 - Amerikas sjoveste hjemmevideoer Sæson 29 - ABC
19:30 - 60 minutter sæson 51 - CBS
20.00 - The Simpsons sæson 30 - Fox
20.00 - TRO MIG: LISA MCVEY-HISTORIEN (TV-film) - Livstid
20:30 - Bob's Burgers Sæson 9 - Fox
20:30 - GUDVENNEDE MIG - CBS
21:00 - Family Guy Sæson 17 - Fox
21:00 - Poldark sæson 4 - PBS
9:30 - NCIS: Los Angeles sæson 10 - CBS
9:30 - REL - Fox (Time Slot Premiere)

oliver i fængsel pil sæson 7

Med oktober kommer superheltene tilbage! Alle fire shows i CWs pilvers (såvel som Sort lyn) vender tilbage i oktober og forhåbentlig begynder at droppe tip tidligt om, hvordan Batwoman vil gå ind på scenen . Law & Order: SVUvil premiere en ny sæson og få den tættere end nogensinde på at slå en bestemt tv-rekord . Der er også dette lille show kaldet The Walking Deaddet vil være tilbage med det, der utvivlsomt vil være en af showets vildeste buer endnu. Passende, streaming af tv bliver trold inden udgangen af ​​oktober med Netflix's nye Sabrinaprojekt.

oktober

Mandag 1. oktober
12:01 a.m. PT - US & THEM - Crackle
20.00 - NABOHAVET - CBS
20:30 - GLAD SAMMEN - CBS
9 p.m. - Teen Mom OG Season 9 - MTV

Onsdag 3. oktober
21:00 - SEAL Team sæson 2 - CBS
22.00 - Criminal Minds sæson 14 - CBS

Torsdag 4. oktober
12:01 PT - Supermansion sæson 3 Midseason Premiere - Crackle
20.00 - Superstore sæson 4 - NBC
20.00 - The This Old House Hour sæson 17 - PBS
20:30 - The Good Place sæson 2 - NBC (Time Slot Premiere)
21:00 - Will & Grace sæson 10 - NBC
21:01 - Station 19 Sæson 2 - ABC
9:30 - Jeg føler mig dårlig - NBC
9:30 - STAR TREK: SHORT TREKS (Short-Form Discovery Tie-In) - CBS All Access
22.00 - Law & Order: SVU sæson 20 - NBC (Time Slot Premiere)

Fredag ​​5. oktober
12:01 PT - Big Mouth sæson 2 - Netflix
12:01 PT - DANSK Dronning - Netflix
12:01 a.m. PT - ELITE - Netflix
12:01 a.m. PT - INTO THE DARK (Anthology Series) - Hulu
12:01 PT - Manden i det høje slot sæson 3 - Amazon
12:01 PT - Super Monsters sæson 2 - Netflix
20.00 - Fresh Off the Boat sæson 5 - ABC
20:30 - Speechless sæson 3 - ABC
21:00 - Børnesupport sæson 2 - ABC
21:00 - Z Nation sæson 5 - Syfy
22.00 - Van Helsing sæson 3 - Syfy
23:00 - Graham Norton Show sæson 24 - BBC America

Lørdag 6. oktober
20.00 - DU KAN VÆRE MORDEN (TV-film) - Syfy
20.00 - Min mors værste frygt (tv-film) - levetid
21:00 - FALDER FOR DIG (TV-film) - Hallmark
22.00 - Versailles sæson 3 - Ovation
22.00 - 48 timer sæson 31 - CBS (Time Slot Premiere
23:00 - Austin City Limits sæson 44 - PBS

Søndag den 7. oktober
13.45 - Doctor Who sæson 11 - BBC America ( Simulcast med British Telecast )
20.00 - iHeartRadio Music Festival Night 1 - The CW (Two-Hour Special Presentation)
20.00 - DANSER MED STJERNET: JUNIORS - ABC (to-timers premiere)
21:00 - The Walking Dead sæson 9 - AMC
22.00 - Fru sekretær sæson 5 - CBS
22.00 - Shark Tank sæson 10 - ABC (Special Time)
22.00 - STAR WARS RESISTANCE - Disney Channel (One-Hour Series Premiere)
22.00 - Talking Dead sæson 8 - AMC

Mandag 8. oktober
20.00 - Andi Mack sæson 3 - Disney Channel
20.00 - iHeartRadio Music Festival Night 2 - CW (to-timers særlig præsentation)
20.00 - Long Island Medium Sæson 12 - TLC

Tirsdag 9. oktober
20.00 - Flash sæson 5 - CW
20.00 - American Music Awards 2018 - ABC (tre timers særlig præsentation)
20.00 - The Little Couple sæson 10 - TLC
21:00 - Black Lightning sæson 2 - CW

Onsdag 10. oktober
20.00 - Riverdale sæson 3 - CW
21:00 - ALLE AMERIKANER - CW

Torsdag den 11. oktober
00:01 PT - SALT, FEDT, SYRE, VARME - Netflix
20.00 - Supernatural sæson 14 - CW

Fredag ​​den 12. oktober
12:01 a.m. PT - JAGTEN AF HILL HOUSE - Netflix
12:01 a.m. PT - LET SOM FJER - Netflix
12:01 PT - FIGHTWORLD - Netflix
12:01 PT - DE NUVÆRIGE SKABELSER AF CHRISTINE MCCONNELL - Netflix
12:01 PT - The Boss Baby: Back In Business sæson 2 - Netflix
12:01 a.m. PT - THE ROMANOFFS - Amazon
12:01 PT - TITANS - DC Universe
20.00 - Blindspot sæson 4 - NBC
20.00 - Dynasti Sæson 2 - CW
21:00 - Crazy Ex-Girlfriend sæson 4 - CW
23:00 - POD GEM AMERIKA - HBO

Lørdag den 13. oktober
19.00 - CUCUY: BOOGEYMAN (TV-film) - Syfy
20.00 - SINISTER SURROGATE (TV-film) - Livstid
21:00 - UNDER HØSTMÅNEN (TV-film) - Hallmark
21:00 - KARMA (TV-film) - Syfy

Søndag 14. oktober
20.00 - Supergirl sæson 4 - CW
20.00 - FEJL I TRÆET (TV-film) - Livstid
21:00 - CHARMED (genstart) - CW
21:00 - Shark Tank sæson 10 - ABC (Time Slot Premiere)
22:01 - ALEC BALDWIN SHOW - ABC
10.30 - CAMPING - HBO

Mandag 15. oktober
12 a.m. - HARVEY BIRDMAN, ADVOCATER GENERELT - Voksen svømmer (særlig præsentation)
12 a.m. - AMC VISIONARIES: ELI ROTH'S HORORIE HISTORY - AMC
20.00 - Arrow sæson 7 - CW
21:00 - GOOD EATS: RELOADED (Revival) - Madlavningskanal
22.00 - KULTURHOCK: CHRIS ROCK'S 'BRING THE PAIN' - A&E (En times speciel præsentation)

Tirsdag 16. oktober
20.00 - THE CONNERS (Roseanne Spinoff) - ABC
20.00 - Hip Hop Awards 2018 - BET
20:31 - BARNEN ER LIGE - ABC
21:00 - sort-ish Sæson 5 - ABC
9:30 - Splittelse sammen sæson 2 - ABC
22.00 - Loudermilk sæson 2 - Publikum
22.00 - ROOKIE - ABC

Fredag ​​den 19. oktober
12:01 PT - Marvel's Daredevil sæson 3 - Netflix
12:01 a.m. PT - BEDSTE VÆRSTE WEEKEND NOGENSINDE - Netflix
12:01 PT - Hip Hop Evolution sæson 2 - Netflix
12:01 a.m. PT - Making A Murderer Part 2 - Netflix
12:01 PT - WANDERLUST - Netflix
00:01 PT - Lore sæson 2 - Amazon

Lørdag 20. oktober
7:30 - Ducktales sæson 2 - Disney Channel
20.00 - KÆRLIGHED, NATURLIG (TV-film) - Hallmark
20:15 - HOCUS POCUS 25. ANNIVERSÆR HALLOWEEN BASH - Freeform (90-minutters særlig præsentation)
21:00 - KILLER HIGH (TV-film) - Syfy

Søndag 21. oktober
20.00 - LOVEN I LOVET: EN SAND HISTORIE (TV-film) - Livstid
22.00 - Wolf Creek sæson 2 - Pop
22.00 - KVINDEN I HVID - PBS

Mandag den 22. oktober
12 a.m. - Dream Corp LLC Sæson 2 - Voksen svømning
21:00 - DCs Legends of Tomorrow sæson 4 - CW

Tirsdag 23. oktober
12:01 PT - ADAM SANDLER: 100% FERSK - Netflix
22.00 - Gæstebogen Sæson 2 - TBS
10.30 - Gæstebogen Sæson 2 - TBS (Time Slot Premiere)

Onsdag den 24. oktober
12:01 PT - BODYGUARD - Netflix

Torsdag den 25. oktober
21:00 - LEGACIES (The Originals Spinoff) - CW

Fredag ​​26. oktober
12:01 PT - KULLENDE ÆVENTYRER I SABRINA -Netflix
12:01 PT - Castlevania sæson 2 - Netflix
12:01 PT - Deutschland 86 Sæson 2 - Sundance
21:00 - Midnight, Texas sæson 2 - NBC
23:00 - Channel Zero: The Dream Door (sæson 4) - Syfy

Lørdag 27. oktober
20.00 - JUL PÅ PEMBERLEY MANOR (TV-film) - Hallmark
20.00 - ZOMBIE AT 17 (TV-film) - Livstid
21:00 - DØD I VANDET (TV-film) - Syfy

Søndag den 28. oktober
12:01 PT - PATRIOT ACT MED HASAN MINHAJ - Netflix
20.00 - CRIKEY! DET ER IRWINS - Animal Planet
21:00 - Ray Donovan sæson 6 - Showtime

Mandag 29. oktober
22.00 - EN MEGET WICKED HALLOWEEN: FEJLER 15 ÅR I BROADWAY - NBC (En times speciel præsentation)

Tirsdag den 30. oktober
20.00 - 7 Little Johnsons sæson 5 - TLC

Onsdag den 31. oktober
00:01 PT - FORTÆL MIG EN HISTORIE - CBS All Access
22.00 - Stan Against Evil sæson 3 - IFC

hjemkomst julia roberts

Julia Roberts vil ramme den lille skærm i november med en ny streaming-serie, som kunne blive vist en helt ny side af den elskede skuespillerinde. Vikingervil fortsætte aldringsprocessen for dets karakterer, selvom det næsten helt sikkert ikke vil betyde mindre blodsudgydelse. Dette er Vikingervi taler trods alt om. For dem der er i en reboot slags stemning, vil vikingerne have en ny slags She-Ra på scenen.

november

Torsdag 1. november
00:01 PT - StartUp Sæson 3 - Crackle

Fredag ​​2. november
00:01 PT - AT KOMME - Amazon
12:01 PT - House of Cards sæson 6 - Netflix
12:01 PT - IND I MØRKET: FLESH & BLOOD (Episode 2) - Hulu
21:00 - WATERGATE - Historie
9:30 - FOR DUM til at dø - MTV
22.00 - Mike Judge Presents: Tales from the Tour Bus sæson 2 - Showtime

Lørdag 3. november
20.00 - JULEJU (TV-film) - Kendetegn
21:00 - Hold kæft og dryb - Showtime

Søndag 4. november
18:30 - AXIOS - HBO
20.00 - Outlander sæson 4 - Starz
20.00 - De rigtige husmødre i Atlanta sæson 11 - Bravo
20.00 - MICKEY'S 90TH SPECTACULAR - ABC (To-timers speciel præsentation)
20.00 - VEJ TIL JULE (TV-film) - Kendetegn
10.30 - Vores tegneserieformand: Valgspecial 2018 - Showtime

Onsdag den 7. november
21:00 - De rigtige husmødre i New Jersey sæson 9 - Bravo
22.00 - CLIQUE - Pop

Torsdag 8. november
00:01 PT - FORTÆL MIG EN STORY - CBS All Access (Time Slot Premiere)
21:00 - Baronesse Von Sketch Show sæson 3 - IFC

Fredag ​​9. november
12:01 PT - MEDALJ AF ÆRE - Netflix
12:01 a.m. PT - WESTSIDE - Netflix
12:01 PT - Patriot sæson 2 - Amazon
11.30 - Værelse 104 sæson 2 - HBO

Lørdag 10. november
20.00 - DET ER JULEMÅL (TV-film) - Hallmark

Søndag 11. november
20.00 - JUL I KÆRLIGHED (TV-film) - Kendetegn
21:00 - People's Choice Awards 2018 - E!
10.30 - SALLY4EVER - HBO

Mandag den 12. november
21:00 - Mars Sæson 2 - Nat Geo

Tirsdag den 13. november
22.00 - VIRKELIG LAND - USA

Onsdag den 14. november
00:01 PT - OPRINDELSE - YouTube
20.00 - De 52. årlige CMA-priser - ABC (tre timers særlig præsentation)

Torsdag 15. november
12:01 a.m. PT - Supermansion Thanksgiving Special - Crackle

Fredag ​​16. november
00:01 PT - SHE-RA OG PRINCESSERNE AF MAGT - Netflix
12:01 a.m. PT - BISEXUAL - Netflix
12:01 a.m. PT - KOMINSKY-METODEN - Netflix
12:01 PT - Narcos: Mexico (sæson 4) - Netflix
12:01 PT - THE GYMKHANA FILES - Amazon

Lørdag 17. november
20.00 - JUL PÅ GRACELAND - Hallmark

Søndag den 18. november
21:00 - Min strålende ven - HBO

Mandag 19. november
21:00 - THE LITTLE TRUMMER PIGE - AMC
21:00 - MY BRILLIANT FRIEND - HBO (Time Slot Premiere)

Onsdag 21. november
20.00 - JUL PÅ PALADET (TV-film) - Hallmark
20.00 - Religion of Sports sæson 3 - Publikumsnetværk
21:00 - Dronningamerika - Facebook Watch
22.00 - EN JULORDNING (TV-film) - Livstid

Torsdag den 22. november
12:01 PT - Ingen aktivitet sæson 2 - CBS All Access
20.00 - CHRSTMAS AT GRAND VALLEY (TV-film) - Hallmark
20.00 - JULKONTRAKTEN (TV-film) - Livstid
22.00 - 'DET ER SÆSONEN: EN TRÆHJULSTEDE REUNION - Livstid (En times speciel præsentation)

Fredag ​​23. november
20.00 - POINSETTIAS FOR JUL (TV-film) - Levetid
20.00 - STOLT, FORUDTAGELSE OG MISTLETOE (TV-film) - Kendetegn
22.00 - ALLE ANDRE FERIE (TV-film) - Levetid

Lørdag 24. november
20.00 - JULEVERLASTING (TV-film) - Kendetegn
20.00 - HVER DAG ER JUL (TV-film) - Livstid
22.00 - JULEHARMONI (TV-film) - Levetid

Søndag den 25. november
20.00 - JINGLE BELLE (TV-film) - Levetid
20.00 - EN SKOVENNESJULE (TV-film) - Kendetegn
21:00 - SANDHEDEN OM JULE (TV-film) - Fri form
22.00 - DIRTY JOHN - Bravo

Mandag 26. november
20.00 - Love & Hip Hop sæson 9 - VH1
20.00 - The Great Christmas Light Fight sæson 6 - ABC (todelt sæsonpremiere)

Tirsdag den 27. november
21:00 - Leah Remini: Scientology and the Aftermath Sæson 3 - A&E
22.00 - Adam Ruins Everything Sæson 5 - truTV

Onsdag den 28. november
20.00 - 86. årlige jul i Rockerfeller Center - NBC
21:00 - Vikinger Sæson 5 Midtsæson Premiere - Historie
21:00 - Man Fire Food sæson 9 - Madlavningskanal
21:00 - Catfish: The TV Show Season 7 Midseason Premiere - MTV
21:00 - Chrisley kender den bedste sæson 6 Midseason-premiere - USA

Torsdag den 29. november
20.00 - LEGO JURASSIC WORLD: THE SECRET EXHIBIT - NBC (To-delt særlig præsentation)
21:00 - Floribama Shore sæson 2 Midseason premiere - MTV

Fredag ​​30. november
12:01 a.m. PT - 1983 - Netflix
12:01 PT - - BABY - Netflix
12:01 PT - F Is for Family sæson 3 - Netflix
12:01 a.m. PT - DØD AF MAGIC - Netflix
12:01 a.m. PT - INSIDE JOKES - Amazon
20.00 - EN MEGET NUTTY JUL - Livstid

orville sæson 2

Årets sidste måned vil sandsynligvis være fuld af langt flere mellemsæsonfinaler (og en mega crossover ) end premiere, men der vil stadig være nogle debutepisoder, der er værd at se. Aftale eller ingen aftalevil være tilbage efter mange år og Orvillevil endelig starte sin anden sæson.

december

Lørdag 1. december
20.00 - MINGLE ALL THE WAY (TV Movie) - Hallmark
20.00 - ET TWIST AF JUL (TV-film) - Livstid
22.00 - KÆRLIGHED TIL JULE (TV-film) - Livstid

Søndag 2. december
20.00 - GARTH: LEV PÅ NOTRE DAME! - CBS (to timers særlig præsentation)
20.00 - JULEPAKTEN (TV-film) - Livstid
20.00 - MAJESTISK JULE (TV-film) - Kendetegn
21:00 - Berlin Station sæson 3 - Epix
21:00 - LIFE-SIZE 2 (TV-film) - Freeform
22.00 - Victoria's Secret Fashion Show Holiday Special - ABC (En times særlig præsentation)
22.00 - NIGHTFLYERS - Syfy
22.00 - EN STJERNE TIL JUL (TV-film) - Livstid

Mandag 3. december
21:00 - Vanderpump regler sæson 7 - Bravo
22.00 - Hvem tror du du er? Sæson 9 Midseason Premiere - TLC

Tirsdag 4. december
20.00 - TIDLIGE FORKLARINGER MED MEGAN FOX - Rejsekanal
22.00 - Profit sæson 6 - CNBC

Onsdag 5. december
12:01 a.m. PT - The Marvelous Mrs. Maisel Sæson 2 - Amazon
20.00 - Deal or No Deal sæson 5 (Revival) - CNBC (nyt netværk)
21:00 - Property Brothers sæson 13 - HGTV

Torsdag den 6. december
21:00 - The Great American Baking Show sæson 4 - ABC
21:00 - Top kok Sæson 16 - Bravo
22.00 - Botched sæson 5 - E!

Fredag ​​den 7. december
00:01 PT - DÅRLIG BLOD - Netflix
12:01 a.m. PT - HUNDE I BERLIN - Netflix
12:01 PT - The Ranch sæson 3B - Netflix (episoder 311-320 tilgængelig)
12:01 PT - Nailed It! Feriespecial - Netflix
20.00 - ICEBOX (TV-film) - HBO
20.00 - JULTAB (tv-film) - levetid

Lørdag 8. december
20.00 - HJEMMEVÆGTE JULE (TV-film) - Kendetegn
20.00 - SANTA'S BOOTS (TV-film) - Livstid
22.00 - Alec Baldwin Show - ABC (New Time Slot)

Søndag 9. december
20.00 - EN JUL I TENNESSEE (TV-film) - Livstid
20.00 - VELKOMMEN TIL JULE (TV-film) - Kendetegn
21:00 - Modstykke Sæson 2 - Starz

Mandag 10. december
12:00 - THE SHIVERING TRUTH - Adult Swim
22.00 - PENTATONIX: EN IKKE så stille nat - NBC (En times speciel præsentation)

Onsdag den 12. december
12:01 a.m. PT - CHAMPAIGN ILL - YouTube
12:01 PT - KEN JEONG CRACKS JUL - YouTube (særlig præsentation)

Torsdag den 13. december
12:01 PT - Ønsket sæson 3 - Netflix
22.00 - Carbonaro Effect sæson 7 Midseason Premiere - truTV

Fredag ​​14. december
12:01 PT - Chilling Adventures of Sabrina: A Midwinter's Tale - Netflix
12:01 PT - Fuller House sæson 4 - Netflix
12:01 PT - Gøg sæson 4 - Netflix
12:01 a.m. PT - TIDELANDS - Netflix
12:01 PT - Rejsende sæson 3 - Netflix
12:01 a.m. PT - BESKYTTEREN - Netflix
12:01 PT - THE FIX - Netflix
12:01 PT - DEN Uskyldige mand - Netflix
12:01 a.m. PT - INSIDE THE REAL NARCOS - Netflix
00:01 PT - Inde i verdens hårdeste fængsler sæson 3 - Netflix
12:01 a.m. PT - LOL: SIDSTE LÆGNING - Amazon
20.00 - JUL RUNDT OM HJØRNET (TV-film) - Livstid
20.00 - RuPaul's Drag Race All Stars sæson 4 - VH1

Lørdag 15. december
20.00 - UNDERHOLDENDE JUL (TV-film) - Kendetegn
20.00 - JUL PEN PALS (TV-film) - Levetid

Søndag 16. december
19.00 - Miss Universe 2018 - Fox (tre timers særlig præsentation)
20.00 - EN GINGERBREAD ROMANCE - Hallmark
20.00 - HJEMMEJUL - Livstid

Mandag den 17. december
22.00 - America's Got Talent: A Holiday of Champions - ABC (En times speciel præsentation)

Tirsdag den 18. december
12:01 PT - Terrace House sæson 5 - Netflix
20.00 - Den største nedtælling af ferieannoncer 2018

Onsdag den 19. december
20.00 - Schitt's Creek Special Holiday Episode - Pop

Torsdag den 20. december
20.00 - Ex on the Beach sæson 2 - MTV
21:00 - Tidløs seriefinale - NBC (to-timers særlig præsentation)

Fredag ​​21. december
12:01 PT - Marvel's Runaways sæson 2 - Hulu (episoder 201-213 tilgængelig)
12:01 PT - VANITY FAIR - Amazon
20.00 - EN JULKYSS - Livstid

Lørdag den 22. december
20.00 - JINGLE RUNDT URET (TV-film) - Hallmark

Søndag 23. december
20.00 - 3 FERIEHALTER (TV-film) - Levetid
20.00 - JUL MADE TO ORDER (TV Movie) - Hallmark

Tirsdag den 25. december
12:01 a.m. PT - VANDSKAB NED - Netflix
20.00 - When Calls the Heart Christmas Special - Hallmark (to-timers speciel præsentation)
21:00 - Ring til jordemoderferiespecialet - PBS (90-minutters særlig præsentation)

Onsdag den 26. december
12:01 PT - Alexa & Katie sæson 2 - Netflix
20.00 - Det 41. årlige Kennedy Center Honours - CBS (to-timers særlig præsentation)

Lørdag den 29. december
20.00 - ET MIDTNATSKUS (TV-film) - Hallmark

Søndag 30. december
20.00 - The Orville Season 2 - Fox (Special Night)

Der har du det, tv-fanatikere. Du bliver sandsynligvis nødt til at annullere alt andet i dit liv for at være sikker på at se al den efterårsprogrammering, du er mest pumpet af. Medmindre alt hvad du vil gøre er bare at se på BoJack rytterSæson 5 igen og igen, indtil midsæsonens premiere starter. (Ingen dom.) Sørg for at tjekke tilbage for fremtidige opdateringer.