Close
  • Vigtigste
  • /
  • Television
  • /
  • Premiereplan for Midseason TV 2017: Datoer for nye og vender tilbage

Premiereplan for Midseason TV 2017: Datoer for nye og vender tilbage


Det er altid lang ventetid mellem slutningen af ​​efterårets tv-tidsplan og starten på vinter-tv-shows. Heldigvis er netværkene og streamingtjenesterne blevet bedre og bedre til at holde vores opmærksomhed i feriesæsonen. Sammen med feriemaratonerne har netværk været premiering af gap-programmering mellem efteråret og vintersæsonen og også premiere shows en hel del tidligere i januar, end de plejede at gøre. Denne vinter er der en lang række shows, der sendes på de store netværk, men også på kabel og via alternative streamingkilder. Du kan tjekke listen over, hvad der kommer, nedenfor.

Som altid er tidsplanen stadig i gang. Nogle gange blander netværkene endda ting rundt og skifter mening, når datoer er annonceret, og hvis du bemærker, at en dato er blevet ændret, så lad os det vide i kommentarerne nedenfor. Derudover, hvis der er et nyt eller tilbagevendende show, som du ikke ser her, ser vi, om vi kan grave datoen op for dig!


Tv-premiere 2017

Vi har også angivet shows, der ikke har fået officielle returdatoer og ting, der forventes at blive premiere senere på året, så hvis dit yndlingsshow ikke har en dato, skal du kigge i slutningen af ​​listen først! Nogle overraskelser er på denne liste, herunder SherlockSæson 4 premiere dato , så hvis der er et show, du har ventet på, skal du scanne igennem. Bemærk: de anførte tider er i ET / PT. Nye shows er også angivet ALLE CAPS. Hvis du ønsker at se på, hvad der stadig kommer inden 2017, kan du tjekke efterår TV premiere tidsplan.

Sherlock sæson 4

januar

Søndag 1. januar
20.00 - MICKEN - Ræv
20:30 - LØSNING - CBS
21:00 - FOR AT FORTÆLLE SANDHEDEN - ABC
21:00 - De værste kokke i Amerika - Mad
21:00 - Sherlock - PBS
22.00 - Overbevisning - ABC (ny timeslot)


Mandag 2. januar
19.00 - Paradise Run - Nickelodeon
20.00 - Shadowhunters - Freeform
20.00 - Bachelor - ABC
20.00 - The Celebrity Apprentice - NBC
20.00 - Masterchef Celebrity Showdown - Fox
21:00 - UDEN - Freeform

Tirsdag 3. januar
20.00 - Ny pige - Fox
20.00 - VÆGEN - NBC
20.00 - Syv års switch - FYI
20:31 - The Mick - Fox (Time Period Premiere)
21:00 - Chicago Fire - NBC
21:01 - Knogler - Ræv
22.00 - KISS BANG KÆRLIGHED - FYI
22.00 - Chicago P.D. - NBC




Onsdag 4. januar
20.00 - Dødeligt våben - Ræv
20.00 - Blindspot - NBC
21:00 - Lov og orden: SVU - NBC
21:01 - Star - Fox (Time Period Premiere, Actual Pilot Premiere Was Wednesday 14. December)
22.00 - Det er altid solrigt i Philadelphia - FXX
22.00 - Match spil - ABC
22.00 - For tæt på hjemmet - TLC
10.30 - Mand, der søger kvinde - FXX

Torsdag 5. januar
20.00 - Hell's Kitchen - Fox (Special Two-Hour Episode)
20.00 - Superbutik - NBC
20:30 - Det gode sted - NBC
21:00 - Nashville - CMT
21:00 - Chicago Med - NBC
22.00 - Den sorte liste - NBC
22.00 - Portlandia - IFC
? om eftermiddagen. - GHOSTS IN THE HOOD - WeTV


Fredag ​​6. januar
12:01 a.m. PT - EN DAG AFTIDIG - Netflix
20.00 - Rosewood - Fox (Time Period Premiere)
20.00 - Grimm - NBC ( sidste sæson premiere)
21:00 - EMERALD CITY - NBC
21:00 - Sleepy Hollow - Fox

Lørdag den 7. januar
20.00 - Ransom - CBS (timeslot-premiere)
22.00 - The Guardians - Animal Planet

Søndag 8. januar
20.00 - 74. årlige Golden Globe Awards - NBC

Tirsdag 10. januar
21:00 - Dette er os - NBC
10:00 - TABOO-- FX
10:00 - Agenter for S.H.I.E.L.D. - ABC


Onsdag den 11. januar
20.00 - Schitt's Creek - Pop
22.00 - Girlfriends Guide To Divorce - Bravo
10.30 - Fuld frontal med Samantha Bee - TBS
10.30 - JEFF OG NOGLE UDVÆRDERE - Comedy Central

Torsdag den 12. januar
20.00 - Hell's Kitchen - Fox (Time Period Premiere)
20.00 - Hævnelegeme med Khloe Kardashian - E!
21:01 - MINE KØKKENREGLER - Ræv
22.00 - Koloni - USA
? om eftermiddagen. - FANCY BOY - Seeso
? om eftermiddagen. - MAD FAMILIES - Crackle ORIGINAL film

Fredag ​​den 13. januar
12:01 a.m. PT - EN SERIE AF ULYKKEDIGE BEGIVENHEDER - Netflix
21:00 - Store forestillinger: Bel Canto Operaen - PBS (SPECIAL)
22.00 - The Rap Game - Lifetime

Lørdag 14. januar
11.30 - Saturday Night Live - NBC

Søndag 15. januar
9:00 - VICTORIA - PBS
9:00 - Hjemland - Showtime
9:00 - Den unge pave - HBO

Leder du efter Netflix Premiere Datoer? Vi har den fulde tidsplan

Mandag 16. januar
20.00 - Gotham - Fox
21:00 - Lucifer-- Ræv

Tirsdag den 17. januar
22.00 - Lærere - TVLand
10.30 - KASSESKÆRM - TVLand

Onsdag den 18. januar
22.00 - SIX - Historie

Torsdag den 19. januar
22.00 - Kurve - FX

Fredag ​​den 20. januar
12:01 a.m. PT - VOLTRON: LEGENDARY DEFENDER - Netflix
12:01 PT - FRONTIER - Netflix

Lørdag 21. januar
20.00 - Strande - Lifetime (FILM)

Søndag den 22. januar
20.00 - Mercy Street - PBS
22.00 - JAGTET - CBS
22.00 - De seks kones hemmeligheder - PBS (Miniserie)

Mandag 23. januar
20.00 - Supergirl - CW
21:00 - Jane the Virgin - CW
22.00 - Quantico - ABC

Tirsdag den 24. januar
12:01 PT - Gad Gone Wild-- Netflix
21:00 - Face Off - Syfy
20.00 - Flash - CW
21:00 - Legends of Tomorrow - CW
21:00 - Udenforstående - WGN America
22.00 - Frontline: Trumps vej til det hvide hus - PBS

Onsdag den 25. januar
20.00 - Pil - CW
21:00 - Tryllekunstnerne - Syfy
22.00 - Dragter - USA
? om eftermiddagen. - Stien - Hulu

Torsdag den 26. januar
20.00 - Supernatural - CW
20.00 - Grey's Anatomy - ABC
21:00 - Skandale - ABC
21:00 - RIVERDALE - CW
22.00 - Sådan kommer du væk med mord - ABC
? om eftermiddagen. - Adam Newman's Fuzzies - Seeso (komediespecial)

Fredag ​​27. januar
? om eftermiddagen. - Z: BEGINNELSE AF ALT - Amazon

Lørdag den 28. januar
20.00 - Love by the 10. Date - Lifetime (MOVIE)

Søndag 29. januar
21:00 - Black Sails - Starz (sidste sæson)

Mandag 30. januar
22.00 - Becoming Warren Buffett - HBO (dokumentar)

Tirsdag 31. januar
8:00 - The Fosters - Freeform
9:00 - Skiftet ved fødslen - Freeform ( sidste sæson )

24: Legacy FOX

februar

Onsdag 1. februar
20.00 - Spy in the Wild - PBS (Miniserie)
21:00 - Criminal Minds - CBS
21:00 - De 100 - CW
22.00 - Kode sort

Torsdag 2. februar
20.00 - POWERLESS - NBC
20.00 - Big Bang-teorien - CBS
8:30 - The Great Indoors - CBS
21:00 - Mor - CBS
9:30 - Life in Pieces - CBS
22.00 - TRÆNINGSDAG - CBS
22.00 - Nirvanna The Band The Show - Viceland
10:30 - Folk gør bare ikke noget - Viceland
? om eftermiddagen. - Cyanid- og lykkeforestillingen - Seeso

Fredag ​​3. februar
120: 01 a.m. PT - SANTA CLARITA DIET - Netflix

Søndag 5. februar
? om eftermiddagen. - Super Bowl LI - Fox
22.00 - 24: LEGACY - Fox (seriepremiere, første del)

Mandag 6. februar
20.00 - 24: Legacy - Fox (seriepremiere, del to / tidsperiode premiere)
21:01 - APB - Fox

Tirsdag den 7. februar
22.00 - IMPOSTERS - Bravo
10.30 --DETROITERS - Comedy Central

Onsdag 8. februar
20.00 - City in the Sky- PBS (Miniserie)
20.00 - Så Cosmo - E!
22.00 - LEGION - FX

Torsdag den 9. februar
20.00 - Masterchef Junior - Fox

Fredag ​​10. februar

20.00 - Vampyrdagbøgerne - CW
21:00 - Reign - CW
00:01 PT - David Brent: Life on the Road - Netflix (film)

Søndag den 12. februar
20.00 - 59. årlige Grammy Awards - CBS
20.00 - Den manglende - Starz
21:00 - The Walking Dead - AMC
22.00 - Piger - HBO
23:00 - Sidste uge i aften med Jon Oliver - HBO

Mandag den 13. februar
22.00 - Mennesker - AMC

Tirsdag den 14. februar
? om eftermiddagen. - Mindy-projektet - Hulu

Onsdag 15. februar
22.00 - Tvivl - CBS

Lørdag den 18. februar
21:00 - PLANETJORD II - BBC America

Søndag den 19. februar
20.00 - DEN GODE KAMP - CBS All Access
21:00 - BIG LITTLE LIES - HBO (Miniserie)
22.00 - Milliarder - Showtime
10:30 - Crashing - HBO

Mandag den 20. februar
22.00 - Bates Motel - A&E (sidste sæson)

Torsdag 23. februar
? om eftermiddagen. - Min bror, min bror og mig - Seeso
20.00 - BLACKLISTEN: INDLØSNING

Søndag 26. februar
? om eftermiddagen. - 89. Oscar - ABC

Mandag 27. februar
20.00 - Stemmen - NBC
21:00 - Afrikas største civilisationer - PBS (Miniserie)
21:00 - NÅR VI STIGER - ABC (Miniseries vil blive vist om natten)
22.00 - Taget - NBC

jern knytnæve sæson 1

marts

Onsdag 1. marts
03:01 PT - NATIONAL SKAT - Hulu
20.00 - Catfish: TV Show - MTV
22.00 - Hudtæt - TLC

Torsdag 2. marts
21:00 - 60 dage inde - A&E
21:00 - Nick Cannon præsenterer: Wild 'N Out - MTV

Lørdag 4. marts
21:00 - Elsk din nabo - EGEN

Søndag 5. marts
20.00 - Lille store skud - NBC
20.00 - Der var engang - ABC
20:30 - At lave historie - Fox
21:00 - CHICAGO RETFÆRDIGHED - NBC
21:00 - Tid efter gang - ABC
21:00 - Holder op med Kardashians - E!
9:30 - Den sidste mand på jorden - Fox
22.00 - Shades of Blue - NBC
22.00 - FEUD: BETTE & JOAN - FX
22.00 - Nøgen og bange - Opdagelse
22.00 - Hvem tror du du er? - TLC
22.00 - ARRANGEMENTET - E!

Mandag 6. marts
17:30 - CLOUDY MED EN CHANCE OF MEATBALLS: SERIEN - Cartoon Network
20.00 - Kærlighed og hip-hop: Atlanta - VH1

Tirsdag 7. marts
22.00 - FOLKESIKONER - ABC
22.00 - Amerikanerne - FX

Onsdag 8. marts
20.00 - Overlevende - CBS
22.00 - Udpeget overlevende - ABC
22.00 - Criminal Minds: Beyond Borders - CBS
22.00 - Underjordisk - WGN

Torsdag den 9. marts
21:00 - KICKING OG SCREAMING - Fox
22.00 - Fangsten - ABC

Fredag ​​10. marts
12:01 a.m. PT - Guds hånd - Amazon
12:01 a.m. PT - Kærlighed - Netflix
12:01 a.m. PT - EN MERE TID - Netflix
19:30 - TANGLED: SERIEN - Disney

Lørdag den 11. marts
23:00 - Samurai Jack - Voksen svømning

Søndag den 12. marts
22.00 - Amerikansk kriminalitet - ABC

Mandag den 13. marts
20.00 - Young & Hungry - Freeform
20:30 - Baby far - Fri form
21:00 - Topudstyr - BBC America
22.00 - Hip Hop-firkanter - VH1

Tirsdag 14. marts
22.00 - Trial & Error - NBC (Senere episoder udsendes fra 9-10 pm)

Onsdag 15. marts
22.00 - Hap & Leonard - Sundance

Torsdag 16. marts
12:01 PT - SHRINK - Seeso
12:01 a.m. PT - BEAU SEJOUR - Netflix
12:01 a.m. PT - SNATCH - Crackle
22.00 - Anmeldelse med Forrest Macneil - Comedy Central

Fredag ​​den 17. marts
00:01 PT - MARVELS JERNHÆV - Netflix
12:01 a.m. PT - SAMURAI GOURMET - Netflix
20.00 - Originalerne - CW
11.30 - Dyr. - HBO

Søndag den 19. marts
22.00 - Into the Badlands - AMC

Mandag 20. marts
20.00 - Dans med stjernerne - ABC
21:00 - Lykkeligt til deres dages ende? - Fri form

Onsdag den 22. marts
20.00 - SHOTS FIRED - Fox
21:00 - Empire - Fox
21:00 - Rogue - Publikum
22.00 - THE COMEDY JAM - Comedy Central

Torsdag 23. marts
22.00 - Idiotsitter - Comedy Central

Fredag ​​24. marts
00:01 PT - INGOBERNABLE - Netflix
00:01 PT - Grace & Frankie - Netflix

Søndag 26. marts
21:00 - At gå usynlig: Bronte Sisters - PBS (Miniseries)

Onsdag den 29. marts
12:01 PT - HARLOTS - Hulu
20:30 - IMAGINARY MARY - ABC (SNEAK PEEK)
10.30 - Lopez - TV Land

Fredag ​​31. marts
12:01 a.m. PT - 13 BEGRUNDER HVORFOR - Netflix
00:01 PT - Trailer Park Boys - Netflix
12:01 a.m. PT - BORDERTOWN - Netflix

smukke løgnere sidste sæson

April

Søndag 2. april
20.00 - Ring til jordemor - PBS
21:00 - Hjemmebrande - PBS
21:00 - KENNEDYS: EFTER CAMELOT - Reelz
21:00 - De rigtige husmødre i Potomac - Bravo

Tirsdag 4. april
21:00 - iZombie - CW
9:30 - IMAGINARY MARY - ABC (faktisk timeslot)
? om eftermiddagen. - Prison Break - FOX

Onsdag 5. april
21:00 - De samlede divaer - E!
22.00 - Archer - FXX
22.00 - BROCKMIRE - IFC
22.00 - TAL VIS SPILVISNINGEN - TruTV

Torsdag den 6. april
21:00 - FLIP ELLER FLOP: LAS VEGAS - HGTV
22.00 - The Dark Net - Showtime

Fredag ​​den 7. april
00:01 PT - The Get Down - Netflix
12:01 a.m. PT - AMERIKANSK PLAYBOY: DEN STORE HEFNER-HISTORIE - Amazon
20.00 - FØRSTE DATOER - NBC
20.00 - Legetøjsboksen - ABC
21:00 - DU JURY - FOX

Lørdag 8. april
21:00 - SØNNEN - AMC
21:00 - MOONLIGHT IN VERMONT (TV Movie) - Hallmark

Søndag 9. april
23:00 - TALER MED CHRIS HARDWICK - AMC

Mandag 10. april
22.00 - Bedre Call Saul - AMC
10.30 - Angie Tribeca - TBS

Tirsdag den 11. april
8:00 - Brooklyn Nine-Nine - Fox

Onsdag den 12. april
8:00 - HOLLYWOOD DARLINGS - Pop
20:30 - RETURNERING AF MAC - Pop
9:00 - The National Enquirer undersøger - Reelz

Fredag ​​14. april
12:01 PT - Chelsea - Netflix
12:01 PT - Mystery Science Theatre 3000 - Netflix

Lørdag 15. april
21:00 - Doctor Who - BBC America
21:00 - Ligesom katte og hunde (tv-film) - kendetegn
22.00 - KLASSE - BBC America

Søndag 16. april
20.00 - DEN HVIDE PRINSESSE - Starz
21:00 - De resterende - HBO
21:00 - GUERRILLA - Showtime
21:00 - IRON CHEF GAUNTLET - Food Network
10.30 - Veep - HBO

Tirsdag den 18. april
20.00 - Smukke små løgnere Afsluttende sæson - Freeform
21:00 - KENDT I KÆRLIGHED - Fri form
22.00 - COOPERS SKAT - Opdagelse

Onsdag den 19. april
22.00 - Fargo - FX

Torsdag den 20. april
21:00 - Den sorte liste - NBC

Fredag ​​21. april
00:01 PT - BILL NYE GEMMER VERDEN - Netflix
12:01 a.m. PT - GIRLBOSS - Netflix
12:01 a.m. PT - Thunderbirds Are Go - Netflix
20.00 - Det fantastiske løb - CBS
22.00 - Blue Bloods - CBS

Lørdag den 22. april
20.00 - DET UFYLDIGE LIV AF HENRIETTA LACKS (TV-film) - HBO

Søndag 23. april
22.00 - Silicon Valley - HBO
23:00 - MARY dræber mennesker - Livstid

Mandag den 24. april
20.00 - Gotham - Fox

Tirsdag den 25. april
21:00 - STORE NYHEDER - NBC
21:00 - GENIUS - NatGeo

Onsdag den 26. april
12:01 PT - HANDPIGESAGEN - HULU
22.00 - Gomorroah - Sundance

Fredag ​​den 28. april
12:01 a.m. PT - KÆRE HVIDE FOLK - Netflix
12:01 PT - KABELPIGER - Netflix
00:01 PT - Katastrofe - Amazon

Søndag 30. april
21:00 - AMERIKANSKE GUDER - Starz